İşte size köpeğiniz sizi çekiştirmeden yürüyebilmeniz için bilmeniz gereken altın 6 kural…

Öncelikle bilmeniz gereken en önemli şey, köpeğiniz patronun siz olduğunu bilmeli…

Köpekle Yürüme Sırları

Köpekle Yürüme Sırları

1. Köpeğinizin önünden yürüyün.

Köpeğinizin önünden yürümeniz demek, ona patronun siz olduğunu hatırlatacaktır. Kesinlikleeve ilk giren ve evden ilk çıkan kişi siz olmalısınız. Köpeğiniz sizin yanınızda ya da arkanızda yürümelidir.

2. Kısa tasma kullanın.

Kısa tasma kullanmak, size daha çok kontrol sağlayacaktır. Köpeğinizle daha kolay bir şekilde iletişime geçebilecek, onu daha kolay uyarabileceksiniz. Uyarırken önceliğinizin her zaman köpeğinizin güvenliği olduğunu unutmayın!

3. Köpeğinizle yeterince uzun yürüyüşlere çıkın.

Sabah yürüyüşleri onlar için daha iyi olacaktır. Süre olarak yarım saat ile bir saat arası yeterli olacaktır. Tabi ki asıl önemli olan köpeğinizin ihtiyacını yeterince karşıladığınız. Bunun için veterinerinize başvurabilirsiniz.

4. Yürüyüş sırasında köpeğinizi ödüllendirmelisiniz.

Yürüyüş sırasında her şey istediğiniz gibi gittiyse, onu kısa süreliğine serbest bırakarak ödüllendirebilirsiniz. Yine bu kısa sürenin ne zaman biteceğine sizin karar verdiğinizi köpeğiniz unutmamalı.

5. Yürüyüşten sonra bile sizin sözünüzden çıkmamalı.

Yürüyüş bittikten sonra eve geldiğinizde, siz ayakkabılarınızı ve tasmayı çıkarana kadar, köpeğiniz sizi sabırla beklemeli… Bu ona liderin kim olduğunu hatırlatacaktır. Onun sizi yönlendirmesineizin vermeyin.

6. Yürüyüşten sonra onu ödüllendirin.

Eve geldikten sonra köpeğinize en sevdiği menuden hazırlayıp ona mükemmel bir hediye verebilirsiniz. Suyunu vermeyi de unutmayın!

Evet, benim tavsiyelerim bu kadar… Siz köpeğinizle yürüş esnasında ne gibi sorunlar yaşıyorsunuz? Ve bu sorunları çözen tecrübeli köpek sahipleri, sizlerin tavsiyeleri nelerdir? Hepsini hemen aşağıda yorum bölümünde paylaşabilirsiniz…

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

6 YORUMLAR

  1. Benim köpeğim çok güzel yürüyor fakat bir insanı görünce havlıyor köpeğim daha küçük ismi:kiko??CINSI MALTEZ TERRİER

  2. Serhat bey ben kendimce bir yorum yapıcam yalnız size öğretmek amaçlı değil sadece bir öneri bence bağırıp kızmadan sakince önüne geçip gel dediğinizde gelmeli bunu sabırla güzel ve nazik bie şekilde yapın ya da sosis, ödül maması gibi şeylerle çağırın yanınıza gelirse ödüllendirin

  3. Benim köpeğim yavru golden fakat tasmasıyla çekiyorum gelmiyor geri geri gidiyor ne yapmalıyım

  4. Düşük enerjiye sahip köpekler az hareket, çok yatma talep eden patates çuvalı diye tanımlanan, sorunsuz ama ağır kanlı hayvanlardır. Köpeğiniz böyle değilde yüksek enerjiye sahipse beraber yürüme konusunda kısa bir eğitime ihtiyacınız var demektir.

  5. benim kopeyımde yurumeme sorunu var bes dk yurutursem kar sayıyorum kendıme henuz dort aylık ceke ceke zorla yurutuyorum ınsanların tepkısıne maruz kalıyorum bagrıyorum kızıyorum ama genede fayda etmıyor delı edıyor benı cok akıllı ıkı kere ıkıye bıle bılır o derece akıllı fakat yurumuyor sanırım benle ınatlasıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz