Hayvan türlerinden köpekler çok sevilen bir türdür. Pek çok çeşitleri mevcuttur. Evde köpek beslemek isteyen kişiler özellikle köpeklerinin küçük boyutlarda olmasını daha çok tercih ediyorlar. Hangi cins köpekler büyümez evde daha rahat beslenir ve çocuklu evlerde daha iyi uyum gösterirler. Küçük olan köpekleri dışarıya daha rahat çıkarılır hatta kucağınızda bile rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Pekinez

Pekinez cinsi oldukça sevimli, oyuncu, ve dost canlısı bir köpek türü olarak göze çarpıyor. Hangi cins köpekler büyümez bunların arasında yer alır ev halkına çok iyi uyum sağlayan bir cinstir. Kucakta zaman geçirmeyi çok sever. Tüy dökülmesi gibi bir sıkıntısı bulunmaz. Dışarıya çıkmayı pek sevmeyen pekinez cinsi köpek yine de ara sıra yürüyüş yaptırmakta yarar vardır. Sahibine sıkı şekilde bağlanan pekinez cinsi köpekler oyuncu ve sıcakkanlı bir türdür.

Chihuahua

Bu köpek türü oyunu çok sevmesine rağmen kimi zaman saldırganlaşabilen bir türdür. Çabuk sinirlenir ve ısırmaya çalışabilir. Bu sebeple çocuklu evlerde beslenmesi çok tercih edilmez. Havlamaları çok olması sebebiyle binada yaşamında sorun yaşamanıza neden olabilirler. Chihuahua köpek cinsi sadık bir cinstir. Küçük olmalarından dolayı evde beslemeyi tercih edebileceğiniz bir cinstir. Fakat çocuklu evlerde  olması çok doğru değildir. Hangi cins köpekler büyümezbu köpek cinside büyümeyen cinsler arasındadır.

Shih Tzu ve Pug

Shih tzu cinsi köpek tam bir arkadaş canlısı olduğunu söylemek gerekir. Hangi cins köpekler büyümez büyümesi olmayan cinsler arasındadır ve son derece uysallığı ile sevilir. Çocuklu evlerde rahatlıkla beslenebilir bunda herhangi bir sakınca yoktur. Düzenli şekilde tüylerinin taranması ve fırçalanması gerekiyor. Bunun dışında herhangi bir fazladan tüy dökülmesi yaşanmaz. Tüylere siyah bakır beyaz veya kahverengi renkte olabilir. Çok ilgi çekici zıplama hareketlerine sahiptir. Bu yeteneklerinden dolayı bulundukları ortamda düşme tehlikesinin olabileceği dikkatli olmanız gerekir. Bu köpek türü küçük yaş grubundaki aile bireylerine çok kolay uyum sağlayamaz.

Bu sebeple eğer sahiplenen ailenin küçük yaşta çocukları bulunuyorsa bu köpeği yaklaşımına dikkat edilmesi ve bunun yanı sıra şımarabilen bir cins olduğu için eğitiminde tutarlı bir şekilde sürdürülmesi gerekir.Pug: kırışık bir suratı olan pug cinsi hemen aklınıza gelecektir. Kısa kısa bacakları vardır ve oldukça kısa boylu olan bir köpek cinsidir. Köpek cinsleri arasında en uyumlu olan bu cins arkadaş canlısı ve hırlama ve havlama özelliği sebebiyle bazen sizi zor hallere sokabilir.

Pomeranya Köpeği

pomeranya köpeği uzun ve yumuşak tüyleri ile çok dikkat çekici bir köpek cinsidir. Geriden bakıldığında son derece güzel bir görünümleri bulunur. Fakat bu uzun ve güzel tüylerin bedeli çok dökülmeleridir. Eğer evinizi sık sık temizlediğiniz den ve bu tüy dökülme problemi sizin etkilemeyeceğinden eminseniz bu köpek cinsini kolaylıkla besleyebilirsiniz. Küçük çocuklu evlerde bu tür tüy döken köpeklerin beslenmesi çocukların sağlıkları açısından çok önerilmez.

Yorkshire Terrier

Yorkshire terrier hangi cins köpekler büyümez içinde yer alan bu köpek  küçük bedenleri ile oyuncak köpekler olarak bahsedilir. Tüyleri uzun ve ipeksi bir yapıya sahip olan bu köpekler genellikle sarı renkli kara ya da beyaz tonlarını tüylerinde bulundururlar. Yorkshire terrier çok enerjik olan bir köpek çeşididir. Bundan dolayı ev ortamına uyum sağlaması alışması ve eğitilmesi oldukça zor bir köpek cinsidir. Köpeklerin genelinde küçük bedenli olanları tercih edilen cinsler arasında tüyü dökülmeyen köpekleri almak sahiplenen için avantajdır. Küçük çocuklu evlerde köpek tüylerinin bulunması çocukların sağlıkları açısından zarar da olabilir. İstediğiniz köpek çeşidini sitemizden alabilirsiniz.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz