Jackrussel köpek cinsleri oldukça zeki ve dikkat çekici bir köpek ırkıdır. Eğitimleri başlanmadan önce mutlaka özellikleri bilinmeli ve özelliklerine göre yaklaşım yapılmalıdır. Köpeğin özellikleri ve karakter yapısı bilinmediği taktirde eğitim süreçleri de zorlu geçecektir. Jackrussel köpek cinslerinin yaklaşık olarak 15 ila 20 yıl kadar ömürleri vardır. Hareket etmeyi, spor yapmayı ve koşmayı çok severler. Bu nedenle egzersiz ihtiyaçları her zaman karşılanmalı. Aksi taktirde köpeğin olumsuz davranışlar sergilemesine neden olacaktır. Eğer ev içerisinde bakılacak ise, gün içerisinde egzersiz ihtiyaçları karşılanmalı ve sık sık yürüyüş yaptırılmalıdır. Bunun yanı sıra, Jackrussel köpek cinsleri sahiplerine oldukça düşkündürler. Sahiplerine karşı büyük bir bağ vardır. Sahiplerinden uzun süre ayrı kalamazlar. Ayrı kaldıkları zaman bir takım huysuzluk çıkarmalarına neden olacaktır.

Jackrussel Köpek Eğitimi Eğitmeni

Jackrussel köpek cinsleri korkusuzdur. Cesaretlerine çok fazla güvenirler. Kendilerini lider olarak belirleyerek, kendilerini sahiplerinden üstün görürler. İlgisiz kaldıkları zaman ciddi hasarlar verebilirler ve saldırgan davranışlar sergileyebilirler. Eğlenmeyi ve oyun oynamayı çok severler. Yavruyken sıkı eğitim verildiği taktirde çocuklarla arası oldukça iyidir. Ancak yanlış eğitim kesinlikle bu ırklara verilmemelidir. Son derecede saldırgan ve sinirli olabilmektedirler. Yavruyken eğitimleri nasıl sürdürülürse bir o kadar yararlı olacaktır. Jackrussel köpek cinslerinde en çok cesur olmaları ile bilinmektedirler. Cesur oldukları kadar da meraklı yapıları vardır. Yeni yerler keşfetmeyi ve sürekli araştırma yapmayı çok severler. Bu nedenden dolayı ev ortamları onlara göre değildir. Ev içerisinde yaşayacaklarsa mutlaka onlara uygun alanlar yapılmalı ve gün içerisinde sık sık dışarıya çıkartılmalıdır.

Jackrussel Köpek Eğitimi Eğitmeni

Jackrussel köpek cinsleri sevecen, mutlu ve kendilerine oldukça güvenirler. Yaşlı ya da tembel insanlar için uygun bir ırk değildir. Tam tersi hareketli sahiplere ihtiyaç duyarlar. Onunla birlikte egzersiz yapacak ve azimli olan sahiplere göre bir ırktır. Sahiplerine karşı uysal, sakin ve sevecendirler. Ancak sinirlendikleri an saldırgan davranışlar sergileyerek, havlamaya başlarlar. Bu durumun önüne geçmenin en etkili yolu eğitmektir. Jackrussel köpek eğitimi eğitmeni tarafından eğitimlerinin sürdürülmesi daha yararlıdır. Profesyonel eğitmenler sayesinde köpek her ortama ayak uyduracaktır.

JackRussel Köpek Cinslerinin Eğitimi

Jackrussel köpek ırklarının eğitimleri oldukça kolaydır. Kolaylıkla kavrayabilir ve öğrenebilirler. Ancak bu ırklara yaklaşım çok önemlidir. Köpeğin tüm özellikleri bilinmeli ve ona göre hareket edilmelidir. Eğitimleri yavruyken başlanmalıdır. Kesinlikle şiddetli ve cezalı eğitim verilmemelidir. Jackrussel köpek ırklarına ceza uygulandığı an saldırganlaşırlar. Bu nedenle çok dikkat edilmeli ve özenle yaklaşılmalıdır. Diğer insanlarla ve diğer köpeklerle anlaşabilmeleri için yavruyken sosyalleştirilmelidir. Jackrussel köpeklerinin eğitim sırasında denge ve sabır en büyük anahtar kavramdır. Eğitmenlerin ve sahiplerinin sabırlı ve sakin olması gerekmektedir. Böylelikle daha kolay alışmalarına ve mutlu zaman geçirmelerine yardımcı olunacaktır.

JackRussel Köpek Cinslerinin Bakımı

Jackrussel köpeklerinin bakımları kolaydır. Kısa ve düz tüylere sahiptirler. Zaman zaman aşırı tüy dökme durumları vardır. Ölü kılları temizlemek için ince fırçalı taraklarla haftada 1 kez taranmalıdır. Sağlıklı ve iyi bir şekilde beslendiği taktirde çok fazla sağlık sorunları ile karşılaşmazlar. Ancak tüm aşıları vaktinde yapılmalıdır. Gün boyunca egzersiz ihtiyaçları karşılanmalıdır. Ev içerisinde yalnız bırakılmamalı ve enerjileri harcamalıdırlar. Aksi taktirde evi dağıtırlar ve etraflarına zarar verirler. Bunun yanı sıra, su kapları her gün değiştirilmelidir. Ev yemekleri yerine kaliteli kuru mamalar ile beslenmeleri onlar için daha faydalıdır. İshal, kabız ve mide sorunlarının oluşmaması için ev yemekleri tercih edilmemelidir.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz