Köpek eğitimleri, köpeklerin sahipleri ile yaşadıkları süre boyunca daha iyi ve sağlıklı bir iletişim sağlamaları için alınır. Köpek eğitim merkezlerinde uzman eğitmenler tarafından verilmesi önerilen eğitimlerde aktör köpek eğitimi temel itaat eğitimlerden başlanır. Köpek temel itaat eğitimlerinde belirli komutlar bulunur. Bu komutlarda aktör köpek eğitimi alınması istenen köpekler için otur, kalk, yat, bekle ve takip et komutları verilir. Bu komutların tamamlanmasının ardından ileri itaat eğitimleri alınmaya başlanır.

Oyuncu köpek eğitiminde uzman eğitmen önemi

Oyuncu köpek eğitimi, temel itaat eğitimlerinin aksine köpeklerin farlı uyarıcılar karşısında da aldığı komutları yerine getirebilmesi için eğitim uygular. Temel itaat eğitimleri için kısa bir program uygulanması ve bu uygulamanın köpek sahibi tarafından da yapılması da kabul edilebilir. Oyuncu köpek eğitimlerinde köpeklerin set, ışık, kalabalık gibi uyarıcılara karşı hassas olmaması ve etkilenmemesi amaçlanır. Ancak bu eğitimler için profesyonel bir eğitim ortamı ve uzman eğitimi gerekir. Hauseofistanbul’un uzman eğitmenleri bu kapsamda köpek sahiplerinin ihtiyaç duydukları en kaliteli ve güvenilir eğitimleri gerçekleştirir.

Köpek eğitimi alınırken nelere dikkat edilmeli?

Köpek eğitimi alınmasına karar verildiği takdirde eğitim merkezi seçimi için detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Merkezin güvenilirliği ve kalitesi çok önemlidir. Referansı olan eğitim merkezleri tercih edilmeli. Eğitim veren uzmanların eğitmen sertifikası incelenmelidir. Köpek eğitimi alınmaya başladığı andan itibaren de eğitimin tüm süreci takip edilmeli, köpek üzerindeki olumlu ve olumsuz yansımaları dikkat ile izlenmelidir. Aksi bir durum yaşandığı takdirde de eğitim sonlandırılmalıdır. Bu kapsamda hauseofistanbul’un uzman eğitimleri ve kaliteli merkezlerinden hizmet almak için firmamız ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Köpek pansiyonu kullanmanın avantajları

Köpek sahipleri, şehir dışına gittiklerinde ya da köpeklerinden ayrı durmaları gereken durumlarda köpek pansiyonu hizmetini kullanabilir. Köpek pansiyonları köpeklerin bakımının yapıldığı, onlarla ilgilendiği bir barınma hizmetidir. Köpek pansiyonu hizmeti almak için tercih edilecek merkezlerin ise kaliteli ve güvenilir olması önemlidir. Köpek pansiyonları açık alanlara sahip olmalıdır. Köpekler konakladığı süre boyunca oyun ihtiyaçlarını karşılamalı ve rahat olmasını sağlamalıdır.

Bunun yanı sıra köpek pansiyonu her daim temiz olmalıdır. Köpeklerin uyuduğu, beslendiği ve tuvalet ihtiyacını karşıladığı alanlar her gün temizlenmeli. Aynı zamanda köpeklerin beslenme düzeni aksatılmamalıdır. Bir diğer önemli noktada agresif köpekler ile sakin köpekler bir arada tutulmamalıdır. Aksi halde köpeklerin huzursuz olma ihtimali oluşacaktır.

Köpek pansiyonu fiyatları

Köpek pansiyonu fiyatları, merkeze göre değişiklik gösterir. Pansiyonun büyüklüğü, verdiği hizmetler buradaki fiyatların değişmesindeki en büyük etkenler olarak görülür. Bunun yanı sıra köpek pansiyonlarındaki oyun, bahçe alanları, verilen bakımlar ve eğitimler de fiyatların artmasında etkili olabilir. Ancak unutulmaması gereken pansiyon seçiminde fiyatlardan önce dikkat edilmesi gerekenin her zaman güvenilir ve kaliteli olmalıdır.

Pet Taksi hizmeti nasıl kullanılır?

Pet taksi hizmeti köpeklerin bir yerden bir yere götürülmesi için kullanılan bir hizmettir. Köpeklerin rahat bir şekilde ulaşımının sağlanması için verilen bu hizmette nakil aracı köpeğin en rahat edeceği şekilde tasarlanmıştır. Pet taksi hizmeti veren firmalarda aynı zamanda veteriner iş birliği de olmalıdır. Yolculuk sırasında oluşabilecek olası aksiliklerde anında müdahale edilmesi sağlanır. Pet taksi uygulaması ile uzun yolculuk yapması gereken köpekler gönül rahatlığı ile araç yolculuğu yapılır. Bu hizmeti almak için yapılması gereken kaliteli ve güvenilir bir firma ile çalışmaktır. Firmanın işletme belgesi detaylı incelenmeli, mümkünse referansı olan firmalar tercih edilmelidir.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz