Esenler, İstanbul’da bulunan ve İstanbul’un kalabalık oluşuyla bilinen en önemli semtlerinden biridir. Esenler otogarının oluşuyla pek çok insanın uğrak noktasıdır. Bu semtte yaşam kalitesi pek çok semte oranla düşüktür. Yaşam şartlarının düşük oluşu nüfusun kalabalıklığını meydana getirmiş ve çarpık kentleşmenin oluşmasında etkili olmuştur. Yaşam alanının böylesine sıkışık olması insanlar kadar hayvanları da zorlayan bir durumdur. Açık ve yeşil alanlar kısıtlı olduğundan köpeklerin de özgür alanları kısıtlanmış olur. Burada yaşayan köpek sahiplerinin köpekleri için daha konforlu bir yer arayışlarında Köpek oteli Esenler İstanbul devreye girer. Köpeklerin de tatile ihtiyacı olduğunu düşünen veya acil şehir dışı seyahati olan köpek sahipleri için gönül rahatlığı ile bırakabilecekleri bir oteldir.

Köpek Oteli Esenler İstanbul

Köpek Otelinin Kullanım Alanları

Köpek sahiplerinin canları olan köpeklerini bırakabilecekleri ve istenilen hassasiyeti gösterecek bir yer veya kişi arayışlarında hizmet kaliteleri ile göze çarpan yerlerdir köpek otelleri. Kısa süreli konaklamalar kadar uzun süreli konaklamalar da mevcuttur. İstenen şekilde ekstra fiyatlarla köpek eğitimleri veya köpek bakımı ile ilgili hizmetlerden de yararlanılabilir. Köpek otellerinde köpekler için özel olarak dizayn edilmiş odalar bulunur. Tamamen köpeklerin konforu düşünülerek yerden ve çatıdan ısıtma şeklinde düşünülür. Aynı zamanda odalarda ses yalıtımına da özen gösterilir. Özel odalarında konaklayan köpek müşteriler oyun, beslenme ve tuvalet konusunda da personellerin sağladığı hizmetlerden yararlanırlar.

Oyun alanlarında belirlenen oyun saatleri dahilinde pek çok köpek bir araya getirilir ve özgürce oynamaları için ortam oluşturulur. Bu şekilde apartmanda, duvarlar arasında yaşamını sürdüren pek çok köpek için de sosyalleşme fırsatı olur. Köpek oteline emanet edilen köpeklerin bakımı, köpek seven ve bir çocuk gibi bakımıyla tamamen ilgilenebilecek özel kişiler tarafından yapılır. Gün içinde pek çok aktivite ile köpeklerin eğlenceli zaman geçirmeleri de amaçlanır. Bazı köpek otellerinde bulunan köpek havuzları ile yüzme ile ilgili aktiviteler yapılır. Köpeklerini rahat bir yere ve güvenilir ellere bırakmak isteyen köpek sahipleri için kaliteli pek çok köpek merkezi mevcut. Aynı zamanda gözü arkada kalan köpek sahipleri için de telefonla kolay ulaşım, hatta internet üzerinde canlı videolar ile takip etme olanağı sağlanıyor.

Köpek Oteli Esenler İstanbul

Esenler’de ikamet eden köpek sahipleri için zor yaşam şartları için de köpeklerini rahat ettirebilecekleri güvenilir yer arayışında devreye girer. Acil durumlar için imdada koşan Esenler köpek otel, köpeği giriş işlemleri sırasında sağlık kontrolünden geçirerek aşı karnesini ister. Bulaşıcı sağlık sorunları olan köpekler otele kabul edilmez. Köpeklerin sağlık kontrolü sonucunda otel için uygun oldukları tespit edildikten sonra kaydı alınır ve yaşam alanı belirlenir. Köpekler özel odalarının dışında ortak yaşam alanlarında sürekli veteriner gözetimindedir. Sık sık sağlık kontrolleri tekrarlanır, herhangi bir sıkıntıdan şüphelenildiğinde muayene edilir. Kiloları ölçülen köpeklerin beslenme programları da uzmanlar tarafından oluşturulur.

Kaldığı süreçte beslenme programına uyarak devam edilir. Bunun dışında alıştığı bir maması veya kullandığı aşı, vitamin varsa bunlar veterinere bildirildikten sonra takibe alınarak uygulanır. Sağlık kontrolleri dışında genel bakımları kaldığı süreçte yapılır. Tüy ve tırnak bakımı için uzmanlar uygulama yapar. Esenler semtinde, dışarıda köpeklerin özgürce oynayabilecekler alanlar bulması çok zordur. Hatta doğanın içinde hissedebilecekleri yeşillik görme imkanları da çok azdır. Bu nedenle köpek oteli bünyesinde doğal yaşam alanları oluşturularak köpeklerin burada özgürce oynaması ve diğer köpekler ile kaynaştırılması amaçlanmıştır. Bu alanlar neticesinde eğlenceli vakit geçiren köpekler fiziksel aktivitelerle de kendilerini geliştirirler. Bu oyun alanlarında bir araya getirilen köpeklerin cinsi, psikolojik durumu çok önemlidir.

Bunun öncesinde yeni kayıt alınan köpeklerin hem sağlık hem de psikolojik durumları saptanarak uygun cins köpekler ile bir araya getirilir. Köpeğin kaldığı süreçte köpek sahibinin istediği doğrultuda ek ücretler ile köpeklere eğitimler verilebilir. İtaat eğitimi, tuvalet eğitimi gibi eğitimler uygun fiyatlar ile uygulanır ve köpek sahipleri için de yararlıdır. Köpek otelinde konaklayan köpeklerin tüm hizmetlerden sonuna kadar faydalanması sağlanır. Çıkış gününde köpek sahibine teslim edilirken en sağlıklı ve en mutlu şekilde teslim edilmesi amaçlanır. Hangi köpek cinsi olursa olsun veya ne zaman olursa olsun bir köpeğin belli bir süre köpek otelinde konaklaması yaşam kalitesini arttırarak öz güven oluşumunda yardımcı olacaktır.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz