Evde köpek eğitimi için köpek sahiplendikten sonra itaat eğitimine erken başlamak önemlidir. Köpeğin eğitim programına yavru iken başlamak önemlidir çünkü yavru köpekler doğası gereği öğrenmeye çok daha açık canlılardır. Bu nedenle köpek sahiplenildikten sonra eğitimine mümkün olan en kısa sürede başlamak önemlidir.
Köpeklerde iyi davranış ve itaat eğitiminin erken yaşlarda başlaması gerekir. Köpekler erken yaşlarda öğrenmeye daha açıktır. Köpeğin özgüvenli ve sakin bir yapısının olması için temel kuralların mümkün olan en kısa sürede verilmesi önemlidir. Erken yaşta eğitim verilmeyen köpeklerde yıkıcı davranışlar ile daha çok karşılaşılır. Yavru köpeklerin bir an önce temel yaşam kurallarını öğrenmesi önemli bir konudur.
Yavru Köpeklere Ev Eğitimi Nasıl Verilir?
Evde köpek eğitimi için köpek sahiplenen kişilerin dikkatli olması gerekir. Eve yeni bir köpek getirdiğiniz zaman muhtemelen bu köpeğin herhangi bir eğitimi olmayacaktır. Yavru köpekler temel eğitimlere sahip olmadığı için ev ortamında istenmeyen kaza durumları yaşanabilir. Köpeklere evde kısa sürede çok fazla özgürlük verilmesi köpeklerin evde idrar kaçırması gibi istenmeyen durumların yaşanmasına neden olabilir.
Eve yeni gelen köpekler ile çeşitli kaza durumlarının yaşanmaması için dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunur.
• Eve yavru bir köpek geldiği zaman köpeğin belirli aralıklarla işaret vermesini beklemeden düzenli bir şekilde dışarı çıkarmak gerekir. Köpekler yavruluk dönemlerinde ihtiyaçları ile ilgili bir işaret veremezler bu nedenle düzenli bir şekilde dışarı çıkarmak önemli bir konudur.
• Yavru köpekler eve ilk geldikleri zaman sahibinin vakit geçirdiği birkaç odaya girebilmelidir.
• Bir kazaya neden olan köpeklerin cezalandırılmaması ya da köpeğe bağırılmaması önemlidir. Evde idrar yapma gibi kaza durumlarının yaşanmaması için kişilerin birtakım önlemler alması gerekir.
• Yavru köpeklerin kontrol edilememesi durumlarında köpek bir kutuya konulabilir. Köpekler güvenli gördükleri ve uyuyacakları alanları kirletmeyecektir.
• Köpeklere yaptıkları olumlu davranışlar övgüde bulunmak adına beraber dışarı çıkmak daha doğru olacaktır.
• Köpeğin yapmış olduğu önemli davranışların pekiştirilmesi son derece önemlidir. Yani köpek dışarıda tuvaletini yaptığı zaman tebrik edilmesi ve bu hareketinin pekiştirilmesi son derece önemlidir.
Köpek Yavruları İçin İtaat Eğitimi
Evde köpek eğitimi oldukça önemli bir konudur. Köpekler sürü hayvanlarıdır. Bu nedenle bir otorite olması onlar için önemli bir konudur. Köpeklerin eğitmenleri olabilecek bir kişiye ihtiyacı vardır. Köpek sahiplerinin bu sevimli dostları çağırırken bağırmaması önemli bir konudur.
Yavru köpekler ses değişikliklerine karşı son derece hassastır. Sahiplerinin ses tonlarındaki değişiklikleri çok rahat bir şekilde anlayacaklardır. Bu nedenle kısa ve keskin tonların komut olduğunu köpeklerin bilmesi gerekir. Bunun yanında sesteki sevecen tonların övgü olarak anlaşılması da önemlidir. Bir komut için her zaman aynı ses tonu ile hareket edilmesi gerekir.

Köpekler Yavru İken Oturma Eğitimleri Nasıl Verilir?
Evde köpek eğitimi her zaman oturma ile başlamalıdır. Bunun için mama köpeğin burnunun ucuna göre tutulmalıdır. Mamanın köpeğin kafası üzerinde ileri geri hareket ettirilmesi gerekir. Köpek yiyecekleri başı ile takip ettirirken oturacaktır. Bunu yaptığı zaman otur komutu verilmelidir. Köpek oturduğu zaman ise otur komutu söylenmelidir. Köpek oturduktan sonra ise ödül kendisine verilmelidir.
Yavru Köpek İçin Ödül Maması Nasıl Seçilir?
Evde köpek eğitimi için mama seçimlerinde dikkatli olmak önemli bir konudur. Mamanın köpeğin sevdiği düşük kalorili bir mama olması gereklidir. Eğitim için bir besin takviyesi kullanılabilir. Bu mama köpeğin günlük kalorisine göre belirlenmelidir. Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan ve uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz