Beagle Köpeği Eğitimi ve Özellikleri;

Beagle köpeği eğitimi küçükken başlanması faydalı olacaktır. Beagle köpekleri için yavruluk zamanı en önemli büyüme sürecidir. Bu süre zarfında stres ve davranış belirlenir. Kişiliğinizi ve psikolojinizi geliştirmek için yavru Beagle’ınızı eğitmeniz önemlidir. Bu eğitim, köpeklerin bu dönemde yapması gereken sorumlulukları ve eylemleri öğretir. Yaklaşık 30 günlük bu eğitim sürecinden sonra başarı ile hayatına devam edebilir.
Beagle köpeklerinin yavru olarak yetiştirilebilmesi için 3 aylık olmaları gerekmektedir. Geç kalmak, olumsuz davranışlardan kurtulmayı zorlaştırır. Küçük ırk oldukları için genellikle sahipleriyle iyi geçinmekte ve çevrelerine uyum sağlamakta zorlanırlar. Profesyonel bir köpek eğitmeni ile fikir alışverişinde bulunmak daha sağlıklıdır.

Beagle Köpeği Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?
Beagle köpeği eğitimi ilk aşaması tuvalet eğitimidir. Tuvalet eğitimi, tüm ev ırkları gibi, Beagle köpekleri için tercih edilen eğitim türüdür. Köpekler tuvalet ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanabilirler. Bu alışkanlığı geliştirmek için en verimli dönem erken çocukluk dönemidir. Kas yapısı ve davranış kalıpları oluşturulduktan sonra yapılan tuvalet eğitimi alışkanlığı ömür boyu koruyabilir.
Tuvalet eğitimi iki farklı şekilde yapılır. Ev ortamında tutulan köpeklerin tuvalet ihtiyaçlarını planlanandan daha erken karşılamaları büyük bir problemdir. İş nedeniyle köpeğinizle günü geçiremiyorsanız, evde lazımlık eğitimi yapmanız gerekecektir. Bu eğitim evcil hayvan eğitimi olarak da bilinir.

Beagle Köpeği Tuvalet Eğitimi Kaç Aylıkken Verilir?
Beagle köpeği eğitimi alması için iki aylık olması yeterlidir. Evinizin belirlediğiniz alanında tuvalet alışkanlığı kazanacaksınız. Yaklaşık 30 günlük bir eğitimden sonra evcil hayvan adı verilen bir köpeğe tuvalete gitmesi ve tuvalet kâğıdına yapması öğretilir.
Bir diğer lazımlık eğitimi türü ise dış mekân lazımlık eğitimidir. Bu eğitim, köpeğinizi her gün gezdirdiğinizde verilir, ancak bunun yerine yapar. Dışarıdaki tuvaleti kullanma alışkanlığı kazanarak köpeğiniz tuvaleti tutmayı öğrenecektir. Bu eğitim yaklaşık 30 gün sürer. Bu eğitimden sonra köpeğiniz daha sağlıklı olacak ve çevre hijyeni daha temiz olacaktır.

Beagle Köpeği İtaat Eğitimi Nasıl Verilir?
Beagle köpeği Eğitimi verirken oturma, yatma, bekleme, hayır, itaat etme gibi komutları öğrenerek günlük hayatınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Köpeğinizin tüm olumlu ve olumsuz davranışlarını kontrol etmek için bu komutları kullanabilirsiniz. Beagle köpekleri saldırgan bir cins değildir, ancak inatçıdırlar ve duyması zor olabilir. Beagle köpeklerinin temel itaat eğitimi alabilmesi için 3 aylık olması gerekmektedir.

Beagle Köpeği Sosyalleşme Eğitimi Nasıl Verilir?
Beagle köpeği eğitimi almak için 3 aylık olmalıdır. Genel olarak, bir köpeğin yavruyken edindiği zihinsel sağlık sorunlarının üstesinden gelmek zordur. Kaygı kontrolü, gereksiz havlama ve ısırma gibi birçok konu sosyalleşme eğitiminde başarılı sonuçlara yol açabilir. Bu eğitim Beagle köpekler için yaklaşık 30 gün sürer. Köpekler için sosyalleşme sadece kendini sevmekle ilgili değildir. Uyku sırasında sürekli ağlama ve yıldırımlara karşı olumsuz tepkiler gibi sorunları çözmek için de verilir. Eğitim sürecinden sonra insan yaşamına uygun normal bir türe sahip olması garanti edilir.

Beagle Köpeği Eğitimi Vermesi Zor Mudur?
Beagle köpekleri doğal olarak inatçıdır. Bu sizin ilk köpeğinizse, bir Beagle köpeği yetiştirmek biraz zor olabilir. İtaat eğitiminin daha başarılı olduğu söylenebilir. Beagle köpekleri özellikle çocuklar için çok hoşgörülü köpeklerdir. Agresif değil, sakin hayvanlardır. Ancak kedi gibi evcil hayvanlarla anlaşamıyoruz. Çok meraklı olan bu köpekler karar verir ve hayvanları uyarır. Beagle köpeğine eğitimi yavru halindeyken vermek çok önemlidir. Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan uzman ve eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz. Beagle köpeği eğitimi hizmetini en iyi şekilde sizlere veriyoruz.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz