Köpek Oteli Kartal evcil köpeği için hayvan sahiplerine en uygun ve güvenilir ortamı sağlayarak büyük kolaylık yaşatmaktadır. Bir köpek otelinde bulunması gereken en önemli unsur güvenlikli olması ve tüm hizmetlerin eksiksiz olarak yerine getirilmesidir. Bu hizmetlerin başında köpeğin günlük temizliği, beslenmesi, günlük aktivitelerinin aksatılmaması ve kendini yalnız hissetmeyecek şekilde ilgi sağlanması gelmektedir. Cinsi ve ırkı ne olursa olsun tüm köpeklere aynı ilgi ve sevgiyle yaklaşılmalı, huzurlu ve mutlu olmaları sağlanmalıdır.
Hangi Cins ve Irk Köpekler Otele Bırakılabilir?
Köpek Oteli Kartal bölgesinde farklı ırk, cins, yaşları bulunan bütün evcil köpeklere kapısını açmaktadır. Otele yerleştirilecek köpeklerde aranacak tek şart herhangi bir bulaşıcı hastalığa sahip olmamaları, yaşlarına uygun ve gerekli tüm aşılarının tamamlanmış olmasıdır. Ayrıca köpeğin kısırlaştırılmış olup olmadığının bilgisinin de verilmesi çok önemlidir.
Köpek Oteli Çalışanlarına Ne Tür Bilgiler Verilmeli?
Evcil köpek otele bırakılırken herhangi bir hastalığının olup olmadığının ve aşı bilgilerinin yanı sıra alışkanlıkları, yaşam düzenleri, sürekli aldıkları ilaç ya da vitaminleri hakkında da detaylı bilgi vermek gerekmektedir. Böylelikle evcil köpeğin evdeki düzeni bozulmadan konforlu bir şekilde yaşamını sürdürmesi sağlanabilmektedir.
Ayrıca sevdikleri oyun ve oyuncaklar, mamalar, ödüller, nelerden korkabildikleri ya da neden strese girebilecekleri bilgisi de çalışanlara mutlaka verilmelidir. Bunun yanı sıra kısır olup olmadıkları da daha sonra istenmedik durumları önleyebilmek açısından merkeze bildirilmelidir.
Köpek Oteli Kartal çalışanları bu konuda köpek sahiplerinden detaylı bir şekilde bilgi almaktadır.Her cins ve ırk köpeğin ihtiyaçlarında her zaman bilinçli bir şekilde hareket etmektedir.
Köpek Oteli Nasıl Olmalıdır?
Bir köpek oteli her şeyden önce temizlik ve hijyen konusunda hiçbir tavizde bulunmadan hizmet vermelidir. Bu konu otele bırakılan köpeklerin sağlıklı ve konforlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için çok önemlidir. Hayvanlar arası bulaşıcı olabilecek hastalıkların yanı sıra ortamdan kapılabilecek virüs ve mikroplar da sağlıklarını tehdit edebilmektedir. Bu nedenle evcil köpeğin bırakıldığı ortamda azami seviyede hijyen olmasına dikkat edilmelidir.
Bunun yanı sıra beslenme düzenlerinin bozulmaması için verilen mamaların kalitesi, tazeliği ve markaları hakkında da çalışanlardan bilgi alınmalıdır. Eski tarihli ya da kalitesiz mamalar köpeğin sağlığını süratle bozacak ve belki de geri dönüşü olmayan hastalıklara yol açacaktır. Bu nedenle beslenme konusuna da çok önem veren bir merkezle çalışmak zaruridir.
Köpek Otelinin Sunduğu Olanaklar
Köpek Oteli Kartal bölgesinde köpek sahiplerinin sadece süreli konukluk için değil köpek eğitimi için de aradıkları merkezlerin başında gelmektedir. Evcil köpek eğitiminde bilgili çalışanlardan yardım alınması da çok önemlidir. Köpeğin isteklerini anlayan, rutinlerini bilen ve kapasitelerini çözümleyebilen uzmanlar tarafından eğitilmesi bundan sonraki yaşamlarında hem sahipleri hem de köpeğin kendisi için kolaylaştırıcı olacaktır.
Köpek otelleri evcil dostlarımızı bırakabileceğimiz bir yer olarak değil onlara en az bizler kadar iyi bakılacak, konfor sağlanacak, sağlık ve beslenmelerine azami dikkat gösterilecek ve günlük ihtiyaçları dikkatle karşılanacak, sosyalleşebilecekleri bir ortam olarak görülmelidir. Bu nedenle de emanet edilen yerlerin çok dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Otelde kaldığı süreç kadar oradan döndükten sonra da alıştığınız düzene uyum sağlayabilmesi de çok önemlidir. Psikolojik olarak sarsılmaması ve korku, depresyon ya da hırçınlık geliştirmemeleri için de merkezin sunduğu hizmetler ve olanaklara da çok dikkat edilmelidir.
Köpek Oteli Kartal evcil köpeklerin hem fiziksel hem de psikolojik bakımdan sağlıklı bir şekilde eğitilmesi için de hizmet vermektedir.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz