Boxer köpek cinsleri sahiplerine aşırı düşkünlüğü ile bilinmektedir. Eğitimleri normal derecede geçmektedir. İlk defa köpek besleyecek olan kişiler için pek uygun bir ırk değildir. Köpek eğitimi ile herhangi bir deneyim yok ise, boxer köpek eğitimi eğitmeni tarafından eğitimlerinin verilmesi gerekmektedir. Eğitmenler profesyonel olarak eğitimler sağlayarak, köpeğin uyum sağlamalarına yardımcı olurlar. Bunun yanı sıra, en kısa sürede çok iyi sonuçlar sağlanmasına etkili olmaktadır. Bu ırklar için her zaman küçük yaşlarda eğitimin sağlanması gerekmektedir. Sahiplerine geldikleri andan itibaren zaman kaybetmeden eğitimleri verilmelidir. Boxer köpekleri eğitim sırasında oldukça mutludurlar. Çok fazla sıkıntı çekmezler. Ancak yine de eğitim boyunca üstüne gidilmemeli ve sıkılmamalıdır.

Boxer Köpek Eğitimi Eğitmeni

Boxer Köpek Eğitimi Eğitmeni

Boxer köpekleri öğrenmeye çok yatkın canlılardır. Zamanında sosyalleştirilmesi gereken bir köpektir. Aksi taktirdeboxer köpekleri, diğer köpeklerle ve insanlarla anlaşması mümkün değildir. Sahiplerine aşırı düşkün olmalarından dolayı, kıskançlık tavırlar sergilerler. Bu nedenlerden dolayı bu ırklar için eğitim çok önemlidir. Özellikle de temel itaatleri ve temel komutları kolaylıkla öğrenirler. Yanlış eğitim verildiği zaman geri dönüşü mümkün değildir. Boxer köpeklere mutlaka sıkı ve net bir eğitim sağlanmalıdır. Zamanında eğitilen sosyal olan boxer köpekleri, çevrelerine zarar vermezler ve aksine dost canlısı olurlar. Boxer köpek cinslerine kesinlikle şiddetli eğitim verilmemelidir. Köpeğe vurmak, kızmak ve ceza vermek onları daha sinirli bir hale sokar. Bu konuya özen gösterilmeli ve köpeğe sakin yaklaşılmalıdır.

Boxer Köpek Cinslerinin Özellikleri

Boxer köpek cinsleri sahiplerine aşırı düşkünlüğü ve sadıklığı ile bilinmektedir. Sahiplerini kıskanırlar ve başka bir insanın yaklaşmasına kolay kolay izin vermezler. Boxer köpekleri dost canlısı, duygusal ve nazik köpeklerdir. Dış görünüşleri saldırgan dursa da, aksine çok uysal canlılardır. Doğaları gereği koruma içgüdüleri çok fazladır. Sahiplerini ve ailesini korurlar. Dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehditte sinirlenirler. Sahiplerini ve ailesini korumaya müsait ırklardır. Koruma içgüdüleri fazla oldukları için, dışarıya karşı saldırgan tavırlar sergilerler. Boxer köpek cinsleri, çocuklarla oyun oynamaktan ve vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Çocuklara karşı her zaman sakin ve sabırlıdırlar.

Çocuklar ile aralarının iyi olması, boxer köpeklerinin yavruluk dönemine bağlıdır. Oldukça hareketli ve enerji dolu olan bu ırklar, çocukla iyi arkadaş olurlar. Boxer köpek cinsleri hareketli ve enerji dolu canlılardır. Enerjilerini atabilmeleri için egzersiz yaptırılması gerekmektedir. Aksi taktirde köpeğin huysuz olmasına ve aşırı şımarık olmasına neden olacaktır. Yaklaşık olarak 10 ila 11 yıl ömürleri vardır. Yavruluk dönemi en uzun süren köpek cinslerinden sadece bir tanesidir. Ev ortamında daha sağlıklı bir şekilde büyümektedirler. Aşırı soğuğa ve sıcağa oldukça hassaslardır. Ev içerisinde bakımlarının kolay geçebilmesi için, egzersiz ihtiyaçlarının karşılanması gereklidir. Onların doğası gereği önemlidir. Boxer köpek cinsleri genel olarak bakıldığı zaman, polis köpeği olarak yetiştirilmektedir.

Boxer Köpeklerinin Bakımı

Boxer köpek cinslerinin tüyleri kısa olmasından dolayı bakımları da oldukça kolaydır. Haftada 1 kez düzenli olarak tüyleri fırçalanmalıdır. Bu ırklar temizliğe çok önem vermektedirler. Tüylerinin her zaman temiz kalmasını ve canlı kalmasını isterler. Ayda bir kez ve gerektiği zamanlarda yıkanmalıdır. Çok temiz olmalarından dolayı kendi kendilerini temizlerler. Ev içerisinde besleniyor ise, enerjilerini atabilmeleri için sık sık dışarıya çıkartılmalıdır. Aksi taktirde evi dağıtmaya ve eşyalara zarar vermeye meyillidirler. Tırnakları düzenli olarak kontrol edilmeli ve uzadıkları zaman kesilmelidir. Bunun yanı sıra, pire ve kene kapmamaları için tüylerine detaylı olarak bakılmalıdır. Kesinlikle aşıları aksatılmamalı ve veterinerler tarafından kontrolleri yaptırılmalıdır. Boxer köpekleri ev yemeğine düşkün olsalar da, kuru mamalar tercih edilmelidir.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz