Köpeklerin eğitimi sırasında önemli bir detay olarak German Pinscher Köpek Eğitimi ön plana çıkmaktadır.Minyatür bir köpek cinsi olan bu köpeklerin eğitiminde dikkat edilecek hususlar bulunur.Bazı davranışları nedeni ile bu köpek cinsinin eğitiminde ayrıntılara dikkat etmek gerekir.Örneğin koruma içgüdüsü gibi özellikleri nedeni ile bu köpek cinsinin eğitimlerinde dikkatli olmak gerekir.Aynı zamanda yıkıcı davranışları bulunan bir köpek cinsi olarak söylenebilir.Bu köpeğe verilecek eğitimlerin uzman denetiminde olması da önem taşır.
Bu köpek cinsinin özelliklerine bakıldığında Doberman cinsi olduğu için fiziksel olarak da Doberman ırkına benzetilebilen bir köpek cinsidir.Aslında bu köpek cinsinin soyu daha eskilere dayanmaktadır.İtalyan, Alman ya da başka ırk köpekler ile melezleştirilmiş ırklardan oluşturulmuştur.Almanya asıllı olan bu köpek cinsinin ilk olarak Amerika kıtasında tescillenmiştir.

German Pinscher Köpek Eğitimi Nasıl Olur?
German Pinscher Köpek Eğitimi kalıcılık gerektiren eğitimleri kapsar.Bu köpeklerin eğitimi sırasında püf noktalara dikkat etmek gerekir.Bunun yanında bu köpeklerin eğitimi sırasında itaat eğitimlerinin büyük bir önemi de bulunmaktadır.Bu köpeğin eğitimleri aynı zamanda sosyalleşebilmesi açısından da oldukça önemlidir.Aynı zamanda istenildiği zaman koruma eğitimleri de verilebilir.
Bu köpeklere verilen birden fazla eğitim vardır.Tuvalet eğitimi temel itaat eğitimi ya da ileri itaat eğitimi gibi eğitimler bulunmaktadır.Yine koruma eğitimleri de verilebilir.Aynı zamanda ev içerisinde sosyal davranışlarının geliştirilmesi adına farklı teknikler de kullanılabilir.

German Pinscher Köpek Eğitimi ve Tuvalet Eğitimi
Bu köpeklerde German Pinscher Köpek Eğitimi sırasında verilen tuvalet eğitimi köpeğin yuvasını benimsemesi açısından önemlidir.Köpeklerin ortama ısınabilmesi ve sosyal davranışlarda bulunabilmesi açısından da tuvalet eğitiminin önemi vardır.Köpekler içgüdüsel olarak güvenli bir alan bularak tuvaletlerini oraya yapabilirler.Bu nedenle de gerekli eğitimlerin verilmesi gereklidir.
Ödül mamalarının bu aşamada kullanılması tavsiye edilir.Yavru köpeklerin doğru bir şekilde eğitilmesi açısından tekrarlama yapılarak köpeklerin doğru alanlara tuvalet ihtiyacının sağlanması gerekir.İlgili bölgeye tuvalet ihtiyacı olmasa dahi tekrar amaçlı götürülmesi gerekebilir.Bu sürecin kısa süre içerisinde tamamlanması beklenen bir durumdur.

German Pinscher Yavru Eğitimleri
Hassas bir yapıya sahip olduklarından dolayı bu köpeklerin eğitiminde dikkatli ve hoşgörülü olmak gerekir.Bu nedenle de bu köpeklerin eğitimlerinin uzmanlar yardımı ile de yürütüldüğü söylenebilir.Zeki ve çevik canlılar olduklarından dolayı da bu köpeklerin eğitimleri kolaylıklar sağlamaktadır.Aynı zamanda bu köpeklerin inatçı yapıları nedeni ile bazı zaman zorlukların da ortaya çıktığı görülebilir.
Bu köpeklerin alması gereken eğitimlerden birisi de temel itaat eğitimidir.Bazı temel komutların verildiği bu köpeklerin eğitimlerinde aynı zamanda yat otur kalk gibi klasik komutlar tekrar edilerek yaklaşık olarak bir aylık süreç ile eğitim tamamlanabilir.Bazen başlarına buyruk hareket ettiklerinden dolayı bu sürecin dikkatli bir şekilde tatlı sert bir şekilde atlatılması gereklidir. Yine eğitim ortamlarında hijyen koşullarına dikkat edilmesi gerekmektedir.Yavru köpekler için uygun tasma tercih edilmelidir.
İleri itaat eğitimleri ise köpeklerin tasma kullanımının en aza indirildiği eğitimler olarak söylenebilir.Bu yönleri ile diğer eğitim programlarından farklılıklar taşır.Hayır komutunun ön planda olduğu ileri düzey eğitimlerin yanı sıra koruma eğitimi de yine verilebilir.
Bu tür eğitimlerin yanı sıra sosyalleşme eğitimleri ve bu köpekler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için uzmanlarımızdan hizmet alabilirsiniz.Sizlere eğitimlerin yanı sıra destek konusunda da yardımcı olmamızın yanı sıra aynı zamanda köpeklerin eğitiminde dikkati çeken hususlarda hizmet sunarız.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz