Beykoz köpek eğitimi dersleri hizmeti veren eğitim merkezimizden evcil dostumuz olan köpekler için en kaliteli ve en uygun hizmeti en kısa sürede evcil dostunuza vermekteyiz. Eğitim verirken evcil dostunuza herhangi bir kötü muameleden ve zorlamadan uzak; kolay ve rahat bir şekilde pozitif öğretme metotları ile eğitim vermekteyiz.
Beykoz ve civarında eğitim hizmeti veren köpek eğitim merkezimiz evcil dostlarınıza özel en kaliteli ve en güvenilir eğitimleri vermektedir. Temel itaat, tuvalet eğitimlerinin yanı sıra koruyucu köpek eğitimi, ileri itaat eğitimi gibi özel eğitimler de verilmektedir. Özellikle yavru ve yeni sahiplendiğiniz evcil dostlarınız için temel eğitimleri alması gerekmektedir. Aksi takdirde sosyal insan hayatına uyum sağlayamaz. Bu durumun onların üzerinde olumsuz etkileri olabileceğini de unutmamanız gerekir.

Evcil Dostlarımız İçin Köpek Sahiplerinin Üzerine Düşen Görevler
Beykoz köpek eğitimi hizmeti veren firmamızın görevi her ne kadar evcil dostlarınızın sahibi olarak sizlerin yükünü en hafife indirgemek olsa da bazı konularda sorumluluklar sizin üzerinizde olabilir. Evcil dostlarınız için özellikle hijyen ve sağlık konusunda ekstra bir gayret göstermeniz gerekir. Sizin vereceğiniz komutlara uyması da onları tehlikeden uzak tutacaktır.
Evcil dostunuzun herhangi bir strese girmemesi gerektiği için de huzurlu bir eğitim sürecinden geçmesi gerekir. Azimli ve sabırlı olmalısınız. Eğitim süreci biraz sabır gerektirir. Köpek eğitimi tek bir kişi tarafından verilmelidir. Çünkü evcil dostunuzun eğitim alacağı kişiyi lideri olarak görmesi gerekir. Bir tür sürü psikolojisine sahip olan hayvanlardan köpekler için durum böyledir. Sizi sürü lideri olarak görmesi bu açıdan önemlidir.

Köpek Eğitiminde Öne Çıkan Gereksinimler
Beykoz köpek eğitimi dersleri veren firmamızdan alabileceğiniz herhangi bir eğitim için belli başlı yöntemler ve gereksinimler öne çıkar. Neyi nasıl öğreteceğimiz ve eğitim yöntemlerimiz doğru olmalıdır. Mesela öğün zamanlarında az bir mama verin, daha fazlasını isteyeceği için size yaklaşacaktır. Örneğin kuyruğunu sallıyorsa sizi sevmeye başlıyor demektir. Yemeğini yedikçe ödüllendirilmeli, size yaklaşmasına izin vermelisiniz.
Çeşitli otur, yat ve getir komutlarını belirli şekillerde vermek gerekir. Onlarla tasmalı yürüyüş eğitimi de çeşitli hal ve şekillerde verilir. Burada da en önemli husus kontrolün sizde olduğunu evcil dostunuza hissettirmeniz gerektiğidir. Siz istediğinizde yürüyeceği, siz istediğinizde durması gerektiğini bilmeli ve size itaat konusunda şüphe ve boşluk bırakmamalıdır.

Köpek Tuvalet Eğitimi İçin Yapılması Gerekenler
Beykoz köpek eğitimi dersleri veren eğitim merkezimizin en önemli verdiği eğitim hizmetlerden birisi de tuvalet eğitimidir. Tuvalet eğitimi özel bir eğitim olarak temel bir itaat eğitimidir. Evcil dostlarımızın sosyal hayata uyum sağlamaları için nereye ve ne şekilde tuvaletini yapmayı bilmesi gerekir.
Eğitim evde ve dışarıda verilen tuvalet eğitimi olarak ikiye ayrılır. Evdeki eğitim sırasında evcil dostlarınız için evinizin belirli bölgelerini gazetelerle doldurun. Yeme içme aktivitesinden 1 saat sonra bu ihtiyaçlarını karşılarlar. Ev dışında ise ona ödüllendirme yöntemi vermeniz gerekir. Ev dışı tuvalet eğitimi bu açıdan bakıldığında ev içi olan eğitime kıyasla daha kolaydır. Bu temel eğitim en kısa sürede ve kolayca verilen eğitimlerdendir. Bu konuda hiç zorluk çekilmemektedir.

Köpek Eğitimi ve Köpek Cinsleri
Beykoz köpek eğitimi hizmeti veren firmamız köpek eğitimi verirken evcil dostunuzun yaş ve cinsine göre en uygun şekillerde eğitim verir. Köpek cinsine göre eğitim anlayışı da değişkenlik göstermektedir. Bu hususta da genel ve basmakalıp diyebileceğimiz düşünce ve anlayışlardan sıyrılmak gerekmektedir. Köpek eğitimi alırken evcil dostunuza mümkün mertebede doğru şekilde eğitim vermeli ve en uygun yaklaşımı göstermeliyiz. Köpek eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz