Bu köpekler iri cüsseli olup aynı zamanda güçlü yapıları ile dikkat çekerken Great Dane köpek eğitimi ile daha başarılı sonuçlar olabilir. Diğer köpek ırklarından bazı yönleri ile ayrışırlar. Güçlü yapıları ilk başta ürkütücü olsa da aslında bu köpeklerin eğlenceli ve sevecen yapıları daha önemlidir. Uysal bir köpek ırkı olup tam anlamı ile bir aile köpeği olarak bilinir. Halk arasında iri Danimarkalı olarak da bilinir.
Tarihi kökenlerine bakıldığında ise Almanya kökenli bir köpek ırkı olduğu görülür. 16. Yüzyıla kadar varan kökenleri bu köpeğin yüzyıllardan bu yana insanların ihtiyaçlarını karşıladığı sonucunu ortaya çıkarmaktadır. İngiltere’den getirilen bir köpek ile melezleme yapılarak ortaya çıkan bu köpek ilk aşamada domuz avlarında kendini göstermiştir. Gözlem yapmayı seven ve bunun yanında genellikle sessiz bir yapıya sahip bir köpektir.
Great Dane Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?
Uzun bacaklı Great Dane köpek eğitimi oldukça önemlidir. Genellikle av hayvanı olarak bilinmektedir. Bu nedenle av severler tarafından beslenen bir köpek cinsidir. Domuz ya da geyik gibi çeşitli hayvanların avlanmasında insanlara yardımcı olan bir köpek cinsidir. Zeki ve sakin olduklarından dolayı verilen komutları kolay bir şekilde yerine getirirler.
Bu köpeğin eğitiminde diğer köpeklerin eğitiminde olduğu gibi dikkatli ve sabırlı olmak gerekir. Uzun süreli eğitimlerde köpeklerin ödüllendirilmesi ile birlikte istenilen başarı elde edilmiş olunur. Sabırlı davranmak eğitim sürecinin başarılı olması açısından büyük önem taşır.
Great Dane Köpek Eğitimi Hangi Türlerden Oluşur?
Bu köpekler diğer eğitimler gibi çeşitli eğitimleri alabilir. Birçok farklı eğitim türü vardır. Aynı zamanda eğitimler sırasında ısırma ya da saldırma gibi davranışları çok az görüldüğünden dolayı bu köpeklerin eğitiminde rahatlık vardır. İlk başta gelen eğitimleri arasında tuvalet eğitimi gelir.
Bunun yanında Great Dane köpek eğitimi bunun ile sınırlı değildir. Bunların dışında temel itaat eğitimi ya da sosyalleşmeye yönelik çeşitli eğitimler de bulunur. Bu eğitimlerin büyük kısmı itaat açısından en iyi dönem olan yavru döneminde verilmelidir. İlk olarak 30 günlük olana kadar temel eğitimler verilmelidir. Yalnız tuvalet eğitimlerinin 3 aylık olduktan sonra verilmesi gerekir. Çünkü köpeklerin kas gelişimi bu aşamadan sonra tamamlanmış olur.
Great Dane Köpek Eğitimi ve Yavru Eğitimi
Bu köpekler arkadaş canlısı ve uysal olmakla birlikte eğitimlerinin erken aşamada verilmemesi ile birlikte sorunlar ortaya çıkabilir. Erken dönemde başlayan eğitimler bu nedenle büyük önem taşır. Küçük dönemde bu köpekler ilgi ve sevgiye de ihtiyaç duyarlar. Yeterli ilgi ve sevgi ile yaklaşıldığında bu köpeklerin eğitimde gereken seviyeyi yakalaması mümkündür.
Yine önemli eğitimlerden birisi de temel itaat eğitimidir. Great Dane köpek eğitimi, köpeklerin komutları daha iyi anlaması ve aynı zamanda sahibine daha fazla itaat etmesini sağlar. Düzenli olarak mama ve su verilmesi ile birlikte köpeklerin istenilen seviyede eğitilmesi de mümkün olur. Temel itaat eğitimleri köpeklerin becerilerinin gelişimine artılar sunar. Temel itaat eğitimler otur yat gibi komutların verilmesi ile mümkün olmaktadır. Daha karmaşık komutlar için ileri itaat eğitimleri verilmelidir.
Great Dane Köpek Eğitimi Veren Firma
Great Dane köpek eğitimi konusunda yeterli desteği almak için bizi tercih edebilirsiniz. Günümüzde köpek eğitimi konusunda sizlere en iyi deneyimi sunan firmamız aynı zamanda köpeklerin barınma alanlarını da sizlere sunmaktadır. Bu nedenlerden dolayı köpek eğitiminde ve barınma alanında en iyi hizmetleri almak için bizi tercih edebilirsiniz. Sizlere en iyi imkanları sunmak ve köpek eğitiminde yüksek başarı sağlamak için bizden hizmet alabilirsiniz.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz