Bekçi Köpek Eğitimi Nasıl Verilir;
Bekçi ya da koruma köpeklerinde güven kaybı yaşamamak için eğitim mutlaka köpeğin bu davranışlarında daha üstün geleceği şekilde yapılmalıdır. Köpek eğitimi sırasında kesinlikle fiziksel ya da sözlü şiddet uygulanmamalıdır. Bu durum kesinlikle insanlık dışı olmasının yanı sıra köpeğin üstünlük duygusunu da sarsar.
Profesyonel Tuzla Köpek Eğitimi sayesinde köpeklerin koruma duyguları istenen şekilde yönlendirilerek amaçlanan sonuçlara ulaşılabilir. Temel komutları tam olarak almamış ve itaat eğitimini tamamlamamış köpeklere koruma eğitimi verilmez. Öncelik olarak uzman köpek eğitmenlerinden köpeklerin temel itaat eğitimi alması sağlanır. Bu eğitim süreci tamamlandıktan sonra koruma eğitimlerine geçilmelidir.

Bekçi Köpeği Eğitim Amacı
Bekçilik yapacak olan köpeğe verilen profesyonel eğitimin bazı belli başlı amaçları vardır. Bu sayede köpeklerin daha verimli bir şekilde eğitilmesi mümkün olur. Bu eğitimler sayesinde köpek saldırganlık eğitimi neticesinde istenen koruma ve bekçilik özellikleri köpeğe kazandırılabilir. Her farklı iç güdülere sahiptir. Bu nedenle köpeklerin karakter yapısına göre koruma eğitimlerine başlanmalıdır. Köpek koruma eğitimleri konusunda bu konuda profesyonel hizmet veren Tuzla Köpek Eğitimi merkezleri ile iletişime geçilecek sertifikalı eğitmenlerden destek alınabilir.

Bekçi Köpeği Koruma Eğitimi
Bekçi köpeklerine profesyonel düzeyde eğitim verilirken uysal ve barışçıl karaktere sahip köpekler seçilmemelidir. Bu yapıya sahip olan köpekler doğuştan gelen özelliklerinden dolayı bekçilik ve koruma görevi için uygun değildir. Bekçi köpeklerinin koruma eğitimleri sürecinde sertifikalı bir eğitimciye ihtiyaç vardır. Ayrıca köpeğe yabancı olan bir yardımcıya da ihtiyaç duyulur. Çünkü bu yardımcı uygulanacak olan eğitimin türüne göre köpeği kışkırtmalı ve hedef konumunda üzerine düşen görevi yerine getirmelidir.
Doğuştan saldırgan yapıya sahip olan köpeklere profesyonel bir şekilde koruma eğitimi verilirse yabancılara karşı koruma içgüdüsüne sahip olurlar. Bu tür koruma eğitimlerinde köpek eğitmeni dışındaki yardımcı kişi de görevini en iyi şekilde yerine getirmelidir. Zaman zaman bu yardımcılar değişerek köpeğin yalnızca bir kişiye karşı değil güvenliği tehdit edebilecek tüm kişilere karşı benzer koruma tutumunu göstermesi beklenir. Bekçi köpeği eğitim sürecinde deneyimli ve sertifikalı Tuzla Köpek Eğitimi uzmanlarının belirlemiş olduğu eğitim metotları uygulanmalıdır.

Hangi Cins Köpekler Bekçi Köpeği Olabilir
Halk arasında genellikle Alman kurdu adı ile bilinen çoban köpeklerinim ihtiyaç duyduğu bazı özel alanlar vardır. Bu köpekler doğuştan bazı üst düzey özelliklere sahiptir. Bu sayede arama kurtarma uyuşturucu operasyonları ve bekçilik gibi görevlere tam olarak adapte olabilirler. Bu ırka mensup olan köpeklerin dikkat ve özverisi oldukça yüksektir. Bu köpekler yüksek odaklanma kapasitesine sahiptir. Bu sayede eğitmenleri tarafından verilen bekçilik görevini de en ideal şekilde yerine getirirler.
Orta Asyadan günümüze kadar varlığını sürdürebilen Kangal ırkı köpekler de güçlü olmaları ile ünlü olan köpek cinsleridir. Özellikle bekçi köpeği eğitimi konusunda Tuzla Köpek Eğitimi uzmanlarından profesyonel destek almak eğitim sürecine büyük katkı sağlar.

Bekçi Köpeği Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Doğru yaklaşım benimsendiğinde insanın en iyi dostu ve yardımcısı olabilen köpekler profesyonel koşullarda eğitildiği sürece bekçilik görevleri konusunda son derece başarılı olurlar. Sevgi ilgi ve bol egzersiz köpeğin kendi duygusal ihtiyaçlarını karşılamak için yeterlidir. Dolayısı ile bekçi köpeği eğitim yöntemleri tercih edilirken köpeği sevgisiz bırakmamak ve ona kesinlikle kötü davranmamak gereklidir. Tuzla Köpek Eğitimi merkeze bu konuda profesyonel eğitmenlerle köpek eğitimi hizmeti veriyor. Köpek eğitim merkezimizle bir telefon ile iletişime geçerek sunmuş olduğumuz hizmetler ve fiyatlar ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz