İstanbul ilinin Anadolu yakasında bulunan ve şık binaları ile ünlü olan Ataşehir ilçesi, İstanbul’u gülen yüzüdür. Bu şık binalarda yaşayan insanların köpekleri ile ilgili en önemli ihtiyaç olan eğitim, Ataşehir köpek eğitim çiftliği İstanbul adresinde karşılanır. Yoğun ofis ve rezidanslarla donatılmış ilçede çalışan ve en büyük zevki köpeği ile vakit geçirmek olan kişilerin, onlarla daha sağlıklı ilişkiler kurmak için hem köpeklerle ilgili bilgi edinmesi hem de köpeklerine eğitim verdirmeleri şarttır. Bu ilişkinin ve sevgi bağının güçlenmesi için köpek eğitim çiftliklerinden yardım almak isteyenler Ataşehir’ de bu hizmeti fazlasıyla alır.

Ataşehir Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul

Eğitimlerin kesinlikle bu konuda uzman kişiler tarafından verilmesi gerektiğini bilenler bu çiftliklere başvururlar. Köpek besleyen kişilerin kendi başlarına onlara doğru eğitim vermeleri çok zordur. Çünkü eğitim konusu öncelikle önemli bir alt yapı gerektirir. Köpeklerin dünyasını tanımak ve onlarla doğru iletişim kurmak için uzun çalışmalar gerekir. Tüm hayvan severlerin bu kadar zaman ayıramayacağı bu konu uzman ellerde en etkili sonuçlarla çözüme kavuşur. Her köpeğin özelliklerine göre farklılık gösteren eğitim metotları onları çok iyi tanıyan eğitimciler tarafından uygulanır.

Ataşehir Köpek Eğitim Çiftliği istanbul

Bu eğitimler temel olarak onların sahipleri ile uyumlu yaşamalarını sağlamak odaklı olsa da özel olarak bazı alışkanlıkları edinmesi de sağlanır. Eğitimlerin amaçları farklı olsa da, tüm eğitimler bu çiftlikte her köpeğe özel olarak verilir. Köpeklerin gelişimleri ve uyumlu olmaları için çok önemli olan eğitimler köpeklere verilmediği zaman sahiplerle arasındaki uyumsuzluk çoğu zaman sahiplerin onları terk etmesiyle sonuçlanabilir. Sevgi bağı güçlü olsa da oluşan sıkıntılar köpeklerin ev ortamında yaşamasını engeller. Bu istenmeyen olumsuz durumun engellenmesi yaklaşık bir ay süren eğitimlerle mümkündür. Bunun bilincinde olan hayvan sevenler bu çiftliklerin eğitimlerinden faydalanır.

Köpeklerin Uyum ve İtaat Eğitimlerinin Önemi

Çoğu zaman daha yavruyken alınan köpekler yeni yaşam alanına alışamayabilir. Sahibiyle bir ilişki kuramayan, ev ortamına uyum sağlayamayan köpekler tuvalet alışkanlıklarından sahiplerine itaate kadar birçok konuda problem yaşar. Genel olarak ilk tanışma ve sosyal ortamlara alışma olarak tanımlanan uyum eğitimleri köpeklerin yeni yaşam alanlarında ve kalabalık içinde güven duyarak huzurlu olmasını sağlamaktır. Ataşehir köpek eğitim çiftliği İstanbul adresinde en çok verilen eğitimlerden biri olan uyum çalışmaları köpeklere verilecek eğitimlerin en başında gelir. Bir temel oluşturacak alışkanlıklar ve güven duygusu ilerleyen yaşlarda ve eğitimlerde onların daha sağlıklı tepkiler vermesini sağlar.

Köpekler ile ilgili gelen şikâyetlerin başında yer alan söz dinlemiyor oluşları aslında çok kolay bir şekilde çözülecek bir sorundur. Köpekler verilen komut eğitimleri ile bir hareket ya da söz sayesinde komutları uygulamaları sağlanır. Gitmemesi gereken noktalara gitmek isteyen bir köpek gel komutu sayesinde sahibi tarafından kontrol edilebilir. Bırak, yat ya da kalk gibi komutlarla özellikle toplum içinde yaşanan zor durumlar engellenir. İtaat eğitimlerinin doğru ve kalıcı sonuçlar vermesi için mutlaka uzman gözetiminde verilmesi gerekir.

Tuvalet alışkanlığının kazandırılması

Aslında, en temel eğitim olan bu çalışma, özünde köpeklere tuvalet ihtiyaçlarının her yerde gidermemesi gerektiğini öğretir. Yavrularda evde oluşturulacak alanlara yönlendirilerek yaptığı hareketin doğruluğu öğretilir. Genellikle yaşanılan ortamlarda çiftlikten gelen eğitimciler tarafından verilen bu eğitim çeşidi, onların ev yaşamına uyum sağlamasında temel oluşturur.

Büyük yaş ve boyutlarda olan köpek ırklarının tuvalet eğitimi dış mekânları içerdiği için çiftliklerde misafir edilerek verilir. Ataşehir köpek eğitim çiftliği İstanbul da bu konuda iyi eğitim vermektedir. Onların hem kendi huzurları için hem de sahiplerinin yanında uyumlu olmaları için verilen eğitimler her yönüyle çok mühimdir.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz