Ülkemizin en gözde illerinden biri olan İstanbul’un en çok bilinen ilçelerinden biri de Pendik ilçesidir. Anadolu yakasında Marmara denizine sahil şeridi olan bir ilçe olan Pendik, çok eski yerleşim yerleri olan önemli bir ilçedir. Pendik sahilinde köpekleri ile dolaşan hayvan severlerin köpekleri için bir takım ihtiyaçları bunulur. Beslenme, pansiyon ve en mühimi eğitim konularında istedikleri bütçelerde hizmet almaları Pendik’te mümkündür. Köpeğine eğitim verdirmek isteyen Pendikliler başka ilçe ya da şehirlere gitmek zorunda kalmadan Pendik köpek eğitim çiftliği sayesinde bu hizmeti alabiliyor. Evlerine çok yakın bir noktada köpeklerinden çok ayrı kalmadan eğitim aldırabilen hayvan severler, birçok farklı konuda yardım alıyor.

Köpeklerinin beslenmesi ve sağlığı kadar önemli olan bir başka konu olan eğitim, farklı içerik ve yöntemlerle bu çiftlikte veriliyor. Bazen köpekte oluşan bir davranışın yok edilmesi bazen de var olan davranışların geliştirilmesi için verilen eğitimler, köpeklerin hem doğasına uygun hem de insanların yaşam alanlarında uyumlu bir şekilde yaşaması için çok önemlidir.

Köpeklere Mutlaka Verilmesi Gereken Eğitimler Nelerdir?

Pendik Köpek Eğitim Çiftliği

Köpeklere verilen eğitimlerden bir kaçı, onların sahipleri ile ve bulunduğu ortamlarda uyumlu olabilmesi için gereklidir. Eğitimler amaçlarına göre sınıflandırılırken; bazıları evcil olarak yetiştirilmiş köpeklerin mutlaka alması gereken eğitimlerdir. Bunların dışında özel olarak koruma ya da güvenlik amacıyla yetiştirilen köpekler de vardır. Bu eğitimler, daha çok özel bir amaca hizmet etmesi için köpeklere verilir. Toplum ya da kişisel güvenlik için köpeklerin yardımlarından çok faydalanılır. Bu fayda da köpeklerin zaten doğası gereği sahip olduğu çeşitli yeteneklerin geliştirilerek insan yararına kullanılmasıdır. Bu hizmet amacının dışında ise verilecek temel eğitimler vardır.

Tuvalet Alışkanlığı Eğitimi

En az günde birkaç kere dışarı çıkarak tuvalet ihtiyacını gidermesi gereken köpekler, ihtiyaçları olduğunda bunu sahiplerine ya da evde bulunan diğer ev sakinlerine belli eder. Bunun sayesinde isteğini olması gerektiği gibi dışarda giderir. Bu özelliğe sahip olmayan köpekler ise bazen büyük sorunlara yol açabilir. Eğitim çiftliklerinde verilecek hassas bir eğitimden sonra, ister yavru olsun ister yaşı büyük bir köpek olsun tüm köpekler bu alışkanlığa sahip olabilir. Tuvalet eğitimi konusunda uzmanlaşmış insanların vermesi gereken eğitimlerden biri olan bu eğitim, her  evcil köpeğe verilmesi gereken bir alışkanlığın anahtarıdır.

Vücut Dili ve Kelimelerle İtaat Eğitimi

Bir hareketi ya da bir sözcüğü ile köpeğine istediğini yaptıran insanlara herkes imrenir. Böyle bir durumda olmak sadece o köpekle ilgili bir şey değildir. Köpek eğitiminin her alanında uzmanlaşmış birileri tarafından verilen eğitimler ile ilgilidir. Uygun tekniklerle verilecek dersler sonunda kelimelere ve komutlara tepki veren köpekler yetiştirmek çiftliklerde mümkündür. Pendik köpek eğitim çiftliği de bu konuda üstün hizmet vererek hayvan sahiplerinin bu isteğini yerine getiriyor. Özellikle yabancı insanların ya da diğer köpeklerin yanında kontrolden çıkan köpeklerin, doğru davranışları sergilemesi için geliştirilmiş yöntemlerle, bir ses ya da bir işaretle köpekleri kontrol etmek mümkündür. Devam ettiği davranışı durdurması istendiğinde bir komutla bunu başarmak evcil hayvan sahiplerinin en çok istediği şeydir.

Pendik Köpek Eğitim Çiftliği

Bazen köpeklerin evdeki eşyaları parçaladığı ya da anlamsız yere sahibini veya yabancıları ısırdığı gözlemlenir. Bu bozuk davranışın altında yatan temel nedeni anlamak ve ona göre en uygun teknikler eğitim vermek büyün önem arz eder. Çünkü zaten hali hazırda sorun teşkil eden davranış yanlış yöntemlerle geri dönüşü olmayan sonuçlara dönüşebilir. Bu nedenler bu tarz davranış bozukluklarında mutlaka, Pendik köpek eğitim çiftliği gibi eğitim konusunda uzman yerlerden yardım almak gerekir.

 

 

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz