King Charles Spaniel, dünyanın en sevimli ve tatlı köpek türleri arasında sayılabilir. Dış görünüş açıcından insanda adeta durup sevme isteği uyandırırlar. Çocuklar için de oldukça sevimli bir türdür. Doğaları gereği oldukça oyuncu hayvanlardır. Küçük oldukları için kucakta taşınmaktan oldukça hoşlanırlar. Narin yapılı ancak son derece oyuncudurlar. Nazlı olmamalarına karşılık, hastalanmaları halinde daha hassas olabilirler.

King Charles Spaniel’ in sahip olduğu üzücü bir özellik vardır. Bu türler genetikte kalp hastası olarak dünyaya gelirler ve bu yüzden ömürleri kısa olur. Bu yüzden bu cinsi sahiplenmeye karar verdiğinizde genetik geçmişini iyi araştırmanız önerilir. Eğer anne ya da babasında kalp hastalığı görülmüşse, yavruda da aynı hastalığın ortaya çıkması muhtemeldir. Doğası gereği her canlıyla uyum sağlayabilen bu sevimli tür özellikle çocukları ve kendinden büyük köpekleri çok sever. Çoğu köpeğin aksine o, kendinden büyük köpeklerden korkmak bir yana onlara karşı sevimli hareketler yapmaya bayılır. Kalabalık ortamları çok sever ve oyuncu yapısı sayesinde sabit kalmaktan hoşlanmaz. Kendini sevdirmek konusunda adeta bir uzman olan King Charles Spaniel, onu tüm gün boyunca sevmenizi isteyebilir.

Köpek Eğitimi KingCarlesSpaniel istanbul Özellikleri

Köpek Eğitimi KingCarlesSpaniel İstanbul Özellikleri

Bakımına son derece düşkündür. Bu bakımın doğru yapılması da oldukça önemlidir. Onun en sevdiği şey uzun yürüyüşler ve uzun süren şefkat seanslarıdır. Rahatına çok düşkün olduğu için evinizin en rahat köşesini kendine ayırmak isteyecektir. Tüylerinin düzenli olarak fırçalanması gerekir. Gerek görülmesi halinde kuru şampuan ile temizlenebilir. Su ile teması en fazla ayda 1 kez olmalıdır çünkü derisi çok hassastır ve hemen tepki gösterebilir. Kulaklarında bulunan tüyler düğümlenmeye daha müsaittir ancak kulağının iç kısmında ve tırnak aralarında bulunan tüyler de düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Banyo sırasında kesinlikle kişi, kendi şampuanını kullanmamalı ve banyodan sonra mutlaka kurulama yapılmalıdır. Banyonun sık yapılmasının önerilmemesinin bir nedeni de banyo yaptırdıkça hayvanın deri değiştirmesidir. Bu deri de kötü bir koku yaratır, ayrıca uygulama hayvan için çok sağlıklı değildir. Serinlemesini sağlamak için uygulanacak bir alternatif, hafif ıslak bir bezle onu sevmektir. Bu tür, güneş çarpması, güneş yanığı, hatta deri kanseri gibi sorunlar da yaşayabilir. Göz hastalıklarına yatkın bir canlıdır. Bu yüzden enfeksiyon riskine karşılık gözleri her an kontrol edilmelidir. Aşılarının da düzenli olarak yapılması gerekir.

Beslenmesi ve Eğitimi

12 saat arayla beslenmesi yeterlidir. Bunun için genelde sabah 9, akşam 9 saatleri önerilir. Beslenmesi için kuru mama önerilir. Genelde ek gıdaya gerek yoktur. Eğitim sırasında verilen ödül bisküvilerini de çok severler. Kings Charles Spaniel son derece canlı ve oyuncu bir köpektir. Akşamları yemekten sonra evin içinde oradan oraya koşturabilir. Son derece akıllı ve duygusal bir hayvandır. Kendisine iyilik ya da kötülük yapıldığının bilincindedir. Kızdırdığınızda saldırgan tavırlar sergileyebilir ancak kucağınıza alıp sevdiğinizde rahatlamasına yardımcı olursunuz. Eğitim konusunu son derece rahat atlatırsınız çünkü öğrenmeye oldukça açıktır. Dikkat edilmesi gerek nokta eğitim sırasında garip davranışlardan kaçınmaktır. Aksi halde kafasının karışmasına sebep olabilirsiniz. Bu da onun sinirlenmesine sebep olacaktır. Türün eğitiminde en önemli nokta egzersizlerdir.

Günlük egzersizlerin aksatılmadan yapılması, enerjisini boşaltması açısından çok önemlidir. Ancak bu oyuncu köpek her yere girme dürtüsü yüzünden çalılık gibi yerlere takılabilir. Böyle durumlarda yaralanmaması adına dikkat etmek gerekir. Eğer ilk kez bir köpek sahiplenecekseniz ve ne yapacağınız hakkında pek fikriniz yoksa,köpek eğitimi kingcharlesspaniel İstanbul içinde eğitimi için yardım alabileceğiniz merkezler mevcuttur. Bu şekilde profesyonel yardım almanız durumunda onunla kuracağınız bağın daha sağlam olmasını sağlayabilir, daha kolay ve hızlı eğitim almasına yardımcı olabilirsiniz. İstanbul’ un çeşidi yerlerinde bulunan köpek eğitim merkezleri, internet üzerinden ulaşabileceğiniz pek çok iletişim bilgisi ve başvuru adresi ile hizmetinizde.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz