Kartal köpek eğitimi çiftliği köpeklerin eğitimlerinin oldukça önemsendiği ve köpek eğitimleri konusunda duyarlılığın arttığı günümüzde köpeklerin eğitimleri konusunda hizmet veren köpek eğitim çiftliklerinin sayısı da her geçen gün artış gösteriyor. İster evcil köpekler olsun ister sokak köpekleri olsun tüm köpekler eğitildiklerinde yaradılışlarından gelen bazı yetenekleri gün yüzüne çıkarabiliyorlar. Köpeklerin eğitimlerinin uzman köpek eğitimcileri tarafından yapılması köpeklerin eğitimlerden alacakları verimin daha fazla olmasını sağlıyor. Köpeklerin eğitimleri konusunda hizmet veren köpek eğitim merkezlerinden birisi de kartal köpek eğitimi çiftliği olarak dikkat çekiyor. Kartal köpek eğitim çiftliği köpeklerin eğitimleri için gerekli olan tüm eğitim programlarını köpeklere verebiliyor.

Kartal Köpek Eğitim Çiftliğinin Hizmetleri

Kartal Köpek Eğitim Çiftliği

Kartal Köpek Eğitim Çiftliği

İstanbul’un Anadolu yakasında Kartal ilçesinde kurulan Kartal köpek eğitimi çiftliği, sunmuş olduğu eğitim hizmetleri ile birlikte köpek sahiplerinin dikkatini çeken bir eğitim merkezi haline gelmiştir. Geniş bir arazi üzerine kurulan Kartal köpek eğitim çiftliğinde köpeklerin eğitimleri konusunda her türlü eğitim programları itina ile yerine getiriliyor. Köpek sahipleri Kartal köpek eğitim çiftliğine telefon ile ya da internet aracılığı ile başvuru yapabiliyor. Köpek sahipleri tarafından başvuru yapılması durumunda en kısa sürede Kartal köpek eğitim çiftliği ekipleri tarafından başvuru sahibi ile irtibata geçiliyor. Köpek eğitim uzmanları köpek sahiplerinin eğitimdeki beklentilerinin ne olduğu, köpeklerinin daha önce eğitim alıp almadığı ve daha önce köpeklerinin herhangi bir hastalık geçirip geçirmediği konusunda detaylı bilgiler alıyorlar.

Aynı zamanda köpeklerin davranışsal özelliği ya da karakteristik yapısı hakkında da bilgi sahibi olunuyor. Gerekli bilgiler alındıktan sonra köpekler uzman köpek eğitimcileri tarafından teslim alınarak Kartal köpek eğitim çiftliğine getiriliyor. Köpekler Kartal köpek eğitim çiftliğine getirildiklerinde ilk olarak veteriner tarafından herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığı konusunda genel bir muayeneleri yapılıyor. Genel muayeneleri yapılan köpeklerin daha sonra boy ve kilo ölçümleri yapılıyor. Bu hizmetten sonra ise köpekler ırk ve cinslerine göre gruplara ayrılarak her köpek için ayrı ayrı eğitim programları hazırlanıyor. Son aşama olarak da köpekler için hazırlanan eğitim programlarının uygulanmasına geçiliyor.

Temel İtaat Eğitimi

Kartal köpek eğitim çiftliğinde köpeklerin eğitimleri öncelikli olarak temel itaat eğitimi ile başlıyor. Köpek eğitim uzmanları tarafından verilen temel itaat eğitimleri yaklaşık olarak 4 hafta gibi bir süre alıyor. Bu süre zarfı içerisinde köpek eğitim uzmanlarının vermiş olduğu eğitimlerde başarı gösteren köpekler köpek eğitim uzmanları tarafından ödüllendiriliyor. Temel itaat eğitiminde köpeklere temel komutlar tasma ya da kayış yardımı ile temel komutların öğretilmesi esasına dayanıyor. Temel itaat eğitiminde başarı gösteren köpekler diğer tüm eğitimlerde de yüksek başarılar gösterebiliyorlar. Bu nedenle köpeklerin her şeyden önce temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde almaları gerekiyor. Temel itaat eğitiminde başarı gösteren köpekler bir üst eğitim olan ileri itaat eğitimine tabi tutuluyorlar. Temel itaat eğitiminde başarı gösteren köpeklere başarı sertifikaları veriliyor.

İleri İtaat Eğitimi

Temel itaat eğitiminde başarı gösteren köpekler için ileri itaat eğitim programları hazırlanıyor. İleri itaat eğitiminde köpeklere temel komutlar herhangi bir aksesuar yardımı olmadan beden dili ve işaret dili ile temel komutların öğretilmesi esasına dayanan bir eğitim programı olarak dikkat çekiyor. İleri itaat eğitimi köpeklere 4 hafta süre içerisinde verilerek köpeklerin sosyalleşmesi adına önemli bir eğitim olarak dikkat çekiyor. İleri itaat eğitiminde başarı gösteren köpekler koruma ve tuvalet eğitimlerinde de daha başarılı olabildikleri gibi aynı zamanda sahipleri ile olan ilişkileri de ciddi anlamda gelişiyor. Kartal köpek eğitim çiftliği köpekler ile ilgili tüm eğitimleri kaliteli ekipleri tarafından vererek köpeklerin kaliteli bir şekilde eğitilmelerini sağlıyor.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz