Evcil hayvanlar bir süre sonra evin bir bireyi kişinin çocuğu gibi oluyor. Her ne kadar evde hayvan beslemek çok keyifli ve eğlenceli bir şey olsa da zor ve zahmetli yanları da var. Özellikle köpek diğer evcil hayvanlara göre daha çok bakım ve ilgiye ihtiyaç duyuyor. Günde iki kez dışarıya çıkartmak tuvalet alışkanlıkları beslenme alışkanlıkları dışında bir de özel olarak sevilmek oynamak ve ilgi isterler. Hele de bu köpek daha bebekse. Kopekler yanlız kalmaktan pek hoşlanmazlar etraflarında mutlaka birilerinin özellikle de sahiplerinin olmasını isterler. Köpekler evde yanlız bırakıldığı taktirde çevreden alınacak olan şikayetlerin yanı sıra evin herhangi bir yerine yada evin büyük bir kısmına zarar verebilme potansiyelleri oldukça yüksektir. Bunun nedeni ise sahibine onu yanlız bırakmasına ve günlük ihtiyaçlarının sekteye uğramasına verdiği tepkidir. Bu nedenle de hayvan dostları köpeklerini evde tek bırakmaya pek yanaşmazlar.

Köpek Pansiyonu Maltepe

Tatile çıkarken iş seyahati aile ziyareti gibi herhangibir nedenle şehir dışına çıkmak zorunda kalan hayvan dostları artık köpeklerini evde yanlız başına bırakmak ya da köpeğin evde yanlız kalarak hem yemek düzenlerini bozmamak hem de ihtiyaçlarının karşılanamamasını önlemek amacıyla yapacağı seyahatlerden vazgeçmek zorunda kalmıyor. Çünkü oldukça yaygınlaşan köpek pansiyonları sayesinde hem evcil hayvanların düzeni bozulmadan günlük ihtiyaçları karşılanıyor hem de kilitli kapılar arkasında yalnız başına kalmak zorunda olmuyorlar. Ancak köpek pansiyonu seçilirken bazı noktalara dikkatedilmelsi gerekiyor.

Köpek Pansiyonu Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek pansiyonu seçilirken öncelikle köpeğin kafes ortamında değil de daha geniş bir alanda rahatlıkla koşup hareket edebileceği temiz ve havadar bir ortamda bakıldığına dikkat edilmelidir.

Köpek pansiyonundaki personelin hayvanları seviyor olması da büyük önem taşır ki bu pansiyonlarda sevimli dostlara iyi bakıldığından emin olunabilinsin.

Köpek pansiyonlarında mutlaka deneyimli ve uzman veteriner hekimlerin olmasına dikkat edilmeli.

Köpeklerin yaşam alanı özellikle de uyuyacakları oda geniş hijyenik ve rahat olmalı.

Havalandırma konusunda da titiz davranılmalıdır. Pansiyonda çok iyi bir havalandırma sistemi olmasına dikkat edilmelidir.

Köpeklerin aşılı olması ve köpek pansiyonuna gelen diğer köpeklerin de aşılarının tam olduğundan emin olunması gerekir. Çünkü aşıları tam olmayan köpekler hava yoluyla yayılan virüsleri almaya daha açıktır. Bu noktada genelde köpek otelleri aşıları tam olmayan köpekleri otele kabul etmeme yoluna gitmişlerdir. Ve bu konuda geniş tedbirler almışlardır. Bu nedenle de köpek pansiyona teslim edilirken karnesiyle birlikte teslim edilmelidir.

Köpeğin pansiyonda yabancılık çekmemesi için sevdiği bir oyuncağı minderi yada mama tabağı da pansiyona köpekle birlikte götürülebilir.

Köpeği teslim edilecek pansiyonun ruhsatının ve diğer tüm belgelerinin eksiksiz ve tam olmasına dikkat edilmelidir.

Köpek pansiyonları bizzat köpekler için dizayn edilmeli veya köpeklerin kalacağı yerler olarak inşa edilmelidir.

Köpek Pansiyonu Maltepe

Köpek pansiyonu Maltepe özellikle İstanbul’da yaşayan hayvanseverlerin en çok aradığı adresler içerisinde yer alıyor. Bunun nedenleri ise;

Öncelikle köpeğin kendisini evinde gibi hissederek konforlu ve rahat olması.

Ayrıca pansiyonun tüm personelinin deneyimli ve uzman kişilerden oluşması

Oluşabilecek her türlü acil durum için pansiyonda haftanın 7 günü veteriner hekimlerin bulunması

Köpekleri gün içerisinde kapalı kafesler yerine rahat hareket edebilecekleri temiz hava alabilecekleri açık ve üstü kapalı alanlarda ağırlamaları

Köpek pansiyonunda ayrıca hijyen ve sterilizasyon konularına da çok önem veriliyor.

En önemli önceliği köpeğin rahat ve konforu olan pansiyonun bütün odalarında ısıtma aydınlatma ve ses sistemleri titizlikle hazırlanmıştır.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz