Özellikle tek başına yaşayan insanların bir can yoldaşına ihtiyacı vardır. Son yıllarda can yoldaşı olarak köpekler daha fazla tercih edilmektedir. Sahibinle çok güçlü bağlar kurabilen bu hayvanlardan biri de Akitainu’dur. Eski zamanlarda imparatorların korumalığını yapmış ve bazı zamanlarda dövüştürülmüş bu köpek cinsi Japonya kökenlidir. Irkının saflığını koruyabilen köpeklerden birisidir. Japonya’dan ilk olarak A.B.D’ye götürülmüş tüm dünyaya oradan yayılmıştır. Çok iyi bir bekçi köpeği olan akitainuen kötü karakteri olarak inatçı ve başına buyruk davranması ile bilinir. Kusursuz bir estetiğe sahip olan akitainu bu görünüşü ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır.

Köpek Eğitimi Akitainu İstanbul

Köpek Eğitimi Akitainu istanbul

Akitaİnu Özellikleri:

Büyük ırktan olan bu köpeğin boyu 65/70 cm arasında değişir. Kiloları ise 35/55 kg arasındadır. Akitainu’lar 10 yaşına kadar yaşayabilirler. Koyu kahverengi gözleri olan bu cinsin her rengi bulunur. Dik ve birbirine yakın kulakları vardır. Kıvrık kuyruklara sahip olan bu köpekler kaslı bir vücuda sahiptir. Korumacı ve savunmacı bir özelliğe sahiptir. Diğer köpeklere ve hayvanlara karşı saldırgan olabilirler. Bu saldırganlığın olmasını engellemek için köpek eğitimi akitainu İstanbul ile eğitim alabilirler. Zeki, dikkatli ve duygusal olan bu köpekler başına buyruk olmayı severler. Ailedeki çocuklarla anlaşırken yabancı olan çocuklarla anlaşamazlar.

Yemek problemi olan bu cins bu konuda hırçın davranışlar sergileyebilir. Çok fazla havlamazlar. Çok hareketli olan bu hayvanlar egzersizleri yapıldığında apartmanda yaşayabilirler. Yumuşak ve gür olan iç tabaka tüylerinin aksine dış tabaka tüyleri düz ve kalındır. Yılda iki kez tüy döken akitainu haftada bir defa taranmalı ve tüy dökme zamanında metal dişli tarak kullanılmalıdır. Çok sıcak havaları sevmeyen bu köpekler soğuk iklimlerde yaşayabilir. Ayağının üzerinde bulunan tüyler düzenli olarak kırpılmalıdır, Yılda bir defa banyo yapmaları onlar için yeterlidir. Perdeli patileri olan akitainu çok iyi bir yüzücüdür. Köpek eğitimi akitainu İstanbul ne kadar iyi eğitim alırlarsa alsınlar tasmasız asla dolaştırılmamalıdır. Bu köpekler doğumlarında tek seferde 8 taneye kadar yavru doğurabilirler.

Akitaİnu Eğitimi Nasıl Verilmelidir?

Köpek eğitimi Akitaİnu İstanbul çok inatçı ve başına buyruk olan bu köpek cinsine en iyi eğitimi verir. Eğitim alırlarken çok çabuk sıkılma huyları vardır. Bu köpek cinsine eğitim verilirken diğer köpeklerden daha fazla sabırlı olunması gerekir. İtaat eğitimlerinde baskı kurulmadan eğitim verilmelidir. Eğitimin belirli aşamasından sonra sıkılarak kendi istediği gibi davranır. Daha sonra verilecek olan hiçbir komuta uymaz. Köpek eğitimi akitainu İstanbul bu köpeklerin eğitim sırasında sıkıldığını anladıklarında eğitime ara vererek eğitimlerin daha sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlar. Çok zeki olan bu köpekler istedikleri ve sıkılmadıkları takdirde verilen komutları çok hızlı bir şeklide anlar ve uygular.

Köpek eğitimi akitainu İstanbul çok hareketli olan bu hayvanlara eğitim verdiği alanı rahat ve geniş alanlar seçerek eğitim verir. Akitainu cinsi köpeklerin çok fazla titiz olmalarından dolayı en kolay aldıkları eğitim tuvalet eğitimidir. Bu inatçı ve başına buyruk olan köpeklere eğitim verirken sabırlı olmanın yanında disiplinli olunması gerekir. Köpek eğitimi akitainu İstanbul bu köpeklerin eğitimi sırasında çok ısrarcı davranarak onların sıkılmasına izin vermeden eğitim verir. Bu cins köpeklere eğitim bilgisi olmayan kişilerin eğitim vermeleri neredeyse imkansızdır. Bu köpek cinsine sahip olan yada bu köpek cinsinden edinmek isteyen kişilerin köpek eğitimi akitainu İstanbul ile eğitim vermeleri daha sağlıklı olacaktır.

 

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz