İngiliz Buldogg köpek eğitimi birçok kişi tarafından merak edilir. Bu köpekler güçlü görüntüsü ve karekter yapısı ile dikkat çeker. Aslında sert görünümünün yanı sıra, tam bir arkadaş canlısı ve iyi bir ev arkadaşıdır. Neşelidir. Gün içinde genelde oyun oynamayı sever. Çok hareketli bir yapısı olduğu söylenemez. Evin içinde yaşama kolay adapte olurlar. Hem çok soğuğu sevmez ve hem de sıcağı sevmezler. Bu yüzden bulundukları ortamın, ılık olması gerekir. Arıca başka köpeklerden de hoşlanmazlar. Köpek harici diğer hayvanlarla çok iyi arkadaşlık kurarlar.
Bu köpek cinsi, yaşadığı aileyi çok sever ve onlara çok düşkün olur. Onların başına herhangi bir zarar geleceği zaman, hemen koruma moduna geçerler. Tehlikeyi çabuk sezerler ve sezdikleri an çok hırçın ve saldırgan olabilirler. Cesur köpeklerdir. Bekledikleri ilgiyi ve sevgiyi görmezlerse, hiçbir zaman, onları mutlu göremezsiniz. Bu köpeklerin en bilinen özelliği, çok fazla horlamalarıdır. Yavru iken çok fazla hareket edip oynamayı sevseler de genel de 3-4 yaşına geldikten sonra, çok tembel olurlar. Onları sürekli olarak dinlenirken görebilirsiniz.

İngiliz Buldogg Köpek Eğitimi ve Bakımı
İngiliz Buldogg köpek eğitimi ve bakımı biraz zordur. İlk olarak eğitimi başarıyla bitirmesi için, köpeği tanımak ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Ayrıca bir dostluk bağı kurmak da çok önemlidir. Önceden hareketlerini bilmek, eğitim konusunda büyük başarı sağlar. Köpekler doğaları gereği temizliği severler. Bundan dolayı ilk olarak tuvalet eğitimi verilir. Tuvalet için yemek yediği yerle arasında mesafe olması gerekir. Uyuduğu alana yakın olmasından da rahatsızlık duyar. Eğer tuvaletini dışarda yapmaya alışmasını isterseniz, bunun için mutlaka tuvalet öncesi dışarıya çıkarmaya alıştırmanız gerekir. Köpeğin yaşam alanına pedler serilmesi gerekir.

İngiliz Buldogg Tuvalet Eğitimi
Köpek pedi sermek İngiliz Buldogg köpek eğitimi ile alakalı bir durumdur. Köpeğin alışkanlık kazanarak, ihtiyaçlarını bu pedin üzerinde yapması sağlanır. Eğer mecbur kalırsa tuvaletini buralara yapar. Genelde sahipleri ilgilenmediği zaman ve kimse evde olmadığında köpekler, tuvalet için bu pedleri kullanır. Böylelikle evin diğer alanları da batmamış olur.

İngiliz Buldogg Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi
Aslında İngiliz Buldogg köpek eğitimi uzman kişiler tarafından verilmelidir. Garanti bir yöntemdir. Bunun için hizmet veren, pek çok kurum vardır. Köpekler dışarıda tuvalet yaparken daha rahat olur. Tuvaletini yaptıktan sonra övgü dolu sözler söylemek iyi olacaktır. Böyle durumlarda genel olarak ödül maması verilir. Köpeği cesaretlendirmek çok önemlidir.
Ödül çok önemlidir. Köpek tuvaletini yaptığında ödüllendirildiğini bilirse, daha çabuk kavrar. Özellikle İngiliz Buldogg köpeklere bağırmak ve sert davranmak, çok ters bir etki yapabilir. Köpeğe ceza vermek, son derece yanlıştır. Bu şekilde yanlış eğitim verip yanlış davranmak, köpeğin eğitimi açısından, başarısızlığa sebep olabilir.

İngiliz Buldogg Köpek Nasıl Eğitilir?
İngiliz Buldogg köpek eğitimi veren kurumlardan destek almak çok önemlidir. Bu köpekler oyun oynamayı ve gezmeyi severler. Ağır egzersiz yapmaktan kaçınırlar. Her gün belirli bir zaman diliminde egzersiz yaptırmak, daha sağlıklı olmalarını sağlar. Aynı zamanda fizikleri de güzel kalır.
Buldogg köpekler çok hızlı büyür ve gelişir. Bu gelişim ve büyüme ne kadar dengeli olursa, o kadar iyi olacaktır. Bu yüzden beslenme çok önemlidir. Yemek yedikçe kilo alan bu cins, çok hareketli değildir. Bundan dolayı yemek saatlerinin iyi ayarlaması gerekir. Ayrıca miktar da çok önemlidir. Her yemek sonrası, yürüyüş iyi gelecektir. Bu yüzden köpeğe verilen egzersiz ve yemek eğitimi de çok önemlidir.
Firmamız köpek eğitimi ve bakımı konusunda hizmet vermektedir. Kurumumuzdan, köpek eğitimi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz