Sayın Büyüğümüz Kaan Nalbant Beyin Köpeği Asya Bütün Eğitimlerini Başarıyla Tamamlamıştır.Bu Başarıda Hizmet Veren Şenol Tunç Beye Teşekkürlerimizi Sunarız,

Samandıra köpek eğitimi veren firmamız evcil köpekleriniz için verilen eğitim hizmetlerinin birçoğunu vermektedir. Evcil dostumuz olan köpeğinizin sizinle yaşaması için gerekli aşı ve eğitimlere sahip olması gerekir.Temel itaat eğitimi ve tuvalet eğitimi gibi eğitimleri eğitim merkezimizden alabilirsiniz.
Temel itaat eğitimi ve tuvalet eğitimi gibi eğitimlerde verilecek olan eğitimler köpeğinizin tüm hayatını etkileyen eğitimler olduğu için doğru şekilde vermek gereklidir. Evcil dostunuzun sağlıklı bir yaşam sürmesi açısından önemli olan bu eğitimlerin verilmemesi halinde aksi takdirde köpeğiniz sosyal yaşama ve insanlarla yaşama tam anlamıyla uyum sağlayamaz. Ancak evcil dostumuz olan köpekler çok zeki ve kolay öğrenebilen, insan yaşamına uyumlu hayvanlar oldukları için belli başlı bilgileri ve eğitimleri kolay öğreneceklerdir.
Köpek Eğitimi Önemlidir
Samandıra köpek eğitimi hizmeti veren firmamızdan alacağınız eğitimle temel komutları kolaylıkla öğrenebilecektir. Sorumlu bir köpek temel komutlara hakim olmalıdır. Bu temel komutlar sayesinde evcil dostunuz ve sizin aranızda bir bağ gelişir. Dış dünyada beraber gezinmeyi kolaylaştırır.Bazı durumlarda sizi ve evcil hayvanınızı güvende tutar.
En ideal zaman dilimi ise 3-9 aylık yavru olduğu zamanlardır. Özellikle Kangal, Alabay, Rottweiler, Mastiff, CaneCorso, Chowchow, Samoyed ve Husky gibi inatçı cinslerde 3 aylıkken temel itaat eğitimi almalarını istiyoruz. Yaş ilerledikçe itaat eğitimi güçleşir. Ayrıca yavru köpekler bu tür eğitimleri hızlı öğrenirler. Çevreye daha kolay adapte olabilirler. Yaş ilerledikçe eğitimlerinin eksik olması korkutucu ve agresif olmalarını sağlar. Evcil hayvanların eğitimi daha zor hale gelir. Yeni insanlarla ve yeni yerlerde yavru iken beraber vakit geçirmeniz bu eğitim sürecini daha da kolaylaştıracaktır.
Temel İtaat Eğitiminin İçeriği
Samandıra köpek eğitimi merkezimizde temel itaat eğitimi verirken bunun tanımını son derece geniş tutmaya çalışıyoruz. Yat, otur, yat bekle, otur bekle, hayır ve takip gibi temel ve basit komutları içerir. Evcil dostlarımız yapısı gereği hareketli ve heyecanlı bir yapısı vardır. Bu komutlarla onu sakinleştirebilirsiniz.
Örneğin otur komutu verdiğiniz evcil dostunuz heyecanını yenerek sakince bekler. Yat bekle komutu ile sakince bekler ve sürekli çevrenizde dolaşmaz. Herhangi bir dış etmene takılmaz. Hayır, komutunda ise sizin istemediğiniz bir hareketi evcil dostumuz yapamaz. Evcil dostunuzu belirli hal ve hareketlerden uzak tutmak açısından bu tür komutlar son derece önemlidir. Bazı durumlarda bu komutların hayat kurtarıcı olduğunu da unutmamak gerekir.
Temel Köpek Eğitimi Evcil Dostlarımızı Terbiye Eder
Samandıra köpek eğitimi merkezimizde profesyonel olarak alacağı eğitimdir. Köpeklerin iç güdüleri insanlardan çok farklıdır. Bu farklılıktan kaynaklı olarak da onların yapılarını değiştirmek aslında zor ve uzun, zahmetli bir süreçtir. Evcil dostunuzla beraber uyum içerisinde birliktelik geçirmek açısından bu eğitim önemlidir. Bu eğitim sizin evcil dostunuzu terbiye ederek ortak bir dil ile buluşmanızı sağlar.
Evcil dostlarınızla iyi bir bağ kurarsanız sizi mutlu etmek ister. Sosyal ortamlarda disipline etmek açısından ayrı bir önemi vardır. Sosyal çevresi ve sizinle iletişim kurmayı, sorumluluk ve itaat duygularını geliştirir. Temel köpek eğitimi ile beraber evcil dostlarımız komutlarınızı anlar. Irk faktörü de bu konuda etkilidir. Bazı ırklar için köpeklerde temel itaat eğitimi yeterli olsa da bazı ırklarda ileri itaat eğitimi verilmesi zorunludur.
Köpek Eğitimi Ne Zaman Verilir?
Samandıra köpek eğitimi merkezi olarak evcil dostlarınızı genelde küçük yaşlarda eğitime tabi tutarız. Özellikle 3 aylık süreçten başlayarak 9 aylık sürece kadar bu eğitimin verilmesi en sağlıklı dönemdir. Genelde bu zaman diliminde verilen eğitim sürecinin başlangıç zamanı da değişkenlik gösterecektir.
Köpek eğitimi hakkında daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz