Köpek oteli köpeklerin rahat etmesi ve bırakılacak bir yer olmadığı zamanlarda kullanılabilen bir barınma türüdür. Seyahat esnasında bazı koşullarda köpek taşınamayacağı için köpek otellerinde barınma ihtiyacı giderilir. Köpeği olan kişiler için ve talebi karşılamak için kurulmuştur. Köpeklere ev rahatlığı yaşatılmaktadır ve en iyi şekilde bakılmaktadır. Güvenilir olması bir tercih sebebidir. Bazı yerlerde köpek yemeğini kişi götürür ve bazı yerlerde ise otel tarafından temin edilir. Köpek otellerinde bazı eğitimleri veren yerlerde mevcuttur.

Köpek hem otelde kalırken hem de bazı eğitime dahil olabilir bu süreç isteğe göre değişmektedir. Karnesi olmayan köpekler resmi köpek oteli tarafınca kabul edilmez. Köpek otelinde oyun alanları bulunur. Köpekler ırkına göre ayrılır ve çeşitli aktiviteler yaptırılır. Bazı köpek otellerinde ise kameralar ile gün içerisinde köpeğin neler yaptığını izleme imkanı sunar. Köpek oteli arnavutköy istanbul bölgesinde de tesisler bulunmaktadır. Yaşanılan yere göre tercihler değişmektedir.

Köpek oteli Arnavutköy İstanbul

Köpek oteli Arnavutköy İstanbul

Evcil hayvanlar uzun yolculuklarda tek başına evde bırakılamaz. Evde bırakılması istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Kişi yoğun çalışma temposu yaşıyor olabilir ve sık sık seyahat ediyor olabilir. Bu nedenle köpek otelleri kurulmuştur. Sadece seyahat amaçlı değil günlük olarak bakacak kimsesi olmayanlar içinde uygundur ve kullanılır. Kullanım alanı kişileri memnun eder.

Özel ayrılmış ufak odalarda barınma ihtiyacı giderilir ve mama saatleri,tuvalet saatleri takip edilerek hizmet sağlanır. Önceden otelin gidip görülmesi ve koşulların görüşülmesi gerekir. Bazı köpek otellerinde köpekler kafesler de tutulur ve veteriner hekim bulunmaz. En iyi şartlar için ön araştırma yapılır. Özellikle iyi bir köpek otelinde mutlaka veteriner hekim bulunur. Kişi veteriner olmuş ve otel açmış olabilir. Sertifikalar ve belgeler özenle incelenmelidir.

Köpek Otelinde Neler Yapılır?

Köpek otellerinde köpekler için çeşitli imkanlar bulunur. Oyun aktivitesi vardır. Belirli saatlerde köpeklere hobi alanında oyun oynatılır ve köpeklere uygun çeşitli oyuncaklar bulunur. Belirlenen saatlerde köpek yürüyüşe ve egzersize çıkarılır. Köpeğin yemek yeme saatlerine göre düzenlenen programla köpeğin mamaları verilir. Belirli aralıklarda su içme saatleri olu ve yemekten daha çok suya ihtiyaçları olur. Rutin olarak suyu değiştirilir ve su verilir. Hayvan sayısının çok fazla olacağı düşünülerek özel klimalar bulunur. Veteriner hekim her zaman bulundurulur ve bulundurulması gerekir. Köpeğin aniden rahatsızlanmasına ve hastalanmasına karşı bulunması büyük önem taşır. Köpek otellerinde hijyen önemlidir ve bu hijyenin en üst düzeyde olması gerekir.

Bazı hastalıklar hayvanlar arası da bulaşabilir. Köpek ırklarına ve yaş grubuna göre ayrılır. Yavru köpeklerle büyük eğitimli köpekler aynı yerde tutulmaz. Irklara göre de ayrılmış olmasına dikkat edilmelidir. Bunun sebebi ise her ırk köpek birbiri ile anlaşamaz ve bu köpeklerin dolaştırılma saati bile birbirinden farklı olması gerekir. Yemekleri toplu alanda konulmaz odasında veya kafesinde konulur. Mamaları farklı olabilir birbirlerine saldırmamaları için bu şarttır. Su servisi odalarına olmalıdır ve her köpek kendi kabından su içmelidir. Toplu yerler hijyenik değildir. Köpeğin tüyleri taranmalıdır ve ihtiyacı varsa eğer banyosu yaptırılmalıdır. Temizliğe ihtiyaç duyulan bir bölgesi var ise bakıcı tarafından temizlenir. Köpek otellerinde bunların yapılması olması gereken kuralların bütünüdür.

Köpek Otelleri Nasıl Seçilir?

Köpek otelleri seçiminde en iyisini seçmek ve bulmak önemli bir rol oynar. Bütçeye ve hizmete göre tercih yapılır. Uzun bir süre kalınacaksa daha uygun yerler seçilir. Köpek taşıma imkanı yoksa yakın yerler tercih edilir. Köpek oteli seçilirken hijyene çok önem verilmelidir ve hijyenik bir otel seçilmelidir. Güvenilir ve kaliteli hizmet sunan yerler tercih edilir.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz