Köpeklerin sağlıklı ve güvenli bir şekilde bakımlarının yapılması ve köpek sahiplerinin gözü arkada kalmadan emanet edilmesi için hizmet veren köpek pansiyonları sunmuş olduğu hizmetler ile önemli işler yapıyorlar. Bunlardan bir tanesi de köpek oteli silivri istanbul köpek eğitim merkezidir. Köpek sahipleri çeşitli nedenlerle köpeklerini köpek oteli silivri istanbul’a teslim edebilirler. Kısa süreli tatil ya da iş seyahatlerinde köpeklerini bırakacak yer arayan köpek sahipleri eş, dost arkadaş gibi kişilere köpeklerini teslim ettiklerinde köpeklerinin yetersiz bakımları nedeni ile köpekler strese girebiliyorlar. Bu nedenle köpeklerin eğitim ve bakımları için köpek otellerinden yararlanmak köpeklerin gelişimleri açısından büyük önem taşıyor.

Köpek Oteli Silivri istanbul

Köpek Bakım Hizmetleri

Köpek sahipleri köpeklerini köpek oteli silivri istanbul’a teslim ederek gerekli bakımlarını ve eğitimlerini sağlayabiliyorlar. Köpekler teslim edildikten sonra ilk iş olarak köpeklerin boy ve kilo ölçümleri yapılıyor. Bu ölçümler neticesinde ortaya çıkan değerler her köpek için ayrı ayrı düzenlenen karnelere işleniyor. Boy ve kilo ölçümü yapıldıktan sonra köpekler 7/24 hizmet veren veteriner tarafından ilk muayeneleri yapılarak herhangi bir hastalıklıları olup olmadığı kontrol ediliyor.

Köpekler köpek oteli silivri istanbul’un imkanlarından yararlanmadan önce herhangi bir eksiklikleri olup olmadığı kontrol ediliyor. Köpekler ırk olarak ayrılarak aynı ırklar ya da benzer ırklar bir arada tutuluyor. Birbirine zır ırklar aynı ünitelerde barındırılmıyor. Veteriner tarafından köpeklerin gerekli muayeneleri yapılarak köpeklerin herhangi bir enfeksiyon ve hastalık geçirip geçirmediklerine bakılıyor. Köpeklerin eksik aşıları olup olmadığı köpek sahiplerinden öğrenilerek köpeklerin eksik aşıları mevcutsa bu aşılar tamamlanarak köpeklerin daha sağlıklı olmaları sağlanıyor. Köpeklerin uzayan tüyleri tıraş edilerek köpeklerin tüy bakımları da verilen hizmetler arasında yer alıyor.

Köpek Sosyal Aktiviteleri

Köpekler oyun oynamayı diğer köpekler ile bir arada durmayı oldukça severler. Bu durum, köpeklerin sosyalleşmeleri açısından oldukça önemlidir. Köpeklerin rahat hareket edebilecekleri, oyun oynayabilecekleri, temiz hava alabilecekleri ve doyasıya koşup eğlenebilecekleri geniş alanlar mevcuttur. Aynı zamanda köpek havuzları ile köpeklerin su oyunları oynamalarına da imkan tanınıyor. Köpeklerin birbiri ile oyun oynamaları için oyun parkurları kurularak birbirinden kaliteli oyunlar oynayarak sosyalleşmeleri sağlanıyor. Köpek eğitim ve bakım uzmanları köpeklerin tüm aktivitelerinde yanlarında olarak onların tüm oyunlarında birebir ilgilenmeleri ile köpeklerin gelişimlerine büyük katkı sağlıyorlar.

Köpek Oteli Silivri istanbul

Köpek sahiplerinin talepleri olması durumunda köpek oteli silivri istanbul’a emanet edilen köpeklere eğitim imkanları da sağlanıyor. Belli başlı verilen eğitimler temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi ve tuvalet eğitimidir. Temel itaat eğitimi tüm eğitimlerin başıdır. Bu eğitimi almayan ya da yeterli derecede alamayan köpekler diğer eğitimlerde başarılı olamıyorlar. Temel itaat eğitimi köpek eğitim uzmanları tarafından tasma ya da kayış yardımı ile temel komutların öğretilmesi esasına dayanıyor. Temel itaat eğitimi tüm köpek ırklarına verilen bir eğitimdir. Temel itaat eğitimi yaklaşık olarak 4 hafta kadar sürüyor. Eğitim sonunda başarılı olan köpekler bir üst eğitim basamağı olan ileri itaat eğitimine geçiş yaparak bir üst sınıf eğitim alıyorlar. İleri itaat eğitimi temel itaat eğitiminden farklı olarak tasma ya da kayış yardımı olmadan temel komutların işaret dili ile verilen bir eğitimdir.

İleri itaat eğitimi de temel itaat eğitiminde olduğu gibi 4 hafta kadar sürüyor. Bu eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan köpekler eğitim başarı sertifikası ile ödüllendiriliyor. Köpeklere eğitimde gösterdikleri başarılarda çeşitli ödüller verilerek başarıya odaklanmaları sağlanıyor. Sunulan kaliteli hizmetler ile birçok köpek sahibi tarafından tercih ediliyor. Verilen eğitimler neticesinde köpekler ile köpek sahipleri arasındaki iletişim oldukça güçleniyor.

 

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz