Köpek otelleri, önceleri Avrupa’da kendini gösteren kısa süreli köpek emaneti için tasarlanmış tesisler iken şu sıralar neredeyse tüm dünyada yaygınlaşmış oteller haline gelmiştir. Köpek sahipleri, evde besledikleri köpeklerini zorunlu sebeplerden dolayı bir yere emanet etmek zorunda kaldıklarına akıllarına ilk gelen yerler köpek konaklama tesisleri olmaktadır. Köpek otelleri, dizayn olarak konaklayan köpeklerin rahat etmesi için tasarlanmaktadır. Köpek sahiplerinin rahatlıkla bırakabilecekleri bu oteller konaklama dışında bakım için gerekli her türlü imkanı sağlamaktadır.

Köpek Oteli İstanbul

Uzman veterinerler ile konaklayan köpeklerin sağlığına oldukça önem verilmektedir. Türkiye’de birçok ilde köpek eğitim merkezleri, anaokulu ve köpek oteli adı altında birçok tesis vardır. Köpek konaklama tesisleri, ücret politikalarını hizmet verdikleri süre ve bakımı ile farklılık gösterir. Bakım süresince kullanılan mamalar, tuvalet ihtiyacı ve yapılan temizlik bakımları ve hatta aşı hizmetleri gibi farklılıklar göstermektedir. İstanbul’da değişken günlük ücret politikası olan köpek otelleri köpek dostlarına hizmet vermektedir.

Köpek Oteli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpekler sahipleri için çok değerli olduklarından zorunlu ayrılıklar sahipleri için zor bir durumdur, bu denli zor bir durumlara çözüm sunan köpek otelleri verdikleri alternatif hizmetlerle köpek sahiplerinin tercih sebebi olmuştur. Konaklama süresince köpek dostları için en iyisini seçmek isteyenler öncelikle kafes sistemi olmayan otelleri tercih etmelidirler. Doğa ve ev ortamını birlikte sunan güvenlik sistemi mevcut olan oteller öncelikli olmalıdır. Konaklama süresince yapılacak etkinlikler de köpek dostlarının tercih ettikleri önemli konulardan bir olmalıdır.

Köpek Oteli İstanbul

Köpek otelleri genel olarak köpek sahiplerini de yakından ilgilendiren köpeklerin aşıları üzerinde durmaktadır. Konaklama yapacak köpeğin 1 yaşında gerekli aşıların yapılmış olması gerekmektedir. Köpek konakladığı süre içinde konaklama yapan diğer köpek arkadaşlarından deri hastalığı kapmamaları için iç ve dış parazit ilaçlarını almış olmaları gerekmektedir. Köpek sahipleri, köpeklerinin konaklayacağı otele aşı kartları ile gelmeleri ve bunun yanında köpeklerinin konaklama sürelerini belirleyip randevu alarak belirtilen tarihlerde bırakılıp, yine belirlenen tarihte teslim almalıdır.

İstanbul’da Hizmet Veren Köpek Otelleri Özellikleri Nelerdir?

Köpek oteli İstanbul için seçenek diğer illere oranla daha fazladır, gerek Avrupa yakasında gerekse Anadolu yakası için hizmet veren köpek otelleri sadece konaklama için değil; eğitim, anaokulu, günlük bakım, veteriner hizmeti ve köpek kuaförü olarak farklı alanlarda hizmet vermektedir.

Köpek sahiplerinin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen hizmetler; iş seyahatleri ve tatillerde çok nadir olmakla beraber günlük köpek kreşleri gibi köpek dostlarını güvenle bırakacakları tesisler kurulmuştur. Köpek otelleri bahçeli çiftlik seklinde olup konaklayan köpeklerin rahatlığı düşünülmüş; köpeklerin yaşadıkları ortamı aratmamak adına bahçe ve kapalı pansiyon olarak düzenlenmiştir. Işık, ses, ısınma gibi en ince ayrıntılar düşünülüp, organik mamalar ile beslenme ihtiyaçları en iyi şekilde karşılanmaktadır. Köpek misafirlerin tuvalet ihtiyacı, gezme faaliyeti ve oyun ihtiyaçları düşünülerek günlük olarak en az iki defa gezme ve oyun saatleri düzenlenmektedir. Köpek sahiplerinin istekleri ile veteriner hizmeti de verilip uzman bakıcı ve eğitmenler ile köpek dostlarının sağlığı da düşünülmektedir.

Köpek Otelinde konaklanan süreye bağlı olarak banyo, kulak temizliği, manikür ve pedikür gibi öz bakımları da kimi otellerde ücrete tabi kimi otellerde alınan ücret içerinde sunulan hizmetler dahilindedir. Köpek sahibi, Köpek dostunu emanet ettikten sonra gönül rahatlığı planladığı seyahatini gerçekleştirebilmektedir.

Köpek Oteli Nasıl Bulabilirim?

Var olan mobil uygulamalar sayesinde seyahat planının gerçekleşeceği tarihler arasında en uygun köpek oteli İstanbul için bulmak İstanbul ‘da oldukça kolaydır. İstanbul ‘da bulunan Köpek otelleri adres bilgileri internette yapılacak kısa bir araştırma sonrası adres ve telefon bilgileriyle verilmiştir.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz