Minyatür Pinscher köpek eğitimi, yavruluktan itibaren verilmelidir. Alman Pinscher köpeği ile benzer özelliklere sahiptir. Cücelik gibi bir sendromları yoktur. Yapı olarak küçüktür. Çok zarif bir köpektir. Ayrıca tüyleri de düz ve dikkat çekicidir. Cesur olmaları ile ön plana çıkarlar. Korkusuz bir yapıları vardır ve çoğu şeye atılmaktan korkmazlar. Küçük olduklarının farkında dahi olmazlar. Hareketli bir yapısı vardır.

Minyatür Pinscher Köpekleri ile Arkadaşlık
Kendisini sahiplenen kişilerle, aralarında güçlü bir bağ vardır. Genelde çocuklu evleri daha çok severler ve kolay bir bağ kurarlar. Yavruluk dönemleri biraz zor geçebilir. Davranışları ve fiziki özellikleri farklıdır. İlk kez bu cinsi sahiplenen kişiler, biraz zorluk yaşayabilir. Çabuk öğrenir ve kavrarlar. Zeki bir köpektir. İyi bir eğitim alması çok önemlidir. Minyatür Pinscher köpek eğitimi mutlaka profesyonel bir kurumdan alınmalıdır. İyi eğitildikleri zaman, çok iyi bir arkadaş olabilirler.

Minyatür Pinscher Köpek Özellikleri
Minyatür Pinscher köpek eğitimi verilirken, karekter özellikleri ve genel özellikleri göz önünde bulundurulur. Köpek türleri içinde en çok enerjiye sahip olan ve oynamayı en çok seven köpek türlerinden biridir. Genelde çok hareketlidir. Yerinde durmaz ve sürekli olarak gezmek ister. Çok da meraklı bir yapıya sahip olduğu söylenebilir.
Küçük olmalarına rağmen tehlike sezdikleri zaman kesinlikle korku nedir bilmezler. Cesur oldukları gibi çok da eğlenceli hayvanlardır. Ayrıca duygusal ve çok da gururludur. Bazen boyundan büyük işlere de kalkıştığı görülür. Bu köpeğin olumsuz özellikleri arasında, bağımsız ve inatçı olması gelir. Sahiplerinin sözünü genelde dinlerler. Sadık köpeklerdir. Zaman zaman hoşlanmadığı bir durum olduğunda bağımsız ve inatçı davranabilir.
Minyatür Pinscher köpek sevdiği kişiler ve sahiplenen aileye fazlasıyla düşkün olur. Sevdikleri ile zaman geçirmek, onu çok mutlu eder. Her zaman ilgi ve kalabalık ister. Yalnız kaldığı zaman, küsebilir. Hassas olmalarının yanı sıra gururlu da bir yapıya sahiptir. Mutsuz olmamaları için, mutlaka ilgilenmek gerekir. Yalnız kaldıkları zaman, korku da yaşayabilirler. Evde uzun süre yalnız bırakmak, ilgi göstermemek onu çok üzer. Mutlaka ilginizi ve sevginizi hissettirmeniz gerekir.

Minyatür Pinscher Köpek Bakımı
Minyatür Pinscher köpek eğitimi gibi bakımı da oldukça önemlidir. Genelde kürkü kısadır. Pürüzsüz bir yapısı vardır ve serttir. Temizliği konusunda zorluk yaşanmaz. Hatta Minyatür Pinscher köpek kürk bakımı, köpek cinsleri içinde de en kolay olanıdır, denilebilir. Genelde ya çok az tüy dökerler ya da orta seviyede dökerler. Bu da rahatsız edici bir boyutta olmaz. Her hafta yumuşak bir fırça ile temizlemek, yeterli olacaktır. Tüyleri taramak da çok önemlidir. Böylelikle daha az dökülmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu işlem köpeği de çok fazla rahatlatır. Bakım rutinini kendiniz ayarlayabilirsiniz.
Her bakımı bir seans gibi düşünmek gerekir. Köpeğe bakım yaparken onu sevdiğinizi ve ilgili olduğunuzu da göstermeniz gerekir. Bu şekilde sizinle vakit geçirmekten çok hoşnut olur ve bağlılığı artar. Çok sık banyo yaptırmaya gerek duyulmaz. Belirli aralıklarla yıkamak yeterli olacaktır. Ya da gerektiği zamanı kontrol edebilirsiniz. Çok sık yıkamak, cilt kuruluğuna sebep olabilir.
Banyo yaptırmak yerine arada sıra nemli bir bezle silebilirsiniz. Bu sayede tüyleri daha parlak ve oldukça da temiz olur.

Köpek Eğitimi Veren Firma
Minyatür Pinscher köpek eğitimi verilmesi köpeğiniz açısından önemlidir. Bunun için kurumumuzdan hizmet alabilirsiniz. Uzman eğitmenler sayesinde köpeğinizin, en iyi şekilde eğitimini tamamlaması sağlanır. Ayrıca pansiyon hizmeti de olduğu için, güvenle tercih edebilirsiniz.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz