Köpekler, insanların en sadık dostlarıdır. Mükemmel zekâları ile insanları şaşırtan köpekler için her köpek sahibi, onların en iyi şekilde bakılması için elinden gelen her şeyi yapar. Köpeklerin mutluluğu, sahibinin de mutluluğu demektir. Köpek sahipleri iş seyahati ya da yapmak zorunda oldukları bazı ziyaretler nedeni ile köpeklerini yanlarında götürememektedir. Bu durum hem köpek sahipleri için hem de köpekleri için çok can sıkıcı bir hal alır. Bir köpekle aynı evde yalnız başına yaşayan insanlar bu durumu çok iyi bilir. Köpek sahiplerinde öz evladından ayrılmış hissi oluşturan bu ayrılıklar için sahipler mutlaka köpeklerini bırakacakları bir yer bulmak zorunda kalırlar.

Köpek bakımından anlayan bir eşi, dostu olan insanlar bu açıdan biraz şanslılar. Ancak pek çok kimse köpekler için gerekli olan bakımdan anlamamakta ve onlara nasıl davranılması gerektiği bilmemektedir. Bu nedenle sadece köpeklerin ve köpek sahiplerinin mutluluğunu amaçlayan köpek otel hizmetleri bu konudaki en iyi hizmeti vermektedir. Köpek sahipleri, köpeklerini köpek otellere bırakarak hem içi rahat etmekte hem de aklı onlarda kalmadığı için işlerine huzurlu bir şekilde konsantre olabilmektedir.

Köpek Otel

Köpek Otelleri Köpekler Açısından Ne Gibi Avantajlara Sahip?

Köpek otellerinde, köpeklerin özgürce oynayacakları doğa ortamı, onları mutlu eden sosyal aktiviteler ve enerjilerini atacakları birbirinden güzel oyuncaklar bulunmaktadır. Köpek otelleri veterinerler tarafından en uygun bir biçimde kontrol edilmekte ve gerekli dezenfekte uygulamaları yapılmaktadır. Köpek otellerinde kalan köpekler, onların dilinden anlayan uzman bakıcılar sayesinde hiç yabancılık çekmemekte ve kendini evlerinde gibi hissetmektedir. Ayrıca bu köpek otellerinde kalacak olan köpeklerin girişleri ve çıkışları yapılırken kilo ölçümü de yapılmakta olup herhangi bir problemi olup olmadığı kontrol edilmektedir. Köpek otellerinde köpeklere hijyenik ve bakterilerden arındırılmış bir ortam sunulmaktadır.

Ayrıca bu köpek otellerinde köpeklere bir zarar gelmemesi için her türlü güvenlik önlemleri alınmakta ve köpekler 7/24 güvenlik kameraları ile kontrol altında tutulmaktadır. Köpeklerin sosyalleşebileceği ve diğer köpekler ile arkadaş olabileceği dinlenme odaları, oyun alanları, kuaför salonu, kapalı açık eğitim sınıfları gibi bölümler bulunmaktadır. Köpek otellerinde köpeklerin konforu göz önünde tutulurken onlar için her türlü önlem alınmaktadır. Köpek otelleri, köpek sahipleri açısından bulunmaz bir fırsat olup gözlerinin arkada kalmaması için en güzel hizmetlerden biridir. Bu otellerde köpeklerin tuvalet ve gezdirme ihtiyaçları da işini bilen uzmanlar tarafından gerçekleştirilmekte köpekler hiçbir sıkıntı ile karşılaşmamaktadır. Köpeklerin beslenme konusunda ise sadece köpek sahiplerinin isteği göz önünde bulundurulmaktadır. Köpek otellerinde köpekler, sahiplerin tercihine göre ister proplan mamalar ister Barf ile beslenebilir. Sahipler, iş seyahati ya da ziyaretlerinden döndükten sonra kendi elleri ile köpeklerinin otellerden hemen çıkışını alabilir ya da isterlerse çoğu köpek otelinde bulunan evden alıp eve bırakma servis hizmetini kullanarak köpeklerine kavuşabilirler.

Köpek Otel Bırakmak İçin Gerekli Şartlar

Köpek otellerinde, sahiplerin şartlarının bulunduğu gibi köpek otellerinin de kendi şartları bulunmaktadır. Bu şartlar genellikle köpeklerin aşıları üzerine olan şartlardır. Köpek otellerinin yönetmeliğinde yazan aşıların belirli yaşlar için uygun dozda yapılması gerekmektedir. Ayrıca herhangi bir bulaşıcı deri hastalığı bulunan köpeklerin sahipleri tarafından otel görevlilerine bildirilmesi gerekmekte ve diğer köpeklerin sağlığının tehlikeye atılmaması gerekmektedir. Köpek için kullanılan ilaçların özel olarak belirtilmesi, köpeğin hastalığı yayabilme riskini engellemiş olacaktır. Otellerde köpeklerin zamanı gelmiş olan aşı ve parazit ilaçları da talep edildiği takdirde yapılabilmektedir. Bütçenize uygun ve köpeğiniz için en iyisini düşündüğünüz otellere ya da pansiyonlara köpeğinizi gönül rahatlığı içinde bırakabilirsiniz.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz