Türkiye’deki en gelişmiş yapıya ve yoğun nüfusa sahip bir şehir olan İstanbul’un, genel görüntüsünü yansıtan ve hatırı sayılır bir kalabalığa sahip bir ilçe olan bağcılar ilçesi Avrupa yakasındadır. İstanbul kentinde her yerde olduğu gibi bağcılar ilçesinde de çok gelişmiş ve içinde yaşayan ya da ziyaret eden herkesin ihtiyaçlarının karşılayabileceği bir yapı vardır. Bu ilçede yaşayan tüm evcil hayvan sahiplenenler evcil hayvanları için bütün hizmetleri alabiliyor. Bağcıların gelişmiş yüzü sayesinde köpek sahipleri köpeklerinin gelişimi için her türlü hizmeti alabiliyor.

Bu hizmetlerden biri olan köpek eğitimi de hem onlar için önemli hem de köpeklerin ev yaşamında rahatlıkla vakit geçirmesi için önemlidir. Hayvanlara gönül vermiş ve onların eğitimi için bunu meslek olarak yapan profesyonel eğitmenlerin çalıştığı Bağcılar köpek eğitim çiftliği, hayvan severlerin köpeklerini gönül rahatlığı ile bırakabileceği bir yerdir. Gözlemlenen olumlu gelişmeler sonucunda köpekler için var olan tüm eğitimler bu çiftlikte tamamlanabiliyor. Evcil hayvanların sahipleri ile birlikte huzurlu bir şekilde yaşamaları için en azından temek eğitimleri aldırılması çok mühimdir. Çünkü gerekli eğitimleri almamış bir köpek hem ev yaşamında hem de sosyal yaşamda agresif ya da kuralsız davranacağı için problemler yaşanabiliyor.

Köpek Çiftliklerinin Verdiği Dersler

Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği

Evcil hayvanların içinde insan hayatı içinde çok önemli bir yere sahip olan köpekler, hem dost hem de iyi bir koruyucudur. Yaşam yolunda bir arkadaş olmanın yanında, bireysel ya da toplum güvenliği içinde hayati noktalarda bulunan köpeklerin doğalarında bulunan içgüdülerinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için eğitim almaları şarttır. Bu doğrultularda köpeklere verilmesi gereken bir takım eğitimler vardır.

Ev Hayatında Tuvalet Eğitimi

Özellikle bahçesi olmayan apartman dairelerinde çok büyük sorun olan tuvalet konusu, köpek besleyenlerin en çok şikâyet ettiği konudur. Tuvalet ihtiyacı olduğunda bunu sahibine belli eden bir köpeğe sahip olmak köpek cinsiyle alakalı değil tamamen eğitime bağlıdır. Bu çiftliklerde verilecek eğitimler sonunda her cins ve yaştan olan köpeği tuvalet alışkanlığı edindiği gözlemlenebilir. Tüm eğitimler gibi tuvalet eğitimi de kesinlikle uzman eğiticiler tarafından verilmelidir.

Yanlış Davranışların İyileştirilmesi

Hangi cinste köpek olursa olsun bazen köpekleri olması gerekenden farklı davranışlar sergileyebilirler. Evde sürekli havlamak, eşyaları parçalamak ya da sosyal ortamlarda başka köpek veya insanlara karşı çok saldırgan hareketlerde bulunmak bu davranışlardan bazılarıdır. Bu olumsuz hareketlerin iyileştirilmesi için bu çiftliklerde bulunan eğitmenler tarafından sorunun kaynağı bulunmalı ve ondan sonra doğru uygulamalarla eğitim verilmelidir.

Sahibine İtaat Eğitimi

Birçok hayvan sever özellikle köpeği ile dışarı çıktığı zaman, köpeğinin onu dinlemesini ve yönlendirmelerine uymasını ister. Köpeklerin bu tarz olumlu davranışlarda bulunması asla cinsine ya da yaşına göre bir davranış değildir. Eğitim çiftliklerinde verilen doğru eğitimler sayesinde bırak, yat, gel gibi komutlara uyması sağlanır. Bu komutlara uyan bir köpek dışarı çıkarıldığında tasmasız bir şekilde sahibinin kontrolünde hareket eder. Dokunmaması gereken bir şeyi bırak diyerek, gitmemesi gereken yere giderken gel diyerek köpeklerin davranışları kontrol edilebilir.

Koruma eğitimi

İnsanların dostu olarak anılan köpeklerin doğaları gereği yanındaki kişiyi tehlikeli gördüğü kişi ya da durumlarda koruma eğilimi vardır. Zaten var olan bu davranış kalıbının profesyonel eğitimler sayesinde geliştirilmesi onların kritik görevlerde bulunmalarını sağlar.

Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği ve Eğitimler

Özel olarak yetişmiş ve köpeklerin eğitimlerine yıllardır gönül vermiş uzman eğiticiler tarafından çalışan Bağcılar köpek eğitim çiftliği, gelen her misafirine özel olarak ilgi göstererek en iyi eğitimi alması sağlanır. Bir sorunun çözülmesi ya da geliştirilmesi gereken bir davranış için başvuran hayvan severler, köpekleri ile ilgili tüm sorulara yanıt alabiliyor.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz