Köpekler ilgiyi, alakayı ve sevgiyi hak eden en önemli hayvanlardandır. Sahiplerinin görevleri de elbette sahip oldukları hayvanları en iyi şekilde yetiştirmek ve onlara hak ettiği eğitimi ve hayatı sunmaktır. Bu durum bazen zor olabilir ve sabır taşlarını çatlatabilir. Sokaktan alınan bir hayvan kesinlikle kolay bir şekilde eğitilemez kaldı ki satın alınan bir hayvan bile bu kadar kolay eğitilmez. Gerek yoğun iş tempoları gerek az olan boş vakitler sizin değil köpeğinizi eğitmek onlarla vakit geçirmenize bile engel olmaktadır. Bu durum hem sizi hem köpeğinizi olumsuz etkilemekle birlikte köpeğiniz ile sizin aranızdaki ilişkiyi ve bağı düşürerek sizi birbirinizden uzaklaştırır.

Neyse ki bu durum artık dert olmaktan ve kara kara düşündürmekten çıkmaktadır. Çünkü artık neredeyse İstanbul’un tüm ilçelerinde bulunan Esenyurt köpek eğitim merkezi köpeğiniz için belki  de en iyi adım olabiliyor. Sizin köpeğiniz ve kendiniz için yapmanız gereken bu merkezlerle iletişime geçip bir an önce köpeğinizi bu merkezlere teslim etmektir.

Esenyurt Köpek Eğitim Merkezi

Esenyurt gibi oldukça gelişmiş ve gelişmeye hızla devam eden bir yerde ikamet ediyorsanız ve bir köpeğe sahipseniz yapmanız gereken Esenyurt Köpek Eğitim Merkezine hemen gitmek ve köpeğinize en iyi eğitimi vermektir.

Esenyurt Köpek Eğitim Merkezi Köpeğinize Ne Fayda Sağlar?

Köpeğinizin aldığı eğitim ona dış dünyaya karşı uyumlu, tedbirli ve sağduyulu olmasını sağlarken kesinlikle sizin ve köpeğinizin arasındaki bağı daima güçlü tutar. Köpeğiniz burada kendini her daim mutlu ve huzurlu hissedeceğinden yabancılık çekmez ve ona gereken eğitimi tam donanımlı bir şekilde alır. Buradan aldığı eğitim ile sokakta veya evde değil her ortamda uyumlu ve iyi bir köpek olur. Yani bambaşka bir köpek olur siz köpeğinizi kesinlikle tanımazsınız.

Hep iyi şeyler mi öğretilir? Elbette hayır. Bildiğiniz gibi dış dünya insanlar için oldukça tehlikeli ve kötü niyetli olabilirken düşününki hayvanlar için nasıl olmasın. Hayvanlar kendilerini bu tarz kötülüklere karşı kendini aciz ve savunmasız hisseder. Bu merkezlerde köpeğiniz uzmanlar tarafından eğitilir ve dışarıdayken kendini öz güvenli hisseder. Artık köpeğiniz sıradan ve güçsüz bir köpek olmaktan çıkmıştır.

Esenyurt Köpek Eğitim Merkezinde Köpeğinize Nasıl Bir Eğitim Verilir?

İtaat

Herkes köpeğinin kendisine itaat etmesini yani her istediğini yapmasını ister. Ona gazetesini getirmesini, oturmasını, kalkmasını ve konuşmasını ister. Bunları köpeklere öğretmek oldukça zor ve meşakkatlidir. Köpek eğitim merkezlerinde bu işi iyi bilen uzmanlar köpeğinizi hiçbir şey bilmiyorken sizden teslim alır ve gözünüzün asla arkada kalmayacağı bu merkezde köpeğinizi eğitir ve öğretir. Burada öğrendiği itaat komutları ile artık tam olarak istediğiniz bir köpek olmuş ve çok daha akıllı ve bilgilidir. Köpeğinizi eve götürdüğünüzde onun artık eski bir köpek değil size itaat eden bir köpek olduğunu görünce bu merkeze köpeğinizi götürdüğünüz için ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlayacaksınız ve çevrenizdeki her hayvan sahibine burayı tavsiye edeceksiniz.

Yabancılar

Köpeğiniz ne kadar iyi ve sadık olsa da dış dünya ona karşı her zaman iyi olmayabilir. Köpeğinize karşı kötü niyet besleyen insanlar sürekli sizin ve köpeğinizin çevresinde olabilir.

Peki bu köpek eğitim merkezinde yabancı insanlar ve yabancı hayvanlara karşı nasıl bir eğitim verilir.

Köpeğiniz yabancılardan zehirli bir yiyecek alıp yiyebilir bu durum çok kötü ve istenilmeyen bir durumdur. Aldığı eğitim ile köpeğiniz yabancı insanlardan yiyecek almaz ve bu tip durumlara karşı he zaman tetikte olur. Sadece yemek içmek değil yabancı insanlara karşı duyarlı olur ve onlarla bir yere gitmez, onlara ilgi göstermezler.

Yavru Köpekleriniz İçin Bir Anaokulu

İnsanlar yavru köpekleri daha çok sever ve onlara karşı daha sevecen olurlar. Yavru köpeğiniz köpek eğitim merkezinde kendini bir çocuk gibi hisseder ve ona küçük bir çocuk gibi bakılır. Buradaki eğitim köpeğiniz daha küçük olduğu için ona daha narin ve daha incelikli bir eğitim verilir. Köpeğiniz büyüdükçe daha tertipli ve daha uysal bir köpek olur.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz