Gaziosmanpaşa İstanbul’un yeşil alanı bol ilçelerinden biridir. 1950 yılı itibariyle artan nüfusu ile beraber köpek sahiplenen kişi sayısında da artış görülmüştür. Bol bol yeşil alanların var olduğu bu mekan üzerinde ideal köpek eğitim tesisleri kuran Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Merkezi köpeklere verdiği kaliteli eğitimler ile bu sevimli hayvanların toplum içinde adaba uygun davranması ve sahibinin sözünü dinler hale gelmesi sağlanır. Gerek sahipsiz köpekler olsun gerekse ev ortamında yaşayan köpekler olsun herhangi bir eğitime sahip değiller ise hem maddi hem de manevi sorunlara sebep olurlar.

Köpeklerin sadece şirin hallerini değerlendirerek sahiplenilen köpekler eğitimsiz olduklarından nasıl davranacaklarını bilmedikleri için sahibinin yaşamına ayak uyduramayıp bir süre sonra sokağa bırakılıyorlar. Bu köpek için büyük bir yıkım oluyor ve köpek sokakta çaresiz, ürkek ve mutsuz olarak yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Bu yüzden köpek sahiplenmek isteyen kişiler bunun bilincinde olmalı ve sorumluluk üstlenecekler ise köpek sahiplenmelidir. Köpeklerin yaşadığı ortama uyum sağlayabilmesi için mutlaka bir eğitim görmeli ve bu eğitimin uzman eğitmenler tarafından yapılmalıdır. Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Merkezi bu alanda hizmet sunan ve piyasasında kendine önemli yer edinmiş bir kuruluştur.

Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Merkezi

Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Merkezinde Verilen Hizmetler

Köpeklerin eğitiminde köpeklere yapılacak doğru yaklaşım çok önemlidir. Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Merkezi bünyesinde görevlendirdiği uzman eğitmenler ile bu yaklaşımı önemli ölçüde yerine getirir. Eğitmenler oldukça tecrübeli ve işini profesyonel olarak yapan kişilerdir. Burada sağlanan köpek eğitimlerinde köpek eğitildiğinin farkına dahi varmaz. Çünkü eğitimler hep oyunlar üzerine kuruludur ve köpek bir yandan eğitmenler eşliğinde oyunlarını oynarken diğer yandan eğitimlerini alırlar. Bu gerçek anlamda profesyonellik gerektiren bir durumdur ve bu eğitim yöntemi sayesinde eğitim süreleri oldukça kısadır. Eğitmenler köpeklere bu oyunlar eşliğinde gel, dur, otur, yürü, izle, hayır tarzındaki temel itaat eğitim komutlarını öğretmiş olurlar. Bu komutları oynayarak öğrenen köpekler sıkılmada eğitim sürelerini tamamlarlar. Bunun dışında tuvalet eğitimi, yemek yeme düzeni gibi günlük yaşamı kolaylaştırıcı eğitimler de verilir. Temel itaat eğitiminden sonraki aşama ileri itaat eğitimidir. Bu eğitimler genel olarak köpeğin alan koruma ve bahçe koruma gibi konumlarda etkili olması için verilir. Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Merkezi eğitmenlerinin uyguladığı eğitimleri başarıyla tamamlayan köpekler artık sahipleri ile kurduğu ilişkilerde daha verimli olacak ve yaşadığı mekana daha uyum sağlar hale gelecektir.

Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Merkezi Eğitimde Hangi Koşulları Sağlar?

Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Merkezi için köpek türünün bir önemi yoktur. Her türden, her ırktan köpeğe eğitim verilebilir. Ancak köpeğe verilecek eğitimin türü köpeğin cins, ırk, karakter özellikleri, önceden edinmiş olduğu alışkanlıkları gibi durumlar yönünden farklılık gösterir. Eğitim türlerinin farklı olması gibi eğitim süreleri de farklıdır. Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Merkezi her tür eğitim için gerekli özel tesislere sahip olan bir eğitim yeridir. Bu tesislerde açık ve kapalı mekanlar, bol yeşillikli bahçeler, düzenli oyun alanları ve farklı eğitim alanları mevcuttur. Tesis genelinde düzenli bakım ve temizlik sağlanır. Burada eğitim gören köpeklerin de bakım ve temizlikleri önemsenir ve düzenli olarak sağlık kontrollerinden geçirilir. Köpeklerin sağlık yönünden yaşayacağı herhangi bir olumsuzlukta anında tedavileri sağlanır ve bunu sağlayacak veteriner kliniğine sahiptir. Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Merkezi tesislerinde köpek sahiplerinin de katılım sağlamasına olanak verilerek köpeğinin eğitim aşamalarını izleme şansı elde ederler. Köpek sahibi bu eğitimleri takip ederek konu hakkında bilgi sahibi olur ve köpeğinin davranışlarını daha iyi analiz etme becerisine sahip olur.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz