Dişi köpek isimleri için doğru yerdesiniz. Evet, artık dişi köpeğinize sahipsiniz ve ona güzel, havalı bir isim bulmak istiyorsunuz. Ayrıca şüphe yok ki, dişi köpeğinizin isminin ve karakterinin birbiri ile uyuşmasını ve bu ismin eşsiz olmasını istiyorsunuz. Aşağıdaki listeden sizin için hazırladığım köpek isimlerinden hoşunuza gideni seçebilirsiniz.

Köpeğinize verdiğiniz isim hayatı boyunca onunla beraber olacağı için, isime karar vermeden önce biraz araştırma yapmak iyi bir fikir olabilir. Zaten siz de burada bunun için bulunuyorsunuz.

Peki Kızınıza En Güzel İsmi Nasıl Seçeceksiniz?

Aşağıda sizler için dişi köpeğinize mükemmel ismi seçmenizde size yardımcı olacak bazı önemli noktalardan bahsettim.

 • Bir çok dişi köpek ismini, film yıldızlarından, çizgi film karakterlerinden, şarkıcılardan falan alır. Siz de sevdiğiniz birinin ismini köpeğinize verebilirsiniz.
 • Sahip olacağınız köpeğin cinsinin özelliklerini bilmek size isim seçmede fikir verecektir. Bu yüzden köpeğinizin cinsinin özelliklerini ve nereden geldiklerini araştırabilirsiniz.
 • Köpeğinizi karşınıza alıp onu inceleyerek, karakterine ya da hareketlerine göre ona ismini verebilirsiniz.
 • Eğer köpeğinizin soyunu biliyorsanız. Belki atalarının isimlerinden birini verebilirsiniz.
 • Derler ya bir görüşmenin ilk saniyeleri çok önemlidir diye… Siz de köpeğinizle ilk tanıştığınızda aklınıza gelen ilk şeyi ona isim olarak verebilirsiniz.
 • Köpeğinizin ismine karar verirken arkadaşlarınızdan ya da ailenizden fikir alabilirsiniz.
 • Kısa isimleri tercih etmeniz köpeğinizin ismini çabuk öğrenmesi için önemlidir.
 • Yaklaşık 10-15 yıl boyunca o ismi söyleyeceğiniz göz önüne alınırsa,  söylemesi kolay bir isim seçmek akıllıca bir karar olacaktır.
 • Temel itaat komutlarına yani otur, bekle, gel gibi seslere yakın isimler seçmek, köpeğinizi eğitirken kafasının karışmasına neden olabilir.
 • Sevimli dostlarımıza isim verdikden sonra köpek eğitimi kesinlikle alması lazım eğitimli olması sizler açısından daha güzel olacaktır.

Dişi Köpek İsimleri Listesi

[vision_accordion_set] [vision_accordion title=”A” active=”yes”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”B” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”C” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”Ç” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”D” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”E” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”F” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”G” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”H” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”İ” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”J” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”K” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”L” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”M” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”N” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”O” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”P” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”R” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”S” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”Ş” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”T” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”U” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”V/W” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”Y” active=”no”] a [/vision_accordion] [vision_accordion title=”Z” active=”no”] a [/vision_accordion] [/vision_accordion_set] [quote_box_center]Sevdiğiniz dişi köpek isimlerini ya da listede göremediğiniz isimleri hemen aşağıdaki yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.[/quote_box_center]

 

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 4 Average: 3.5]

23 YORUMLAR

 1. Disi pitbulum var benim ne isml koysam daha şeker bir isim olur acaba:

 2. Benim köpeğim adí GECE çünki onu akşamin saat 11:30 gibi buldum siyah renkli olduğu için ve akşam bulduğum için işte o zaman hikayemiz başladi ?❤

 3. Benim köpeğim çok kötü durumdayken onu ben sahiplendim.çok akıllı birköpek ne yazıkki o 1aylıkken kardeşlerinin bazıları öldü 10dan7ye düştü.Onun adı ROXY TİNA OLUCAKTIR UMARIM SEVER .Tatlı canım köpeğim için sevgilerle…❤️❤️❤️???

 4. benim golden retriever im olacak yakında ama ben daha kızmı erkerkmi olacağını bulamadığım için isimde bulamıyoorumm:( 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁

 5. Benim sarı-siyah-beyaz renklerde 1 aylık dişi kırma golden köpeğim var (sokak köpeği ile golden çiftleştirilmiş.)
  Sizce ne isim koymalıyım 4 gün oldu geleli hala ismi yok gel kızım deyip geçiyorum 😀
  Acil lütfen…

 6. Ben en çok yavru rottweilleri severim çünkü ailesi tehlikedeyken yapmadığı.

  Şey yoktur benim gözümde en fedakar köpektir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz