Evcil hayvanların güvenli bir şekilde barınması ve bakım ihtiyaçlarının karşılanması için yaşam alanları oluşturulur. Bu alanlar ücretli ya da ücretsiz mekanlar olarak bilinir. Köpeklerin ücretsiz olarak uzun bir süre konaklayacağı yerlerden biri barınaktır. Ücretli olan yerler ise pansiyon ve otellerdir. Köpek sahibi olan kişilerin herhangi bir seyahat ve acil iş görüşmelerinde şehir dışına çıkma durumlarında onları emanet edebilecekleri bir yer olması gerekir. Bunun için en sağlıklı ve güvenilir yerler otellerdir. Hayvan oteli fiyatları günlük kalma süresine göre değişir. Evcil hayvanınız ile birlikte konaklanan bu otellerde, emanette alınır.

Hayvan Otelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Hayvan oteli fiyatları evcil hayvanın türüne, beslenmesine ve bakımına göre değişir. Saldırgan olmayan, sağlık sorunları olmayan ve diğer canlılar ile uyumlu olan hayvanlar mekan içine alınır. Otellerde sadece evcil hayvanlar değil aynı zamanda sahipleri ile birlikte kalabilecekleri odalarda yer alır. Örneğin; iş görüşmesi nedeni ile uzak bir yere gideceksiniz ve dostunuzu bırakacak kimseniz olmadığı durumlarda otellerden ve pansiyonlardan yardım alınabilir.

Hayvan Oteli Fiyatları

Evcil hayvanınızı teslim etmek ve oraya götürmek için otellerin ya da pansiyonların servisi olması gerekir. Evden alma ve eve taşıma servisleri ile taşıt sıkıntısı yaşamadan dostlarınızı güvenli ellere teslim edebilirsiniz. Otel içinde evcil hayvanı ile kalacaklar için farklı odalar vardır. Oda fiyatları istenilen hizmet ve bakıma göre değişir. Hayvan otellerinde sahiplerinin bırakarak belli bir süre sonra alacağı canlıların bakımı, beslenmesi ve ihtiyaçları için kurum sahiplik yapar.

Hayvan Oteli Fiyatları

Hayvan oteli fiyatları farklı farklıdır. Sebebi ise evcil hayvana gösterilen ilgi ve verilen hizmettir. Bazı otellerde sadece hayvanların kalma şartı aranırken, bazı otellerde sahibi ile birlikte kalma fırsatı verilir. Yemek öğünlerinde ki saatler farklı olabilir. Menü içeriği ve kullanılan mama markaları değişiklik gösterebilir. Günlük kalma saatleri ve istenilen özel hizmetler için ekstra ücret alınabilir. Evcil hayvanların sağlıklı olması ve uyumlu olması aranan şartlardan biridir. Hasta olmaması gerekir. Otel içinde hasta olan evcil hayvanlar için görevlendirilen veteriner ekibi vardır. Olası durumlara karşı otel içinde servisler bulunur. Bu imkanlardan yararlanmak için düzenli olarak ödeme yapılması gerekir.

Otelde Kalan Evcil Hayvanların Bakımı Nasıl Yapılıyor?

Sahibinden ayrılan canlıların kaldıkları mekanda yabancı hissetmemeleri için otel görevlileri tarafından düzenli olarak bakımları yapılır. Tüy bakımı evcil hayvanlar için gerekli olan en önemli faktördür. Pati temizliği ve gerektiğinde giydirilen kıyafetlerin yıkanmasına kadar temizlik işlemleri yapılır. Tuvalet ihtiyaçları ve beslenme ihtiyaçları özenle ve titizlikle işlenir. Ev ortamında yapılan bakımları otel içerisinde ve personelleri tarafından da yapıldığının bilinmesi gerekir. Otel içerisinde evcil hayvanı ile birlikte kalacak olanlar kendi dostlarının bakım ve temizliğini üstlenebilir. İstendiği taktirde otel personel çalışanları tarafından canlıların sağlığı için gerekli olan ihtiyaçlar karşılanır.

Hayvan oteli fiyatları evcil hayvanlara yapılan bakımlar sonucunda fiyat listesi çıkarılır. Otellerde masraflı olan nokta bakım ekstraları da olmasıdır. Kullanılan temizleme ürünleri, kıyafetler, tüyler için yapılan işlemler, pati temizliğinde kullanılan malzemeler ve eşyalar otel fiyatlarının kabarmasına neden olur. Fakat bu tür otellerde evcil canlılara güvenli bir şekilde bakılması ve ilgilenilmesi onların lehine olan bir durumdur. Canlıların yabancılık çekmeden katılacakları oyun etkinlikleri, normal yaşam alanında itaat etmesi ve uyum sağlaması için alınan öğretici eğitimler otel fiyatları arasına dahildir. Bazı otellerde evcil hayvanlar için sadece barınma, konaklama ve beslenme olanağı varken, bazı otellerde fix hizmet ve menü olarak ilgilenildiğinin bilinmesi gerekiyor.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz