Köpek temel itaat eğitimi tamamlamayan bir köpek daha fazla eğitim alamaz ve başarılı olamaz. Temel itaat eğitimi, temel itaat komutları ile birlikte köpeğinizin sizinle uyum içinde yaşamasını sağlayan eğitimdir. Köpeğiniz kontrolünüz altında ve yetkiniz koşulsuz olarak kabul edilir. Bununla birlikte, dışarı çıktığınızda, başka bir karakterden tamamen farklıdırlar ve ayrıca çevresel koşullardan da etkilenir ve hiçbir şey duymazlar.
Hedefiniz Köpeği Mutlu Etmek Olsun
Köpek temel itaat eğitimi için İlk hedefiniz köpeğinizi mutlu etmek olmalıdır. Eğitimi kısa tutun, özellikle ilk birkaç dersi kısa tutun. Bazı dersler otuz dakika, bazıları ise sadece on dakika sürer. Köpeğiniz hala odaklanmamış ve sizinle ilgileniyorken eğitimi tamamlayın. Bu sayede gün sonunda kısa süreli itaat eğitimi alabilirsiniz.
Geçmişte köpekler koyun gütmek, kuşları ve memelileri avlamak veya itfaiyecilerle çalışmak gibi belirli görevleri yerine getirmek için yetiştiriliyordu. Ama şimdi birçok köpek bütün gün yapacak bir şey bulamayınca sıkılıyor. Bu olduğunda, köpek aşırı derecede çiğneyebilir, kazabilir veya havlayabilir. Ya da sağlıklı olmayan bütün gün uyuyabilirler. Köpeğinizi eğitmek, bir şeyler yapmasına yardımcı olur ve güven oluşturmanıza yardımcı olur.
Kodlama İle Eğitim
Köpek temel itaat eğitimi içeriğinde kodlama çok önemlidir. Bununla birlikte, Alabai, Kangal, Rottweiler, CorsaCane, Massif, ChowChow, Husky, Samoyed, 5,5 aylık inatçı ve güçlü köpek ırkları kullanmanızı öneririz. Köpeğiniz yaştan ilerledikçe, kas yapısı güçleniyor ve karakter koltukta oturmaya başlar. Temel itaat eğitiminde otur, yat, otur ve bekle, yat, itaat et, yapma komutları öğretilir. Köpeğinizin beklenmeyen hareketleri tartışmasını veya gerçekleştirmesini engellersiniz. Açıkçası, bu kodları öğrendikten sonra, köpeğiniz eskisi gibi olmayacaktır. Otur, komutu köpeğin sol tarafına oturmasını sağlar.
Bekleme emri ile diğer köpeğiniz ikinci bir emre kadar sizi bekleyecektir. Herhangi bir eylem dışarıdan olabilse de, köpeğiniz sakin olacak ve sizi bekleyecektir.
Hayır, komutu ile köpeğinizin istemediğiniz şeyleri yapmasını engellemiş olursunuz. Hayır, komutunu hayatınız boyunca kullanabilirsiniz. Bu şekilde, köpeğinizin ne yapmaması gerektiğini daha iyi anlamasını sağlayabilirsiniz. Hata yapmaya meyilli olsa bile, Hayır komutuyla onu durdurmak kolay olur.
Bir Köpeğe Eğitim Nasıl Verilir?
Köpek temel itaat eğitimi köpeğinize nasıl öğretilir? Takip et, komutu köpeğinizin köpeğinizi düzenli olarak sizinle birlikte yürümek zorunda kalmasını içerir. Yürüme hızınıza bağlı olarak köpeğiniz sizi geçmeden solunuza kadar takip edecektir. Yavaşladığınızda sizinle birlikte yavaşlar ve hızlandıkça size uyum sağlar.
Köpek temel itaat eğitimi içinde bir önemli komutta, otur komutudur. Otur komutu, sayesinde köpeğiniz kımıldamadan vereceğiniz ikinci bir emre kadar bekleyecektir.
Köpek Kodlamasında Hayır, Komutu
Bu, köpeğinize neyi yanlış yaptığını söylemeniz için bir komuttur. Hayır, komutunu alan köpeğiniz, yaptığının bir hata olduğunu anlar ve yaptıklarını durdurmak zorundadır. Bu komutu sadece köpeğiniz bir hata yaptıktan sonra değil, hata yapacağını hissettiğinizde onu durdurmak için de kullanabilirsiniz.

Bir Köpeği İtaatkâr Olması İçin Nasıl Eğitirsiniz?
İleri İtaat Eğitimi, hem günlük hayatta hem de performansta kullanacağınız komutları içerir. Komutlar, Temel İtaatkâra benzer, en büyük fark, köpeğin gelişmiş İtaatkârda bağlı olmamasıdır. Köpeği disipline etmek için tek yetkin senindir. Bu nedenle, her safkan köpek için eğitim mümkün değildir. İleri düzeyde itaat almak için köpeğin temel itaati kusursuz olmalıdır. Bu durumda 5 hafta sürer. Köpeğinizin bu eğitimde öğrendiği komutlar, takip komutundan başlayarak, otur komutunu hem sözlü hem de işaretlerle uzaktan yürütmek ve gelen ve giden komutların zamanlamasıdır. Hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz