Köpek sahibiyseniz zaman zaman köpeklerinizi yalnız bırakmak zorunda kalacağınız durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Köpeklerini emanet edecek kimsesi olmayan kişiler için akla gelen ilk tercihlerden biri de köpek otelidir. Köpeğinizi güvenle emanet edeceğiniz köpek pansiyonlarında köpekleriniz ile yakından ilgilenilmektedir. köpek pansiyonunda sizlerin istediği süre boyunca köpekler konaklayabiliyor. Bu konaklama sayesinde köpek sahipleri şehir dışına gönül rahatlığı ile çıkabiliyor. Köpeğiniz ile tatile çıkmak bazen mümkün olsa da pek çok ulaştırma aracı köpekleri kabul etmediğinden dolayı sıkıntı yaşamak zorunda kalabilirsiniz.

Adalar Köpek Pansiyonu

Çalışma hayatının artıyor olması köpek otellerinin de sayısının artmasını sağlıyor. Kişiler köpeklerini evde yalnız bırakmak istemediğinden dolayı iş süreci boyunca köpeklerini emanet edecek pansiyonları tercih edebiliyor. Köpek pansiyonları köpeklerin tüm bakımı ile ilgilendiği gibi aynı zamanda köpeklerin eğitim ve oyun ihtiyaçlarına da katkıda bulunmaktadır. Adalar köpek pansiyonu köpeklerin yaşam alanına uygun olarak tasarlanmış konforu ile dikkatleri çekmektedir. Köpek pansiyonunda alınan hizmetler pansiyona göre farklılık gösterir. Konforlu köpek pansiyonlarında köpekler için tasarlanan özel odalar bulunduğu gibi aynı zamanda kapalı ve açık mekanlarda bulunmaktadır. Bilindiği gibi her köpeğin yaşama koşulu aynı değildir. Şehir hayatında köpekler genel olarak apartmanda yaşamak zorunda kaldığından dolayı kapalı ortamlarda kendini daha çok güvende hissederken çiftlik ya da bahçeli konutlarda yaşayan köpekler için açık alanlar daha çok tercih edilmektedir.

Köpek Pansiyonuna Köpeklerin Alımı

Köpekler konaklayacakları pansiyona alınırken öncelikle kiloları kontrol edilir. Düşük kiloya sahip köpekler için pansiyonda özel ilgi gösterilerek kilo alması sağlanır. Bunun yanı sıra köpeklerin kalacağı kennalar da günlük olarak temizlenerek temizlik görevlileri tarafından gün içerisinde sık sık kontrol edilir. Köpek pansiyonuna köpekler alınmadan önce uzman veterinerler tarafından bir takım testlerden geçer. Test sonuçlarına göre sağlıklı olan köpeklerin tüy ve genel bakımları yapıldıktan sonra pansiyona alınır. Adalar köpek pansiyonu üç farklı şekilde hizmet vermektedir. Dilerseniz ev pansiyonu seçeneğini tercih edebileceğiniz gibi uzun ya da kısa süreli pansiyon seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Pansiyona alınan köpekler 1 yaşına gelmiş ise gerekli aşıların da yapılmış olması pansiyona giriş için zorunludur. Köpeklerde sık görülen deri hastalıklarına karşı da gerekli aşıların yapılmış olması gerekmektedir. Köpek pansiyonuna alınan köpekler çıkarken de yine tüy ve tırnak gibi genel bakımları yapılarak teslim edilmektedir.

Adalar Köpek Pansiyonu

Köpek pansiyonlarında önemli konulardan biri de köpeklerin tuvalet ve yeme alışkanlıkları gibi bir takım düzenlerin nasıl devam edeceği ile ilgilidir. Her köpeğin farklı bir düzeni vardır. Bu nedenle köpeklerin pansiyona kolay alışması ve pansiyondan ayrıldıktan sonra aynı düzeni devam ettirebilmesi için tuvalet ve beslenme alışkanlıklarında düzenin bozulmaması gerekir. Pansiyona alınan köpeklerin nasıl beslendiğini bilmek pansiyonda kalma süresi boyunca köpeklerin aynı şekilde beslenmesini sağlamak için önemlidir. Köpeklere farklı yemek tercihi sunulduğunda pansiyonda kendilerini mutlu hissedemeyecek ve alışma süresi uzun sürecektir.

Bu nedenle köpeklerin pansiyona kısa sürede alışması için belirli düzenlerinin devam ediyor olması gerekir. Köpeği mutlu eden durumlardan biri de oyundur. Köpekler genel olarak hareket etmeyi sevdiklerinden dolayı özel eğitimciler tarafından oyun oynatılarak çeşitli eğitimler de verilmektedir. Köpek eğitiminde oyun önemli bir yere sahiptir. Köpeklere oyun oynatırken aynı zamanda onlara bir takım temel itaat kuralları da öğretilebilir. Köpek pansiyonunda bulunan özel eğitimciler tarafından köpekler için temel eğitimler de verilerek köpeklerin sosyalleşme süreçleri hızlandırılmaktadır. Böylece köpek sahipleri ve köpekler çok daha sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilecektir.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz