Köpek sahiplerini yakından ilgilendiren konulardan biri köpeklerinin eğitimleridir. Köpekler için gerekli tüm ihtiyaçları ve bakımları kadar önemli bir yere sahip olan eğitimleri için alanında uzmanlaşmış profesyonel köpek eğitmenleri köpek sahiplerine hizmet veriyor. Bu amaçlarla kurulmuş köpek eğitim merkezleri ve köpek eğitim çiftlikleri köpek sahiplerine, köpekleri için istedikleri tüm eğitimleri verirken, köpeklerin yaşadığı davranışsal problemler ve diğer sorunlar için de çözümler sunuyor. Birçok köpek ırkını eğiten ve farklı karakterlerde köpeklerle karşılaşan uzman eğitmenler, edindikleri tecrübeler sayesinde köpek eğitiminde daha etkin, daha kalıcı ve daha hızlı sonuçlar elde ederken, köpek sahipleri de köpeklerini işinin ehli kişilere emanet etmenin rahatlığını yaşıyor. Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul da veteriner hekim ve alanında uzman köpek eğitmenleriyle faaliyet gösteriyor ve daime kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyor.

Köpekler Bilimsel Yöntemlerle Eğitiliyor

evde köpek eğitimi

Son yıllarda köpek eğitimlerinde bilimsel yöntemler kullanılıyor. Pozitif eğitim metodu adı verilen yöntemle eğitilen köpekler, duygusal hasara uğramadan hem oyun oynayıp hem de eğitiliyor. Pozitif eğitim metodunda ödüllendirme sistemi uygulanıyor. Buna göre köpekler verilen komutları doğru uyguladığında sevdiği bir yiyecekle, bir oyuncakla ya da sevilerek ödüllendiriliyor. Bu şekilde köpeğe aynı komutla aynı davranışı tekrarlaması gerektiği pekiştirilerek öğretiliyor. Uzmanlar, köpekleri eğitirken cezalandırmanın yanlış olduğunu ve köpeğe zarar verdiğini belirtiyor. Bir canlıya uygulanacak her türlü şiddet ve cezalandırma onda kalıcı hasarlar bırakırken, uzun vadeli sonuçlar da vermeyecektir. Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul bu anlayışla köpeklere zarar vermeden, bilimsel yöntemlerle onları eğitiyor.

Uzman Eğitmenler Tüm Eğitimleri Veriyor

Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul uzman eğitmenlerle köpeklere ihtiyaçları olan eğitimleri veriyor. Tuvalet eğitimleriyle ileri yaşlarda olmasına rağmen doğru tuvalet alışkanlığı kazanamamış ya da tuvaletini tutamayan köpekler eğitilerek bu sorunlarının aşılması sağlanıyor.

Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul

İtaat eğitimleri ile köpekler sahiplerinin sözünü dinlemeyi öğreniyor ve bu şekilde köpek sahipleri köpekleri üzerinde otorite kurarak onları bulundukları her ortamda daha kolay kontrol edebiliyor. Böylelikle köpek sahipleri rahat ederken, diğer insanlar için de rahatsız edici bir durum ortaya çıkmıyor. İtaat eğitimleri temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi olmak üzere 2 şekilde veriliyor. Temel itaat eğitimi otur, kalk, git, gel, bekle, aferin, hayır gibi komutları içeriyor. İleri itaat eğitimlerinde ise öğretilen komut sayısı artırılıyor ve ek olarak farklı şeyler de öğretiliyor. Köpeğin yabancılara gitmemesi, yabancı kişilerden yemek yememesi, köpek uzaktayken verilen komutlar temel itaat eğitiminden farklı olarak köpeğe verilen eğitimlerden bazılarıdır. Temel itaat eğitiminden bir farkı da köpek tasmasızken eğitiliyor oluşudur. Köpeklerin ileri itaat eğitimine geçebilmesi için, temel itaat eğitimini çok iyi öğrenmesi gerekiyor. İtaat eğitimleri köpek ve sahibi arasındaki iletişimi artırırken, birlikte daha kaliteli ve sorunsuz vakit geçirebilmelerini sağlıyor.

Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul köpeklere sosyalleşme eğitimi de veriyor. Dışarı çıktığında, yolda, sokakta, diğer insanlara, çocuklara, diğer hayvanlara ya da araçlara ve seslere karşı olumsuz tepkiler veren köpekler için sosyalleşme eğitimi verilmesi gerekiyor. Köpekler sosyalleşme eğitimleriyle insan yaşamına adapte ediliyor ve dış dünyaya uyum sağlıyor.

Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul verdiği tüm eğitimlerle köpeğe yeni alışkanlıklar kazandırmanın dışında, çeşitli nedenlerle edindiği yanlış davranış alışkanlıklarının da düzeltilmesine yardımcı oluyor. Köpeklerdeki agresyon, sinirlilik, saldırganlık ya da tam tersi korkaklık, ürkeklik gibi hem köpeğe hem de diğer insanlara veya eşyalara zarar verebilecek davranış bozuklukları da uzman eğitmenler tarafından düzeltilebiliyor. Köpek sahipleri Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul adresine giderek daha detaylı bilgi edinebilirler.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz