Sancaktepe köpek eğitimi, evde beslemekten büyük keyif aldığınız köpeklerinizin çok daha keyifli ve akıllı davranışları için çok özel köpek eğitim hizmetleri veriyor. Köpek eğitiminde deneyimli ve tecrübeli eğitimcilerden destek almak son derece önemlidir. Tecrübesizseniz ve bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz, köpek eğitmek hem çok zor, yorucu hem de çok uzun zaman alıcı bir çalışmadır. Köpek eğitiminde etkili sonuçlara ulaşmak için uzman eğitimcilerin eğitim programlarından faydalanmak her zaman daha akıllıcadır.

Köpek Eğitiminde Dikkat Edilecek Hususlar
Sancaktepe köpek eğitimi merkezi, alanında uzman kadrosu ve tecrübeli eğitmenlerinin geliştirdiği köpek eğitim programları ile sizlere her zaman üstün kaliteli hizmetler sunuyor. Köpek eğitiminde bir takım özel durumlar söz konusudur ve bu konularda hassas olmak gerekir. Öncelikle büyük bir sabır ve kararlılık abidesi olmalısınız. Konuşarak anlaşamayacağınız için eğitim işi oldukça güçtür. Köpek eğitimlerine küçük yaşlarda hatta yavru iken başlamak çok daha etkili olmaktadır. Köpeği sahiplendiğiniz ilk günden itibaren eğitimler ciddi bir şekilde başlamalı ve aralıksız sürdürülmelidir. Eğitim konularında takip edilecek sıralamalar da önemli. Örneğin tuvalet eğitimi almayan ve bu konuda başarılı olmayan bir köpeğe sosyalleşme eğitimi veremezsiniz.

Temel Köpek Eğitimleri Nelerdir?
Sancaktepe köpek eğitimi olarak her köpeğin yaşı ve cinsi itibari ile yapabileceği hareketler ve anlayabileceği komutları öğrenmesi için çalışıyoruz. Söz konusu köpek eğitimlerinde sahip olduğunuz köpeğin yaşı, cinsiyeti ve ırk türünden özellikleri son derece önemlidir. Bu özellikler dahilinde eğitimlere başlanmalı ve bir sıra takip edilmelidir. İlk olarak her hayvanda yapılması gereken eğitim tuvalet eğitimleri olmalıdır. Bunu başarabilen köpekler için temel itaat eğitimleri devam ettirilir.
Köpeğinizin tuvaleti geldiğinde bunu belli etmesi, istediğiniz alana giderek ihtiyacını gidermesi herkesin yaşamını kolaylaştırır ve hijyen açısından da önemlidir. Temel eğitimlerde köpeğinizin otur, yat, kalk ya da bekle, gel, koş gibi komutları anlaması sağlanır. Anlaşılan komutlar karşısında olumlu tepki vermesi de önemlidir.

Köpek Eğitiminde Temel Konular ve Davranışlar Nelerdir?
Sancaktepe köpek eğitimi merkezinden köpeğinizin eğitimi için hizmet almışsanız, köpeğinizin sizin komutlarınıza itaat etmeyi öğrendiğini göreceksiniz. Bu çok heyecan ve mutluluk verici bir olaydır. Temel eğitimden geçmiş olan köpeğiniz sizin oturma, ayakta bekleme, kalkma, yatma ve koşma gibi konularda vereceğiniz talimatları anlar ve anında karşılık verir. Gel dediğiniz zaman gelecek koş dediğiniz zaman koşacaktır. Köpek bu komutları beden dili aracılığıyla öğrenir ve koşulsuz olarak olumlu şekilde uygulamalıdır. Otur dediğinizde köpeğiniz oturuyor olabilir, ancak kelimenin tam anlamıyla öğrenme için kesinlikle profesyonel eğitime ihtiyacınız var.

Köpeklerin Eğitimi Neden Gereklidir?
Sancaktepe köpek eğitimi merkezi olarak, köpeklerinizin eğitimini tamamen profesyonel ekipman ve uzman personelimizle yapıyoruz. Her şeyden köpek eğitimlerinin önemini kavramak gereklidir. Sahiplendiğiniz bir köpeği eğitmeden de onunla birlikte yaşayabilir misiniz? Bunu bilinçsiz olarak yapan pek çok kişi mutlaka vardır. Ancak köpek en nihayetinde köpektir ve doğasında avcılık, saldırganlık ve ısırma iç güdüsü bulunur. Bu güdülerden hiçbir şekilde hiç kimsenin zarar görmemesi için mutlaka köpek eğitimine ihtiyaç vardır.
Tüm bu sorunları yaşamamak için yavru köpekler ilk günden itibaren disipline edilmeli ve eğitimlerine başlanmalıdır. 3-4 yaş üzeri olan yavru köpeklerde olduğu gibi uyku ve beslenme saatleri belirlenmelidir. Eve geldiği ilk birkaç hafta bu konuda zorluk çekebilir. Yalnızlığa alışamayan köpekler büyüyünce havlama, evin içini kazma, eve zarar verme gibi maddi ve manevi zararlar açabilir. Köpekleriniz için firmamızdan tuvalet eğitimleri, temel itaat eğitimleri, ileri ve gelişmiş eğitimler ile sosyalleşme eğitimleri konusunda hizmetler satın alabilirsiniz. Köpek eğitimi konusunda kurumuzdan uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz