İstanbul şehrinin Anadolu yakasının en yoğun ilçesi olan Ümraniye gelişen yüzü ile hayvan severlerin de yardımına koşuyor. Burada yaşayan halka verilen hizmetlerden biri olan, Ümraniye köpek eğitim çiftliği köpeklerinin gelişimini isteyen herkes için bulunmaz bir fırsattır. Eğitim çiftliğinin verdiği farklı hizmetler sayesinde köpek sahipleri, köpeklerinin eğitimini ister evlerinde isterlerse de çiftlikte misafir bırakarak verdirebilir. Köpeklere verilecek eğitimlerin yanında sahiplerinin de bilinçlenmesini sağlayan bu eğitim merkezi, iki taraf içinde sağlıklı bir ilişkinin anahtarı sayılır. Köpekler ile insanlar arasında zaten var olan sevgi bağının ve karşılıklı sadakatin geliştirilmesi için şart olan eğitimler, ırk ve yaş gözetmeksizin her köpeğe verilmelidir.

Ümraniye köpek eğitim çiftliği

Aslında, zorunlu olması gereken eğitimler bazı kişiler tarafından gereksiz görülse de bu konuda bilinçli birçok köpek dostu insan, eğitim çiftliklerinden aktif olarak yardım alır. İlişkinin devamlılığı ve köpeklerin yaşamlarına adapte olması için mutlaka alınması gereken eğitimler vardır. Hem insanlara hem de köpeklere faydalar sağlayan eğitimler, bu alanda uzun yıllar çalışmış kişiler tarafından verilmelidir. Yoğun hayatın temposunda köpekleri ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmaya vakti olmayan insanlar bu eğitim yuvaları sayesinde kolayca onları tanır ve davranışlarını ona göre şekillendirir.

Ümraniye köpek eğitim çiftliği

Köpek Eğitim Çiftliklerinin Köpekler Açısından Faydaları

Bulunduğu ortama ve çevresindeki insanlara alışamamış köpekler, ev ortamında verilen uyum eğitimleri sayesinde huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürürler. Üstelik verilen uyum ve sosyalleşme eğitimleri onların ilerleyen yaşlarda sahibiyle daha sağlam ilişkiler kurmasını sağlar. Sahibinden ayrı kaldığında kendini çaresiz hisseden köpekler, eğitimler sayesinde sosyalleşerek başka dünyaların varlığını keşfeder. Bu sayede yalnız kalmaktan korkmaz ve evde çevreyi rahatsız edecek davranışlarda bulunmaz. Sahibiyle birlikte dışarı çıktığında ona olan sadakatinin göstergesi olarak, eğitimlerde öğrendiği davranışları sergiler ve sahibiyle arasındaki bağı güçlendirir.

Çiftliklerde verilen eğitim çeşitlerini alırken orada bulunan ve kendisi gibi eğitim alan diğer köpeklerle yakın temasta bulunması ve kalabalık ortamlarda daha uysal olması sağlanır. Eğitimin bir parçası olan bu sosyal aktiviteler, atmaları gereken enerjilerini sağlıklı bir şekilde oyunlarla atmasını sağlar. Bunun sonucunda da ev ortamında daha uysal ve uyumlu bir köpek olurlar.

Köpek Eğitim Merkezlerinin Hayvan Severler Açısından Faydaları

Köpek eğitimlerinin insanlar için faydaları saymakla bitmezken, en başta bu sevimli arkadaşlarla iyi ilişkilerin temelini oluşturması en önemli özelliğidir. Bazıları köpekleri ile sağlıklı ilişki kuramamaktan yakınır ve onlarla yaşamaktan vazgeçebilir. Sorunu kendilerinde gören bu insanlar aslında köpekleri için eğitimin gerekli olduğunu unutur. Hem kendileri için bir bilgi kaynağı olan hem de köpeklerinin gelişimi için gerekli olan eğitimler sayesinde bozulan bu ilişkiler çok kısa sürelerde düzelir.

Köpeğe verilen temel eğitimler sayesinde onun söz dinlemeyen yapısından kurtulan köpek sahipleri, artık daha rahat bir şekilde köpeği ile birlikte toplum içinde dolaşabilir. Çeşitli el ve kol hareketleri ya da sözcüklerle köpeklere öğretilen komutlar sayesinde, köpeklerin her ortamda sahibinin sözünden çıkmaması sağlanır. İstenmeyen davranıştan asla vazgeçmeyecekmiş gibi görünen köpekler bile çok kısa eğitimlerle eski davranışlarını tamamen bırakır. Bu etkili sonuçlara konu hakkında yeterli alt yapıya sahip kişilerin eğitimi ile ulaşmak çok mümkündür. Evde sorun yaratan köpeklerin yapmış olduğu davranışların sebebinin tespit edilmesi ve doğru uygulamalarla sorunun giderilmesi eğitim çiftlikleri ile çok kolaydır. Ümraniye köpek eğitim çiftliği bu konuda oldukça deneyimli olduğu için hem o bölgede yaşayan hem de çevredeki tüm köpeklerin eğitimi için hizmet verir. Uyum problemlerinden itaate, tuvalet eğitiminden davranışların düzeltilmesine kadar türlü türlü eğitimlerin verildiği bu merkezler hayvan sahiplerinin en büyük yardımcısıdır.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz