Boxer köpek eğitimi en çok tercih edilen bu ırklar için vazgeçilmez bir eğitimdir. Sahipleri ya da uzman eğitmenler tarafından çok kolay eğitilebilen Boxer’lar, sevimli suratları ve yaramazlık peşindeki halleri ile her ortamda ilgi odağı olmayı başarırlar. Irklarının karakter yapıları aslında avcılığa oldukça yatkındır ancak zamanla evde beslemek için tercih edilmeleri bu yeteneklerinin azalmasına neden olmuştur.
Tüm köpek ırklarında olduğu gibi enerjik ve hareketli olmaları ile bilinirler. Enerjilerini atmak için sık sık oyun oynamaları tıpkı yaramaz bir çocukla ilgileniyormuş hissi verir. Sahipleri ile kurdukları aşırı duygusal bağ kıskanç yapıda olmalarına neden olur. Yüksek sahipleniş duyguları bazı anlarda saldırganlaşmalarına neden olabilir. Sessizlikten hoşlanırlar ve gürültülü ortamlar onlar için hiç uygun değildir.
Boxer Köpeklerinin Fiziksel Özellikleri
Boxer köpek eğitimi bedensel ve ruhsal olarak uyumlu olan bu ırk köpekler için hiçte zorlayıcı olmuyor. Kaslı vücutlarının üzerindeki buruşuk yüzleri tezat bir fiziksel özelliğe sahip olmalarını sağlıyor ve onları sevimli ve sempatik yapanda bu özellikleri oluyor.
Evcil köpek tutkunları için en ideal ırklardan biri olarak, gün boyunca oyun oynamaktan ve hareket etmekten keyif alırlar. Gözleri genellikle kahverengidir, tüyleri ise sarı, siyah ve beyaz olabilir. Yaşam alanı olarak ev ve dışarı ortamını çok rahat benimseyebilirler. Ev sakinlerine kısa sürede uyum sağlayabilir ve yeterli eğitimler verildikten sonra uzun yıllar apartmanlarda yaşayabilir.
Boxer Köpeklerin Bakımı ve Beslenmesi
Boxer köpek eğitimi kadar sağlıklı ve kaliteli beslenmeleri, bakılmaları da çok önemlidir. Evinize katılan sadık bir patili dostunuz için yapabileceğiniz en iyi şey onun iyi bakılmasını ve beslenmesini sağlamak olacaktır. Gelişimlerini ideal seviyede tutacak kaliteli mama seçmek bu nedenle önemlidir. Yeterli miktarda beslenmemesi ya da aşırı beslenmesi olası sağlık sorunlarını tetikleyebilir. En doğru karar için veteriner hekimin önerilerine kulak verilmelidir.
Düzenli aralıklarla tüylerinin taranması, kısa tüylerinin parlaması ve cilt problemleri yaşamamaları için gereklidir. Atik bir canlı olduğu için kulakları ve patileri sık sık kontrol edilmeli ve temizlenmelidir. Veteriner kontrolleri rutin şekilde yaptırılmalı ve ağız sağlığını kaybetmemesi için dişleri düzenli fırçalanmalıdır.
Boxer Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlamalı?
Boxer köpek eğitimi kapsamında bu köpeklerin henüz iki aylıkken eğitim almaya yatkın tavırları bir an önce pek çok şeyi öğretme isteği uyandırıyor. Alışkanlıkların kalıcı olmasında oldukça etkili olan bu süre, yavru boxerlerin itaat yeteneklerinin gelişmesine yardımcı oluyor. İlerleyen dönemlere ertelemek, verilen eğitimlerin kavranması noktasında köpeklerin güçlük çekmelerine neden oluyor. Bu nedenle karakter ve alışkanlıklarının uzun vadede başarılı bir şekilde oturması için iki aylıkken Boxer Köpek Eğitimine başlanmalıdır.
Eğitimdeki başarı oranının yüksek olmasında eğitim verecek olan kişilerin kararlılığı ve üslubu da büyük önem taşıyor. İletişime açık olan algılarını doğru bir şekilde yönetmenin zor yanları olduğu kadar kolay yanları da bulunuyor. Bu cins köpekleri çok iyi tanıyan uzman eğitmenlerin veremeyeceği alışkanlık yoktur.
Boxer Köpekler Hangi Eğitimleri Alabilir?
Boxer köpek eğitimi ile ilk eğitim aşamasında yavru Boxer eğitimi yer alıyor. Çekingen olmayan karakterleri sosyalleşme eğitimlerini kısa sürede tamamlamalarına yardımcı olur. Uyumlu bir cins olmalarına karşın yavru köpeklerin haylazlıklarına karşı sabırlı ve disiplinli bir şekilde ilerlemenin önemi büyüktür.
Temel itaat eğitimi sonrası ileri itaat eğitimlerini kolayca kavrayabilen Boxer köpeklerinin akıllı, itaatkâr ve yüksek iletişim kabiliyetleri ve eğitmenin potansiyeli ile birleştiğinde başarı kaçınılmaz olur. Sizde bu alanda köpeğinize en iyi eğitimin verilmesini istiyorsanız hizmetlerimizden yararlanabilir ve Boxer cinsi köpeğinizi ideal bir yetişkin evcil canlıya dönüştürebilirsiniz.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz