Evde mutlu, sağlıklı ve iyi eğitim almışbir köpek yetiştirmeye çalışıyorsanız Collie İstanbul tam size göre. Kuruluşun amacı, köpeğinizi olumlu, şiddet içermeyen fakat son derece etkili bir şekilde düzgün bakım, sosyal yardım ve eğitim vermenize yardımcı olmaktır. Köpek eğitim tekniklerini kullanarak adım adım köpek eğitmeyi öğrenebilirsiniz. Sadece “Köpek Eğitimi” değil, Sorumlu Köpek Sahipliği İçin eksiksiz bir rehber olan Collie İstanbul bilimsel olarak kanıtlanmış köpek eğitim bilgileri ve ipuçları ülke çapında profesyonel köpek eğitmenleri tarafından kullanılan büyük bir koleksiyon ile köpek eğitimi konusunda hizmet veriyor.

Hayatında bir köpeğe sahip olmak size büyük sevinç ve arkadaşlık sunuyor. Ancak köpek eğitimi konusunda zorlanıyor olabilirsiniz, bu durumda en yeni ve etkili eğitim sistemlerini uyguluyor ve bu konuda sizi yönlendiriyoruz. Güven, işbirliği ve iyi tanımlanmış roller temelinde gerçekten güçlü bir sahip-köpek ilişkisi kurmak için gerekli olan tüm donanımlara sahibiz.

Köpek Eğitimi Collie İstanbul

Köpek Eğitimi Collie istanbul

Köpek Eğitimi İle İlgili Bilgiler

Herhangi bir durumda köpeğinize güvenmek ve onları kontrol etmek, çocuklar ve diğer hayvanlar da dahil olmak üzere köpeğin herhangi bir olumsuz davranışta bulunmasını engellemek adına eğitimlerde oldukça önemlidir. Köpeğin doğal sürücüleri ve içgüdüleri ile çalışmak; onlara karşı olmadan tamamen uysal ve eğitimli olmalarını sağlamak için kesinlikle hiçbir zulüm veya sert “eski okul” köpek eğitim teknikleri kullanılmadan eğitim verilmelidir. Eğitim sürecinde kesinlikle “bir köpeğin ruhunu kırmanız” gerektiği her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Bir köpek üzerinde etkili, pozitif ve şiddet içermeyen bir şekilde nasıl eğitileceğini konusunda son derece hassas olan kurumumuzda köpekleri eğitimi konusunda profesyonellik ön planda tutulmaktadır.

Bilgili kişiler tarafından köpek eğitimi konusunda ipucu ve eğitim tavsiyesinin yanı sıra köpek eğitimi ve köpek itaat eğitimi de dahil olmak üzere çeşitli popüler köpek eğitim tekniklerini konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Sonuçta, uygun köpek eğitim tekniklerini anlayarak, istekli köpeklerin çok çeşitli yeteneklerini de ortaya çıkarılabilir. Önemli olan aslında bizim istekli köpeklerimizle dışarı çıkıp dersleri tutarlılık, sebat, merhamet ve sağduyu ile uygulamaktır. Böylece en verimli ve doğru sonucu almak mümkün olabilir.

Köpek Eğitiminin Önemi

Köpek eğitimi, bir köpeğin belirli faaliyetlere yardımcı olması veya belli görevleri yerine getirmesi için ya da çağdaş ev yaşamına etkili bir şekilde katılabilmesi için davranışlarını düzenlemek için öncüllerin, uyarıcıların ve çevresel olaylarını ve sonuçlarını kullanan davranış analizi uygulamasıdır. Belli roller için köpekler yetiştirmek, eski çağlara kadar uzanır. Köpeklerin uyumlu yaşantısı çok önemlidir. Bir köpek, çevresi ile olan etkileşimlerinden her şeyi öğrenebilir. Genellikle köpek eğitiminde klasik şartlandırma yoluyla eğitim verilir. Davranış alışkanlığı veya hassasiyetle davranışının değiştirildiği ilişkisel olmayan öğrenme veya sebep sonuç arasında bir ilişki oluşturduğu operant koşullandırma sistemleri ile de eğitim sağlanabilir.

Her biri kendi taraftarları ve eleştirmenleri ile birlikte çeşitli hayvan yetiştirme yöntemleri vardır. Daha iyi bilinen köpek eğitim prosedürlerinden bazıları; koehler yöntemi tıkırtı eğitimi, motivasyon eğitimi, elektronik eğitim, model-rakip eğitimi, hakimiyeti temel alan eğitim ve ilişkiye dayalı eğitimdir. Başarılı yöntemlerin ortak özellikleri, hayvanın özelliklerini ve kişilik özelliklerini, takviye veya cezanın doğru zamanlamasını ve tutarlı iletişimini bilmektir. Cezanın kullanımı, birçok davranışçı tarafından sorgulanan bir konu olmakla birlikte insancıllık ve etkinlik ile tartışmalıdır. En önemli konulardan biri de köpeğin tuvalet eğitimidir bu konuda ise gerekli tüm donanım köpeğe doğru bir şekilde kazandırılmalıdır.

Köpek eğitimi ip uçlarına, komutlara veya köpek için doğal olan eylemlerin gerçekleştirilmesini sağlamaktır. Aynı zamanda doğal kazmayı, havlamayı, saldırganlığı ve olumsuz davranışları ortadan kaldırarak çevresi ile uyumlu bir köpeği yetiştirmek uzman eğitimciler ile tarafından sağlanmalıdır.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz