Evcil köpek satışlarının yapıldığı birçok internet siteleri bulunuyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı ise evcil köpek satışı yapan sitelerin güvenilir ve kaliteli olup olmadığıdır. Bazı evcil köpek satışı sitelerinin evcil köpek satışlarında piyasadaki fiyat tarifelerinden çok üstünde fiyatlardan evcil köpek satışı yapabildiğini belirtmek istiyoruz.

Evcil Köpek Satışı Yapan Sitelere Nasıl Ulaşılabilir?

Evcil köpek satışı yapan sitelere ulaşmaktan ziyade, ilgili sitenin eğitmenler tarafından mı yoksa amatör bireyler tarafından mı işlendiğine dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü evcil köpek eğitmenleri tarafından iletilen sitelerde satışa sunulan evcil köpeklerin çok kaliteli olabildiği ve eğitildiğinden dolayı satın alındıktan sonra herhangi bir ek eğitimden geçirilmesine gerek duyulmadığı biliniyor. Bu önemli ayrıntı, diğer amatör evcil köpek satış siteleri açısından geçerlilik teşkil etmiyor. Evcil köpeklerin satışa sunulduğu köpek eğitim firmaları sitelerinin diğer satış sitelerine oranla daha fazla ilgi gördüğü biliniyor.

Evcil Köpek Satışı

Evcil Köpek Nasıl Satışa Sunulabilir?

Evcil köpek türlerinin satışları ise oldukça basit ve genellikle kısa sürelidir. Bunun için yapılması gereken en önemli şey ise, uygun firmaların bulunmasıdır. İnternet dünyasına giriş yaparak evcil köpek satın alma ilanlarının incelenmesi yeterlidir. Ancak burada özen gösterilmesi gereken ayrıntı ise, evcil köpeğin satışını yapan bireylerin köpeği hakkında alıcıya gerekli tüm bilgileri sunmasıdır. Aksi durumda satış sonrası olumsuzluklar söz konusu olabiliyor.

Satın Alınmak İstenen Evcil Köpekte Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir?

Öncelikle sadık ve cana yakın olması gerekiyor, çünkü evcil köpeğin belirgin özelliklerinden biri sahibine karşı son derece sadık ve çevresindeki insanlar ile uyum içerisinde olması ve ayrıca sevimli bir yapısının bulunuyor olmasıdır. Ayrıca zeki ve çevik olmasına da özen gösterilmelidir. Evcil köpeğin uysal olması, çekingen ve pısırık olduğu anlamına gelmiyor, alıcının bu niteliklere de dikkat etmesi gerekiyor.

Evcil Köpek Satışında Uygulanan Fiyatlar

Evcil köpek satışında uygulanan fiyatlar, firmadan firmaya değişiklik gösteriyor. Bazı firmalar çok daha yüksek fiyat tarifelerinden satışa sunuyorken, bazı firmalar ise daha makul fiyat tarifeleri üzerinden evcil köpek satışı yapıyor. Ayrıca evcil köpek satışında alıcının ücret ödemesinde zorluk çekmemesi açısından kredi kartına taksitli olarak da satışlar yapılabiliyor.

Evcil Köpek Neden Satışa Sunuluyor?

Evcil köpek, en fazla ilgi duyulan köpek türleri arasında bulunuyor. Dolaysıyla hayvan sever bireyler tarafından gerektiğinde yüksek fiyatlardan satın alınabiliyor. Evcil köpekler, ayrıca insan canlısı olduğundan dolayı yalnız yaşayan bireyler tarafından da satın alınabiliyor. Evcil köpeklerin günlük bakımlarının diğer köpek türlerine oranla daha kolay olması sebebiyle, yoğun olarak satışa sunulabiliyor. Evcil köpeklerin ayrıca iyi bir eğitimden geçmesi durumunda bulunduğu ortamda iyi bir koruma rolü üstlendiğinden dolayı da tercih edilebiliyor.

Evcil Köpek Satışa Sunulmadan Önce Ne Gibi Süreçlerden Geçiriliyor?

Öncelikle tüm eğitimlerini tamamlamamış evcil köpeğin satın alınmaması gerekiyor. Eğitimsiz bir evcil köpeğin satışa sunulması, alıcının sonraki süreçlerde sorunlar yaşamasına neden olabiliyor. Evcil köpekler satışa sunulmadan önce gerekli tüm eğitim programlarını başarıyla tamamlıyor, beslenme alışkanlığı, sahibine itaat etmeyi, koruma içgüdüsü eğitimi ve sosyal çevre ile olumlu ilişkiler kurma gibi farklı eğitimlerden geçirildikten sonra satışa sunuluyor.

Evcil Köpek Yurt dışına da Satılabilir Mi?

Evcil köpek gerek yurt içi ve gerekse de, yurt dışına satışları yapılabilir. Özellikle yurt dışına satışları yapılan evcil köpek satışı normalden biraz daha pahalı fiyat tarifelerinden satışa sunulabiliyor. Yurt dışında bulunan köpek eğitim firmaları, birey veya aileler tarafından evcil köpek siparişleri verilebiliyor.

Evcil Köpek Yalnızca Konutlarda Mı Beslenebiliyor?

Evcil köpek türleri, yalnızca konutlarda değil ayrıca iş yerlerinde de beslenebiliyor. Bazı türlerinin özellikle iş yerlerine uyum sağlaması açısından eğitildikleri biliniyor. Fakat evcil köpek, çoğunlukla yerleşim yerlerinde beslenmeye uygun görülüyor. Ülkemizde nadiren de olsa iş yerlerinde beslenebiliyorken, batı ülkelerinde yaygın olarak iş yerlerinde bulundurulabiliyor.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz