Border Collie Köpek Eğitimi Nasıl Verilir;

Border Collie köpek eğitimi uysal bir ırk olmasından dolayı zorlayıcı değildir. Evde hayvan besleyenler tarafından yakinen tanınan bu cins, en çok sahiplenmek istenilen evcil hayvanlar arasında yer alıyor. Eğitim verilmesi en kolay ırk olmasından dolayı yaygın bir şekilde evlerde bakılan Border Collie, inatçı oluşları ile bilinirler. İnat ettikleri konuları eğitim süreçlerindeki hedefleri haline getirmek kısa zamanda eğitimli bir evcil köpeğin bakımını üstlenmeyi sağlar.
İtaatkâr oluşları ile bilinen köpek ırklarından biri olarak, çok iyi söz dinlerler ve komutları özenle yerine getirirler. Yapabildikleri sürece her emre itaat etmek onlar için önemli bir görev niteliğindedir. Zeki ve sakin bir huylu olmaları, yerinde durmayan ve söz dinletmesi zor olan ırklardan kendilerini ayırmaktadır.

Border Collie Irkının Fiziksel Özellikleri
Border Collie köpek eğitimi ile olduğu kadar görüntüsü ile de gören herkesi kendine hayran bırakan bu evcil canlılar yaklaşık 60 cm uzunluğunda ortalama bir boya sahiptir. Yetişkinlik dönemlerinde 25 kilograma kadar ağırlıkları olabilir. Koyu renkli uzun tüyleri kendine has fiziksel görüntüsünü oluştururken koyu renkli burunlarından kaşlarına doğru uzanan beyaz bir çizgi vardır. Patileri de çoğunlukla beyazdır.
Enerjik ve neşeli bir köpek cinsi olması, Border Collie köpeklerin gün boyunca oyuncu ve çalışkan bir şekilde ev ve dışarı ortamlarda dolaşmalarına neden olur. Her türlü hava koşullarına dayanıklı olmalarının yanı sıra yalnızlıktan hiç haz etmezler.

Border Collie Bakımı ve Beslenmesi
Border Collie köpek eğitimi alanında en çok çaba beslenmelerine ve günlük egzersiz ihtiyaçlarına ayırmak ile başlıyor. Gün içinde neredeyse yerinde durmayan bu canlılar için eğlenceli oyuncaklar vazgeçilmezdir. Oyun oynarken harcanan enerjiyi geri kazanabilmeleri için kaliteli ve yüksek protein içeren yiyeceklerle beslenmesi gerekir. Rutin mamalarının yanı sıra dinç olmalarını sağlayıcı takviyelere de ihtiyaçları vardır.
Border Collie köpekler için en ideal yaşam alanları müstakil ve bahçeli evlerdir. Enerjilerini atmalarına alan tanımak adına geniş bahçesi olan evler onlar için en uygun olanıdır. Öz bakımları konusunda tırnak bakımı büyük önem taşıyor. Uzun tırnaklarının patilerini acıtması nedeniyle düzenli olarak tırnak bakımı şarttır.

Border Collie Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlamalıdır?
Border Collie köpek eğitiminde iki aydan sonraki süreç oldukça önemlidir. Erken dönemde bu ırkların eğitilmeye başlanması ilerleyen dönemler için büyük fayda sağlayıcıdır. Henüz yavruyken öğrenmeye aç olan bu cinsler yeteneklerini en güzel şekilde sergileyebilir. Henüz inatçı davranışları gelişmeye başlarken verilen eğitimlerle bu huyun törpülenmesi, yetişkin bir köpek olduğunda söz dinleyen bir evcil hayvanın sorumluluğunu almayı sağlar. Eğitim sürecine geç kalınması liderlik ruhu gelişiş olan köpeklere otoriter davranılmasının önüne geçeceği için mutlaka yavruluk döneminde eğitime başlanmalıdır.

Border Collie Cinsi Hangi Eğitimleri Alabilir?
Border Collie köpek eğitimi oldukça geniş kapsama sahip bir konudur. Gelişmiş zekâ düzeyleri ve fiziksel yetenekleri birçok eğitimi alabilmelerini sağlıyor. Tuvalet ve sosyalleşme eğitimleri pek çok köpek cinsinde olduğu gibi vazgeçilmez olurken, itaat eğitimi ve koruyucu eğitimlerini de başarıyla tamamlayabilirler.

Border Collie Profesyonel Köpek Eğitimi
Border Collie köpek eğitimi özelinde eğitim veren sahip ya da profesyonel eğitmenlerin sabrı ve göstereceği alanında elde edilen başarıları beraberinde getirecektir Eğitmenleri ile aralarında etkili bir iletişim geliştirme becerileri sayesinde alamayacakları eğitim kısıtlıdır. Aldıkları her eğitimle özgüvenleri gelişen bir ırk olarak diğer ırklarla aynı ortamda uyum içinde kalmaları söz konusu olur.. Uzman bir eğitmene ihtiyaç duyduğunuzda hizmetlerimizden yararlanarak en faydalı eğitim içeriğine sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz