Great dane ırkları diğer köpeklere göre farklı bir ırktır. Son derecede iri ve kaslı yapıları vardır. Dünyanın en büyük köpeklerin başında gelmektedir. Oldukça güçlü ve korkusuz köpeklerdir. Dışarıdan bakıldığı zaman saldırgan durmaktadırlar. Ancak iyi bir eğitim verilmesi halinde sevecen, nazik ve duygusal ırklardır. İnsanlara ve diğer köpeklere karşı her zaman sevecen davranışlar sergilerler. Çocuklarla oyun oynamaktan ve onlarla zaman geçirmekten çok hoşlanırlar. Çocuklara karşı sabırlı ve sakindirler. En çokta sahiplerine olan bağımlılıkları ile bilinirler. Sahiplerinden ayrı kalamazlar ve sürekli sevgi isterler. Bu nedenle tek başına bırakılacak bir ırk değildir. Great dane köpek ırkları çok nadir havlayan canlılardır. Gerektiği zaman havlama huyları vardır. Sinirlendikleri zaman agresif ve olumsuz davranışlar sergileyebilirler. Bu durum tamamen yetiştirilmeye bağlı bir olaydır. İlk olarak great dane köpek cinsleri eğitime başlanmadan önce mutlaka özellikleri ve karakterleri bilinmelidir. Aksi taktirdeeğitim sırasında çok fazla zorluk çekmenize neden olacaktır.

Great Dane Köpek Eğitimi Eğitmeni

Great dane köpek ırkları oldukça akıllı ve cesur köpeklerdir. Eğitim sırasında çok fazla zorluk yaşanılmaz. Fakat eğitimlerinde profesyonel ve deneyimli olunmalıdır. Great dane köpek eğitimi eğitmeni ile profesyonel olarak eğitimleri sürdürülmektedir. Eğitimleri yavruyken başlanmalıdır. Aksi halde yetişkin dönemlerinde eğitilmesi zordur. Great dane köpek cinsleri son derecede bekçilik konusunda başarılıdırlar. Ailesini koruma konusunda eğitim verilmemelidir. 2 3 yaşından sonra kendi kendilerine öğrenerek içgüdüsel olarak ailesini korumaktadırlar. Bu ırklar aşırı büyürler.

Great Dane Köpek Eğitimi Eğitmeni

Bazıları at boyuna kadar yetişirler. Gün içerisinde 2 ila 3 kez egzersiz ihtiyaçları karşılanmalıdır. Egzersiz ihtiyaçları karşılandığı taktirde ev ortamına kolaylıkla uyum sağlarlar. Ancak uzun süre ev içerisinde yalnız bırakılmamalıdır. Bunun yanı sıra, great dane ırklarının bakımı da çok kolaydır. Tüyleri sadece mevsimsel geçişlerde dökülür. Tüy dökme durumları azdır. Böylelikle bakımları da diğer köpeklere göre daha basittir. Tüyleri fırça ile taranması yeterlidir. Derileri tahriş olmaması için sık sık yıkanmamalıdır. Sadece gerektiği zamanlarda yıkanmalıdır. Great dane köpeklerinin tırnakları önemli bir detaydır. Tırnakları her zaman kısa tutulması gerekmektedir.

Great Dane Köpeklerinin Eğitimi

Great dane köpeklerinin eğitimi yavru iken başlanmalıdır. Aşırı büyümelerinden dolayı büyüdükleri zaman eğitilmeleri çok zorludur. Bu nedenle her zaman küçük yaşlarda başlanmalıdır. Great dane köpeğini eğitebilmek için deneyimli ve profesyonel olunması gerekmektedir. En önemli noktalardan biri ise, köpeğin sosyal olmasıdır. Great dane köpekleri mutlaka sosyalleştirilmelidir. Aksi taktirde diğer insanlar ile anlaşması mümkün değildir. Bunun yanı sıra, yavruyken eğitim sırasında şiddet ve cezalı eğitim verilmemelidir. Sahiplerinin her şekilde sabırlı ve net olması gerekmektedir. Aksi taktirde köpeğin eğitimi daha zorlu geçecektir. Onlara sevecen, yumuşak ses tonu ve sakin yaklaşılmalıdır. Böylelikle eğitime daha yatkın olacaklardır.

Great dane köpek eğitimlerinde dikkatli ve özenli davranmalıdır. Oldukça koruyucu köpeklerdir. Ailesini korumaya yatkındırlar. Herhangi bir tehditte saldırgan olabilmektedirler. Dışarıya çıkartıldığı zaman tasmaları kesinlikle çıkartılmamalıdır. Bazı durumlarda köpeklere saldırma huyları vardır. Baş edilebilmeleri için boynunda mutlaka tasma olmalıdır. Yavruyken sık sık insan içerisine çıkartılmalıdır. İnsanlara kolaylıkla uyum sağlayabilmeleri için bu konu çok önemlidir. Yavruyken başka köpeklerle beraber büyürse, yetişkin olduğu zaman sorun çıkartmazlar. Ancak aksi durumda diğer köpeklere karşı agresif olurlar. Great dane köpekleri eğitim sırasında sıkılmamalıdır. Sıkıldıkları an bırakılmalı ve eğitime devam ettirilmemelidir. Her gün düzenli olarak sadece 1 saat yeterli olacaktır. Sergiledikleri her olumlu davranışlarında ödül verilmeli ve yumuşak ses tonuyla övülmelidir. Böylece eğitimleri daha rahat ve daha kolay geçecektir.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz