Köpek besleyen kişiler için en önemli konulardan birisi de köpeklerinin eğitimli olmalarıdır. Alınan hayvan eğitilip evcilleştirildikten sonra en rahat şekilde bakımı yapılabilir ve onunla eğlenceli zamanlar geçirilebilir. Bu konuda köpek eğitimi üsküdar adresi konumunda nitelikli eğitmenler bulunuyor. Üsküdar’daki firmalar, tüm yerli ve yabancı köpek eğitimi konularında sizlere en güvenilir ve en kaliteli hizmeti sunmak için hazır durumdalar. Köpek eğitmenleri köpeğiniz ile aranızda olan uyum sorunlarını çözmek için öncelikle karakter analizi yaparak işe başlıyor. Ayrıca hayvanınızın alacağı her türlü eğitim ömür boyu garantili olmakla birlikte aynı zamanda eğitim tamamlandıktan sonra eğitim sertifikası veriliyor.

Köpek Eğitimi Üsküdar Adresi

Köpek Eğitimi Üsküdar Adresi

Köpek eğitimi kendi arasında pek çok aşamalardan oluşmakla beraber belirli bir süreç isteyen kavramdır. Köpek eğitimi, köpeğin sahibine alışması, evcilleşmesi için hayvana verilen temel komutların tümüdür. Hayvanın yatması, oturması ve kalkmasına kadar pek çok temel eğitimleri öğrenmesi için zaman gerekiyor. Bu eğitimlerin en başında ise temel itaat eğitimi geliyor.

Temel İtaat Eğitimi Nedir?

Temelde alınması gereken tüm eğitimlerin ilk adımıdır. Bu anlamda köpek eğitimi üsküdar adresi lokasyonunda uzman kişilerce en iyi temel itaat eğitimleri veriliyor. Eğitimin başı, köpeğe öncelikle evde verilmesi gereken eğitimdir. Bu eğitimi almayan köpeğin, ileri ki aşamalarda ki diğer eğitimleri alması mümkün değildir. Eğer köpeğin davranış ve karakter yapısında herhangi bir bozukluk bulunmuyorsa, bu eğitim ortalama 1 ay içerisinde tamamlanabiliyor. Eğitimi her ırktan köpek alabiliyor. Bu eğitim verildikten sonra köpeğin bütün kontrolünün sahibinin elinde olması sağlanıyor. Burada önemli olan konu, köpeğiniz temel itaat eğitimlerini yalnızca boynunda tasma takılı olduğu zaman uygular. Ancak tasma olmadan da bu komutları uygulamasını isterseniz, köpeğinize ileri itaat eğitimi aldırmanız gerekiyor.

Takip (Yürü) Komutu

Köpeği tasma ile yürütürken sol bacak hizanızdan sizin ayağınızın hızına uyum sağlamasıdır. Eğitimin amacı, siz yürürken onunda yürümesi, siz koşarken onunda koşması ve siz durduğunuzda köpeğinizin de durmasının ve oturmasının sağlanmasıdır.

Otur Komutu

Otur komutu verdiğinizde köpeğiniz bacak hizanızı geçmeyecek biçimde ve sol tarafınıza otur pozisyonuna geçer.

Yat-Bekle Komutu

Sıralı şekilde verilen yat ve bekle komutu sayesinde, köpeğinize ikinci bir emir verene kadar yatar şekilde bekler.

Hayır Komutu

Bu komut verildiğinde köpeğinizin yapmasını istemediğiniz davranışlarını önleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman hayır komutunu verdiğinizde köpeğiniz o an uyguladığı davranıştan vazgeçecektir. Ayrıca bunu aferin komutuyla pekiştirebilirsiniz.

Otur-Bekle

Bu komut otur ve bekle olarak sıralı şekilde verildiğinde, köpek sahibinin ikinci bir emrine kadar oturur pozisyonunda bekler.

Yat

Yat komutunu verdiğinizde, hayvan sol kısmınıza doğru yatar.

Aferin

Eğitimin en mühim ve en faydalı komutlarından birisidir. Hayvan doğru davranışlar sergilediği zaman bu komutu kullandığınızda, köpeğiniz doğru davranışlarda bulunduğunu anlayınca tekrar o davranışı uygulamak ister.

İleri İtaat Eğitimi Nedir?

Temel itaat eğitimini tamamlamış olan köpekler bu eğitimi alabilirler. Bu konuda köpek eğitimi üsküdar adresi tercih edilebilir en doğru adrestir. İleri itaat eğitimi tasma olmadan da uygulanabilen komutlardan oluşuyor. Köpeğinizde herhangi bir davranış bozukluğu bulunmuyorsa ortalama 1 ay içerisinde eğitim tamamlanır. Bu eğitimi her ırktan tüm köpekler alabiliyor.

Yabancıya Gitmeme Eğitimi

Köpeğinizi sizin dışında birisi, elinde mama veya benzer bir yiyecekle de olsa çağırması durumunda, köpeğiniz kesinlikle ona ilgi duymaz ve yanına gitmez.

Geri Getirme (Aport) Eğitimi

Köpeğinin sahibiyle eğlenceli vakit geçirebileceği bir eğitimdir. Uzağa atılan bir cismi getir komutu verdiğinizde köpek onu geri getirir.

Uzun Yat-Bekle Komutu

Bilhassa gezmeye gidildiği zaman hayvana verilebilecek komuttur. Bu komut sayesinde lokanta veya çay bahçesi gibi yerlere gidildiğinde, hayvan uzun zaman komutu bozmadan yat ve bekle komutlarını dinleyebiliyor.

Uzaktan Yat-Otur-Bekle Komutu

Bu komutu 20 metre uzaklıktan verdiğinizde bile köpeğiniz ikiletme yapmadan uygulayabiliyor.

Yabancıdan Yemek Yememe Eğitimi

Kimi zaman yabancı kişiler tarafından et ve buna benzer yiyeceklerin köpeğinize verilerek zehirlenmesi söz konusu olabiliyor. Bu eğitim sayesinde köpeğiniz yabancı bir kişi ne türde yiyecek verirse versin hiç bir şekilde bunu kabul etmiyor.

Tuvalet Eğitimi

Özellikle yavru köpekler tuvaletini nereye yapacaklarını bilmediklerinden uygunsuz bir yerde ihtiyaçlarını görebilirler. Bu eğitim tamamlandıktan sonra köpeğin tuvaleti geleceği zaman uyarı vermesi, isteğinize bağlı olacak şekilde bulunduğu alana bir yere yapması veya dışarıya yapması sağlanıyor. Bu problem uzman kişiler tarafından 4 seansta çözülebiliyor. Siz de köpek eğitimi üsküdar adresi yakınlarında bulunuyorsanız, buradaki firmaları arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz