Köpeğinizi eğitmek için onunla mutlaka bir bağ kurmanız gerekir. Bağ kurmak, onunla yakınlaşmak iletişiminizin daha kuvvetli olmasına yardımcı olur. Köpek eğitimi eğlenceli olması durumunda, köpeğiniz oyun olarak algılayarak daha iyi bir şekilde eğitimi alabilir. Köpeği eğitmek, köpeğin sizi daha iyi anlamasına yardımcı olmaktadır. Aktör/ oyuncu köpek eğitimi köpekler için son derece önemlidir. İlgi çekici bir oyun bularak köpeğinize eğitim vermeyi daha zevkli bir hale getirebilirsiniz.

Köpek İtaat Eğitimi Nedir?

Aktör / oyuncu köpek eğitimi veya köpek itaat eğitimi birçok köpek için son derece önemlidir. Köpekler eskiden beri birçok farklı iş yapmaktadır. Geçmişte avlanmak, bekçilik yapmak, koyun süresi beklemek veya avcılık yapmak ile ilgili işlerle uğraşmaktadır. Ancak günümüzde köpekler herhangi bir iş yapmadığından sıkılıyor. Bundan dolayı köpekler, farklı aktiviteler yapmaya yeltenir. Gün boyu havlayabilir, etrafı parçalayabilir veya kazıyabilir. Bununla beraber sürekli olarak uyuyabilirler. Bu durum herhangi bir şekilde sağlıklı değildir. Köpek itaat eğitimi köpeğinizin, sizinle daha iyi iletişime geçmesine yardımcı olur.

Bir köpeği eğitmek son derece zordur. Köpek eğitimi sırasında, köpeğinizin dikkatinin dağılmayacağı bir yere gidiniz. Köpeğinizin başka köpekleri görmesi, başka köpeklerle ilgilenmesi eğitim almasını zorlaştırır. Özellikle adını duyduğunda sadece size odaklanması gerekir. Eğitim sırasında köpeğinizin mutlu ve huzurlu olması gerekir. Eğitimin ilk aşamalarının mutlaka az süre içerisinde olması gerekir. İlk ders periyotlarını otuz dakika içerisinde yapınız. Sonrasında ise daha çok uzun sürelere çekebilirsiniz. Özellikle köpeğin size karşı ilgisi bitmeden eğitimi kısa tutarak bitiriniz.

Eğitim sırasında kendinizi kötü hissetmeniz veya köpeğinizin kendisini kötü hissetmesi durumunda mutlaka eğitimi durdurunuz. Siniriniz geçtikten sonra köpeğiniz ile tekrar ilgileniniz. Sizlerde köpekleriniz için pet taksi ile anlaşarak, köpeğinizi iyi bir eğitim merkezine yerleştirebilirsiniz.

Yavru Köpekleri Mutlaka Eğitiniz!

Köpek pansiyonu birçok köpek sahibinin sıklıkla başvurduğu yerlerden biridir. Ancak köpek pansiyonları içerisine göndereceğiniz köpeğin mutlaka iyi bir eğitim alması gerekmektedir. Küçük köpeklerin eğitim alması son derece önemlidir. Küçük köpekler veya küçük cins köpekler eğitimi daha kolay bir şekilde almaktadır. Köpeklerin eğitiminin eksik olması halinde, zaman içerisinde agresif tavırlar göstermesi mümkündür. Eğitim eksikliği köpeklerde saldırganlığa yol açmaktadır.

Bu bütün cins köpekler için geçerli bir kuraldır. En basit durumlardan biri köpeğin çağrıldığı zaman gelmemesidir. Köpek çağrıldığı zaman gelmemesi halinde kaybolabilir veya birileri tarafından alınabilir. Eğitimli bir köpek her zaman sizin hayatınızı ve kendi hayatını kolaylaştırır.

Küçük Köpekler Neden Eğitilmelidir?

Küçük köpekler genel olarak kolay bakılacak köpekler olarak görülmektedir. Ancak küçük köpeklerde en az büyük köpekler kadar eğitime ihtiyaç duyar. Sizlerde Hauseofİstanbul üzerinden köpekleriniz için gerekli bütün itaat eğitimlerini alabilirsiniz. Özel ve direkt bir köpek itaat eğitimi için, oyuncu köpek eğitimi ve pet taksiiçin sizlerde Hauseofİstanbul tarafından özel bir eğitim alabilirsiniz. Küçük köpeklerin evde daha çok hareket etmesine izin verilir. Ancak zaman içerisinde köpek birçok yeri sahiplenerek, eve gelen veya evde olan kişilere zarar verebilir. Sizlerde en eğlenceli ve doğru eğitim için bizlerle iletişime geçerek köpeğinizin iyi bir eğitim almasına yardımcı olabilirsiniz.

İtaat Eğitimi Sabır Gerektirir

Sabır, köpek eğitimin başında gelen durumlardan biridir. Köpeklerin özellikle yavruyken eğitilmesi gerekir. Ancak köpeklerin küçükken veya büyükken eğitilmesi son derece zor olabilir. Sizlerde bir pet taksi eşliği ile köpeğinizin itaat eğitimi için merkezimize getirebilirsiniz. Özellikle eğitim sırasında köpek hata yaptığında sakin olmanız gerekmektedir. Köpeğinizin hatalarında ödül vermek veya sinirlenmek onu eğitim sırasında kötü etkileyebilir.

Eğitimde ısrarcı olmadan, sabırlı ve sakin bir şekilde eğitim gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Köpek pansiyonu kullanmak isteyen kişilerin ise mutlaka köpekleri için iyi bir eğitim vermeleri gerekmektedir. Köpekler komutları ilk olarak uygulamaya koyabilir. Ancak sürekli olarak bu durumu tekrar etmesi gerekir. 

Temel İtaatte En Önemli Konu Odaklanma

Temel itaat derslerinde en önemli olan konulardan biri odaklanmadır. Oyuncu köpek her zaman daha iyi vakit geçirebileceğiniz köpekler arasındadır. Bir köpeğin oyun oynama isteği ilgi istediğini belli etmektedir. Köpeğiniz ödülle, sevdiği oyuncakla veya belirli clicklerle odaklanabilir. Ancak köpeklerinizin iyi bir eğitim almasını istiyorsanız mutlaka iyi bir merkez tarafından bu eğitimi almanız gerekmektedir. Etrafta farklı insanların olması, hayvanların veya dikkat dağıtıcı unsurların olması köpeğin odaklanmasını engellemektedir. Ancak köpek itaat merkezlerinde bu gibi durumlar yaşanmamaktadır.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz