Köpek sahiplerinin, evde besledikleri köpekleri ile ilgili en büyük endişeleri, onları bir yere bırakmak zorunda kaldıklarında nereye bırakacaklarını bilememeleridir. Köpek bakımı çok fazla özen gösterilmesi gereken hassas bir konudur. Beslenmeleri, tuvalet ihtiyacı, gezdirme ve oyun gibi bakımlar gerektiren köpeklerin, zorunlu iş gezileri ve tatillerde güvenle emanet edilebilecek köpek otelleri vardır. Türkiye’nin bir çok büyük şehrinde faaliyet gösteren köpek otelleri, köpek bakımı için talep ettikleri ücret bir gün için 40 ile 150 tl arasında değişmektedir. Köpek otelleri genel olarak kapalı ve açık alanlara sahip en az 50 köpek kapasiteli olup, ev ortamına alışmış köpeklerin kapalı pansiyonda; bahçe ortamına alışmış köpekleri açık alan pansiyon bölümünde veteriner eşliğinde misafir etmektedir.

Köpek Oteli

Köpek Oteli Konaklama Ücretine Dahil Olan Bakımlar Nelerdir?

Köpek Oteli konaklamalarında ücrete dahil olan bakımlar; kilo kontrolleri, bu kontroller giriş ve çıkışlarda yapılmaktadır. Beslenme konusunda farklılık göstererek mama ile besleme yapılmaktadır. Mama değişikliği yapmak istemeyen köpek sahipleri kullandıkları mamayı köpekleri ile beraber bırakabilirler. Tuvalet ve gezme ihtiyacı, günde en az iki kere açık alanda gezdirme yapılmaktadır. Manikür, pedikür, kulak temizliği ve banyo köpeklerin konakladıkları gün sayısına göre belirlenip yapılmaktadır.

Köpek Otelinde Konaklayacak Köpekler için Köpek Sahiplerinin Alması Gereken Önlemler Nelerdir?

Köpek otelinde konaklayacak köpeklerin herhangi bir deri hastalığı kapmalarını önlemek amacı ile parazit ilaçları ve aşılarını yaptırmak alınması gereken önlemlerden bir tanesidir. Köpek oteline bırakılacak köpeğin aşı karnesinin yanında olması ve bırakılacak otel belirlendikten sonra randevu alınması gerekmektedir.

Köpek Oteli Konaklama Şartları Nelerdir?

Köpek otelleri konaklama şartları, genel anlamda köpeklerin konakladıkları süre içinde sağlıklı bir şekilde konaklama gerçekleştirebilmeleri konulmuş şartlardır. Öncelik olarak aşılarının yapılmış olması gerekmektedir.

1 yaşında olan köpeklerin, Corona, Bronchine, Kuduz ve Karma aşılarının 2 Dozunun yapılmış olması gerekmektedir.

Köpeklerin iç ve dış parazit aşılarının yapılmış olması sartı vardır.

Aşıları yapılmamış köpekler için de köpek otelinde uzman veteriner tarafından ücrete tabi olarak bu aşı hizmetleri verilmektedir. Konaklama yaptıracak köpek sahipleri, konaklama sürelerini önceden belirleyip, tarihleri otel yetkililerine bildirmek zorunluluğu vardır. Her köpeğin bakımı farklı olduğundan, köpeklerinin bakımı ile ilgili bütün hususlar otel görevlilerini bildirilmelidir.

Köpek Otellerinde Konaklama Ücretleri Ne Kadardır?

Köpek otel ya da pansiyonları, bulundukları şehir ve verdikleri hizmete göre ücret politikaları farklılık göstermektedir. Kullanılan bazı mobil uygulamalar, köpek sahiplerine en uygun yer ve en uygun ücret konusunda fikir sağlamaktadır. Köpek Otel ücretleri 24 saatlik olarak 40 -150 TL arasında farklılık göstermektedir. Konaklayacak köpek için gün ve alınacak hizmet belirlenip köpek sahibine ücret bildirilmektedir.

Köpek Otelleri Hangi Şehirlerde Vardır?

Köpek otelleri Türkiye genelinde bir çok ilde ve ilçede bulunmaktadır. Oteller dışında bazı illerde köpek eğitim merkezleri de kısa süreli köpek konaklamalarına imkan vermektedir. Birçok belediye ilçelerinde oluşturdukları köpek çiftlikleri ile köpek dostlarını hem koruma hem de konaklama hizmeti vermektedir.

Türkiye’nin bir çok şehrinde hizmet veren köpek otelleri, köpek sahipleri için tatilleri ve zorunlu iş seyahatlerinde köpeklerini güvenle emanet etme şansı vermektedir. Bakıma muhtaç hayvanların, bu tarz hizmetler veren hayvan otelleri genel olarak hayvanların rahatlığı düşünülerek dizayn edilmiştir. Hayvanların, konakladıkları süre içerisinde herhangi bir sorun yaşanmaması adına ayrı ayrı 4-5 metrekarelik odalar ile ayrılmış. Hayvanların enerjilerini atmaları için oyun alanları oluşturulmuş, çeşitli materyallerle hayvanların sıkılmamaları için gerekli her şey düşünülmüştür. Kedi ve Köpek sahipleri, hayvanlarını güvenle emanet edecekleri tesisler sayesinde yapmayı planladıkları seyahatleri sorunsuz şekilde gerçekleştirme fırsatı yakalamışlardır.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz