Hayatımızın vazgeçilmez birer parçası olan evcil hayvanlarımız içinde gerek sahiplerine olan sadakatleri, gerekse kolay eğitilebilir olmaları neticesinde köpekler her zaman daha büyük yer kaplamıştır. Çok çeşitli cins ve ırklara sahip olan köpekler yeri geldiğinde bir dost yeri geldiğinde bir koruma yeri geldiğinde çocuklarımız için bir oyun arkadaşı yeri geldiğinde de birer avcı olmaktadır. Her cins ve ırkın kendine has özellikleri olmakla birlikte eğitimlerinde de bazı farklılıklar görülür. Vücut yapısı atletik, güçlü ve büyük olan köpeklerin eğitim süreçlerinde mutlaka günlük egzersiz ile enerjilerini harcamaları sağlanmalı.

Köpek Eğitimi Drahthaar İstanbul

Daha minyon, ufak ve ev için ideal köpekler içinse yöntem daha farklı olabilir. Bir köpek sahiplenilmek istendiğinde ailenin yapısı, çocuk olup olmaması, yaşanılan evin durumu müstakil yada apartman dairesi olması, köpeğin ne sıklıkla dolaşmaya çıkarılıp egzersiz yaptırılabileceği gibi hususlar göz önüne alınıp öyle karar verilmeli. Eğer av sporu ile özellikle de kuş avı ile ilgileniyorsanız en iyi alternatif Drahthaar olacaktır. Bu köpek cinsi Alman tel tüyle pointer olarak da anılır. Alman tel tüyle pointer Alman Pointer ile diğer ırkların çaprazlanması sonucu üretilmiştir. Drahthaar kulübü ırkın yüksek kalitesini korumak için en iyi altı yavru kayıt edilir. Tel tüylü pointer atalarının mükemmel koku alma iz sürme av bulma yeteneklerine sahiptir. Bu köpek bir avcının tüm ihtiyaçlarını tek başına giderir. Onunla ava çıkmak hem eğlenceli hem de kazançlı olacaktır.

Köpek Eğitimi Drahthaar istanbul

Drahthaar Nasıl Eğitilmelidir?

Ailenize yeni katılan Alman tel tüylü pointer cinsi yavrular sizinle birlikte yaşamaya başladıkları andan itibaren eğitimlerine başlanması uygun olacaktır. Ama özellikle bebek köpekler için eğitimden beklentiyi çok yüksek tutmamak gerekir. Unutmamak gerekir ki annesinden yeni ayrılmış bebek bir köpeğin tuvaletini nereye yapacağı yada tuvaleti geldiğinde havlamasını istemek ve bunu hemen öğrenmesini istemek biraz fazla olabilir. Sonuçta onlar doğaları gereği içgüdüsel olarak davranır ve hareket ederler. Eğitimde sabır ve süreklilik çok önemlidir. Köpek eğitimi Drahthaar İstanbul bu eğitimleri verebileceğiniz ve sağlıklı sonuçlar elde edeceğiniz bir merkezdir. Esas anlamda eğitim bir köpek ile sahibi arasında geliştirilen özel bir dil özel bir bağdır.

Köpeğinize eğitim vermek istediğinizde henüz tanıyamadığınız ve bu yüzden hatalar yapmasına izin verdiğiniz küçük dostunuzu sizden, yaşama alanınızdan uzakta sizle beraber yaşamayacak başkaları tarafından eğitilmesi ve daha sonra eğitimi bitince yaşam alanına evine dönmesi pek de sağlıklı sonuçlar vermeyecektir. En başarılı eğitim köpeğin sahibi tarafından verilecek eğitimdir. Keza ava çıkacağınız ve size av bulacak ve vurduğunuz avı size getirecek bir köpek sadece ve sadece sizden eğitim almalıdır. Köpek eğitimi Drahthaar İstanbul köpek ile birlikte köpek sahiplerini de birer eğitmene çevirir. Bebek Alman tel tüylü pointer’larınıza ev içi eğitimlerini verirken mutlaka profesyonel ve işini bilen insanlardan yardım alınmalıdır. Unutulmamalıdır ki her cins ve ırkın eğitimi farklılık göstermekte buna göre bir eğitim ve ödül programı oluşturulmalı ayrıca eğitimde öngörülü olunmalıdır.

Drahthaar Diğer Özellikler

Alman Tel Tüylü Pointer yani Drahthaar aşırı sevgi dolu, çok ama çok aktif ve zeki bir köpektir. Çabucak öğrenir, sahibine ve ailesine çok sadıktır. Tutarlı bir eğitime gereksinim duyar. İş yapmaktan ve sahibi için çalışıp ona bir şeyler getirmekten hoşlanır. Önceden tanıştığı bildiği kişiler ile arası iyidir; ancak yabancılara karşı ilk görüşmesinde mesafelidir. Tanıdıktan sonra bu mesafeyi de aşacaktır. Ancak erken yaşta sosyalleştirilmesinde fayda vardır. Zaman zaman inatçı olabilir ve başı boş dolaşmaktan hoşlanır.  Yeterli egzersiz imkanı sağlanmalıdır yoksa sıkılır ve kontrolü güç bir köpeğe dönüşebilir. Alman Tel Tüylü Pointer çok işlevsel ve çalışkan bir av köpeğidir ve her türlü arazide avı başarıyla yürütebilir. Giremeyeceği yer, delik yuva yoktur. Çok cesur bir köpektir. İyi bir burnu vardır ve ister karada olsun isterse de suda vurulan bir şeyi getirmede son derece başarılıdır. Sahibine oldukça düşkün olduğu bilinir ve bu yüzden baya kıskançtır.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz