Her köpeğin ayrı bir eğitim düzeni vardır ve bu açıdan Bull Terrier Köpek Eğitimi farklılık gösterir.Bu köpek genel olarak çocuklar ile oldukça iyi geçinen bir köpek cinsidir.Yine diğer hayvanlar hatta kediler ile iyi bir dostluk sergileyebilir.Fakat diğer köpeklere karşı baskıcı bir tutum sergilerler.Sosyal bir hayvan olan bu köpeklerin yalnız kaldıklarında saldırgan davranışları görülebilir.
Bu köpeklerin istenilen özelliklerinin sergilenebilmesi için iyi eğitim almaları gereklidir.Tüm insanlara ve hayvanlara gerekli eğitimler ile iyi niyetli bir yaklaşım sergilerler.Aynı zamanda tam bir aile köpeğidir.İtaatkâr ve korkusuz olan bu köpek cinsi kulak ve baş yapısı ile dikkat çeken bir köpek cinsidir.Sahiplerine karşı koruyucu bir rol üstlenirler.

Bull Terrier Köpek Eğitimi ve Saldırganlık

Bu köpekler genel olarak sevecen ve sakin bir tabiata sahiptir.Bunun yanında eğitimleri yeterli değil ise ya da kendilerini yalnız hissederler ise bu durumda iletişim sorunları ortaya çıkabilir. Yine kulaklarının ve kuyruklarının çekiştirilmesinden hoşlanmazlar.Köpekler ile nasıl iletişim kuracağını bilmeyen küçük çocuklar ile tek başına bırakılması mümkün değildir.
Saldırganlık davranışları nadir olarak ortaya çıkmakla birlikte iyi bir eğitim ile sokakta tasmasız olarak da gezdirilebilir.Bu nedenle Bull Terrier Köpek Eğitimi için gerekir ise uzman desteği alınması gerekebilir.

Bull Terrier Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Diğer köpek cinslerinde olduğu gibi Bull Terrier Köpek Eğitimi de erken aşamada daha fazla başarı sağlanmasına imkân tanır.Hızlı öğrenebilirler. Bu nedenle de hızlı sonuç alabilirsiniz.Fakat inatçı yapıları da zaman zaman ortaya çıkabilir.Bu konuda ortaya çıkan sorunları aşabilmek için uzmanlar ile birlikte çalışılabilir.
Aynı zamanda bu köpeklerde yanlış eğitimlerin sonuçları istenmeyen durumlara ve kalıcı davranışlara neden olabilir.Bu açıdan köpek eğitimlerinin uzmanlar eşliğinde yerine getirilmesi tavsiye edilebilir. Aynı zamanda eğitim dışında bakımlarının da yerine getirilmesi gerekir.Kulaklarının ve gözlerinin düzenli olarak temizlenmesi önem taşır. Uyku için rahat bir ortam tercih edilmelidir.

Bull Terrier Özellikleri

Temel özellikleri arasında kulak yapısı gelir. Bodur bacakları da yine belirgin özellikleri arasında yer alır.Ömür olarak ortalama olarak on yaşa kadar yaşayabilirler.Yine tek seferde yedi taneye kadar yavru verebilirler.Kürk bakımı yapılması gereken bu hayvanların kürk bakımı diğer köpek cinslerine göre daha kolaydır.Kısa tüylü olması bunun nedenleri arasında yer alır.
Bu köpek ırkında sıklıkla görülen bir rahatsızlık ise sağırlık olduğundan kulak temizliğine azami oranda dikkat edilmelidir.Bu köpekler çok egzersiz olduklarından dolayı egzersizlerinin ihmal edilmemesi gerekir.Yemeyi seven bu köpeklerin oburluğu meyilleri vardır.Bu nedenle düzenli bir diyet programı uygulanmalıdır.
Mutlu bir aile köpeği arayanların ilk tercihleri arasında yer alan bu köpek aynı zamanda sempatik ve komik davranışları ile de sevilen ve aranılan bir köpek cinsidir.Koruyucu yapıları ile sahiplerine karşı bir kalkan vazifesi güderler.Güçlü olmasına rağmen bekçi olarak kullanılması pek tercih edilmeyen ev köpeklerinden birisidir.
Bu köpekler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve bunun yanında bu köpeklerin eğitimlerinde uzman desteği almak için bizi tercih edebilirsiniz.Firmamız gerek eğitim gerekse de barınma konusunda sizlere en iyi hizmetleri sunan bir firmadır.Ülkemizde de uzun süredir bu alanda hizmet veren firmamız sizlere en iyi eğitmenler ile aile ortamında eğitim imkânı sunar. Siz de koşullarımız ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bizi tercih edebilirsiniz.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz