Köpekler çok eski tarihlerden itibaren insanın en sadık dostları olmayı başarmış canlılardır. Köpekler koruma içgüdüsüne sahip olmalarından dolayı daha çok kişilerin can ve mal güvenliklerini koruması için beslenmiştir. Köpeklerin insanlar ile daha iyi anlaşması için eğitilmesi gerekir. Fakat çoğu zaman köpek sahipleri köpeklerin eğitimi konusunda bilinçsiz davranabilmektedir. Köpek eğitimi köpekler ile sahiplerin arasındaki bağın daha çok güçlenmesini sağlayacaktır. Köpek eğitimi için uzman kişilerden destek almak da önemlidir. Peki, köpek eğitim yerleri nedir?

Köpek Eğitim Yerleri Nedir

Köpeklerin eğitildiği pek çok alan vardır. Köpek eğitiminde ilk akla gelen köpek okulları ve köpek eğitim merkezleridir. Köpek eğitim merkezi alanında profesyonel olan eğiticiler tarafından köpeklerin eğitildiği yerlerdir. Köpek eğitimini evde yapmanız da mümkündür. Kalabalık şehirlerin artması ile birlikte yalnız yaşayan insanlar daha çok köpek sahibi olmak istiyor. Köpekler insanlar için en sadık canlılar olduğundan dolayı yalnız yaşayan kişiler için de iyi bir yoldaş olmaktadır. Köpek sahipleri köpeklerinin eğitimi ile yakından ilgilenmelidir. Fakat yoğun iş yaşantısı içerisinde olan kişiler köpeklerinin eğitimini erteleyebiliyor. Köpeklere mümkün olduğunda küçük yaşlardan itibaren eğitim verilmesi önemlidir.

Köpek Eğitim Yerleri Nedir?

Köpeklere eğitim vermek için en doğru yöntem işin uzmanlarından destek almalıdır. Bu nedenle köpeklerinizi eğitim okullarına vererek burada eğitmenler aracılığı ile temel eğitimleri almasını sağlayabilirsiniz. Köpek eğitimcileri köpeklerin eğitimi ile yakından ilgilendiğinden dolayı eğitimin çok daha başarılı geçmesini sağlayacaktır. Fakat köpekler eğitilirken yalnızca köpek eğitimcileri değil köpek sahiplerinin de eğitime katılması gerekir. Köpek eğitiminde köpekler için öncelikle tuvalet eğitimi verilecektir. Köpeklerine tuvalet eğitimi alışkanlığı kazandırmış köpek sahipleri diğer komutlarda da başarılı olarak ilerleyecektir. Köpekler için önemli olan bir diğer eğitim de temel itaat eğitimleridir.

Genel olarak otur, ileri, yat gibi komutları içeren bu eğitim köpekleri gün içerisinde daha kolay kontrol etmeyi sağlayacaktır. Köpek eğitiminde köpeklerin temel itaat eğitimleri alması önemlidir. Sahipleri tarafından kontrol edilemeyen köpekler gün içerisinde bir takım zorluklara neden olacaktır. Bu nedenle köpeklere bu komutları en kısa süre içerisinde öğretmek önemlidir. Köpekler için uygulanan eğitim pozitif eğitimler olmalıdır. Pozitif eğitimler içerisinde köpeklerin doğru hareketleri ödüllendirilir. Böylece köpekler eğitim sürecini çok daha kısa süre içerisinde tamamlamaktadır. Köpek eğitiminde verilen eğitimlere sahiplerin de katılması önemlidir. Köpekler bu komutları günlük hayatta en çok sahiplerinden duyacağından dolayı köpeklerin eğitiminde de sahiplerin tavrı oldukça önemlidir. Köpek eğitimi konusunda köpekleri köpek eğitim merkezine teslim edebilirsiniz. Köpek eğitimleri ile yakından ilgilenirken aynı zamanda köpeklerin beslenme ve sağlık bakımları da yapılacaktır. Köpek eğitim merkezleri içerisinde köpek kuaförleri, sağlık klinikleri gibi pek çok alan bulunmaktadır.

Köpeklerin Eğitilmesi Neden Önemlidir?

Köpeklerde zaman zaman davranış bozuklukları gözlemlenebiliyor. Bazen çok sakin olan köpekler yabancı kişilerin yanında huysuz ve sinirli olabiliyor. Özellikle bazı köpek cinslerinde bu durum ile sık sık karşılaşılabiliyor. Köpeklerin vahşi olması kimi zaman köpek sahiplerinin de zarar görmesine neden oluyor. Köpek eğitimi köpeklerin sakin ve uysal canlılar olması için de önemlidir. Fakat her köpek türü için aynı eğitimi uygulamak doğru değildir. Kimi köpekler için doğru eğitim daha yüksek ses tonuyken kimi köpekler için de yumuşak ses tonu kullanmak doğru olacaktır. Bu nedenle köpek sahiplerinin köpeklerini çok iyi tanıması önemlidir. Köpekler konusunda eğitimli olan köpek eğiticileri hangi köpeğe nasıl davranılması gerektiği konusunda da uzman olduğundan dolayı en doğru eğitimi verecektir. Köpek eğitimlerine köpeğin karakterine uygun olarak yaklaşmak gerekir.

 

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz