İnsanların toplumsal olarak hayatını devam ettiren etkenlerden biri olan evcil hayvanlar; kimi zaman bir dost olarak, kimi zaman koruma amaçlı, kimi zaman işlerinde yardımcı, kimi zaman da bir engelli hizmeti yapmak amacı ile yetiştirilirler. Algılama düzeylerinin açık olması, farklı yetenekleri, aldıkları eğitime verdikleri tepkiler, hayatın her anında yanımızda olmalarını sağlayan bir faktördür. Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi, köpek sahiplerinin beraber yaşadıkları dostları olan köpeklerinin cinsleri, ırkları ve de karakterlerine uygun bir şekilde eğitilmesine yönelik çalışmalar sağlar. Her köpeğin kendi karakterine ve ırksal özelliklerine göre eğitim alması gerekir. Sadece bir ev ya da süs köpeği olarak sahiplenilen bir köpek olsa dahi; insanlarla beraber bir ortamda yaşayacaklarından dolayı, doğru ve iyi bir eğitim alması şarttır.

Kendi annesinden ayrıldıktan sonra insanlarla yaşamaya başlayan köpeklerin; içgüdülerinin doğru şekilde yönlendirilmesi sayesinde, ev hayatına uyum sağlama süreci çok zor bir dönemdir. Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi’nde; alanında uzmanlaşmış ve deneyim kazanmış bir ekip, köpek psikolojisini etkilemeden ya da davranış değişikliklerindeki sorunları anlayabilecek tarzda bir eğitim sağlar.

Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi

Köpeklere Verilen Eğitimde Uygunluk Faktörü

Köpeklerin ev hayatına alışma, ihtiyaçlarını giderme ve beslenme düzeni gibi durumlarına uygun eğitimler alması gerekir. İçgüdülerinin doğru bir şekilde yönlendirilmesi, ev düzeni ve ev sahipleri ile beraber yaşama şekline ait eğitimler; uzmanların gözetimi altında, en uygun şekilde verilir. Kendine uygun olan eğitimi almayan köpekler, yaşam şekillerini kendi kurallarına göre esas alırlar. Bir köpeğin kendi kurallarını uygulaması, köpek sahibi tarafından çok zor durumlar yaratır. Bu tarz davranışlar; saldırganlığa, öfke nöbetine ya da uyumsuz tavırlara kadar ilerler. Köpekler, bir süre sonra kendini kontrol edemeyecek hale dönüşürler. Oysa köpekler, insanlar içinde yaşayan uyumlu canlılardır. Saldırgan, sinirli ve uyumsuz davranışlar sergileyen köpeklerin tavırlarının sebebi, doğru eğitim sağlayamayan sahiplerinden kaynaklanır. Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi; eğitilecek bir köpeğin cinsi, ırkı ya da yaşı ne olursa olsun, eğitim alması için uğraşır. Çünkü alınacak eğitimler, köpeklerin insanlarla uyum içerisinde yaşamasını sağlarlar. Köpek sahiplerinin de katılımı eşliğinde gerçekleşen eğitimler, daha kaliteli bir yaşamın anahtarı olarak karşımıza çıkar.

Köpeklerin Farklı Yönleri ve Hayata Katkıları

İnsanların en büyük dostu hatta yardımcısı olan köpekleri, yetenekleri doğrultusunda çok farklı ortamlarda görürüz. Eğitim alan köpeklerin; avcılıkta, korunmada, bekçilikte ve de arama kurtarma ekiplerinde yer aldığı görülür. Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi; köpeklerden farklı iş dallarında yararlanmak adına, uygun eğitimler vermeyi hedefler. Hangi iş dalına hangi köpek cinsinin uygun olduğu, uzman ekipler tarafından belirlenir. Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi’ndeki ilk hedef; insan yaşamını en rahat hale getirmeye yönelik; ev ortamında ya da farklı iş kollarında yaşayacak köpeklerin, sağlıklı ve uygun bir eğitim almalarıdır. Veterinerler ve konusunda uzman deneyimli bir kadrodan oluşan bir ekip tarafından kurulan eğitim merkezi, bulunduğu semtin kolaylıkla ulaşılabilen bir noktasında yer alır.

Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi

Köpeklerin, sahipleriyle beraber eğitime katılması için gereken ortam mevcuttur. Köpek eğitimlerinin amacı ya da iş dalı ne olursa olsun; bazı eğitimlerin, köpeklerin yaşadığı mekanlarda verilmesinin çok daha uygun olduğu görülür. Sahipleriyle beraber eğitime katılan köpeklerin, sahiplerinin de bu kuralların ve eğitimin bir destekçisi olduğunu anlaması sağlanır. Çünkü eğitmeni dinleyip de, sahibini dinlemeyen bir köpekle karşılaşmak, hoş bir durum değildir. Sahiplenilmiş her köpeğin, sağlık kontrollerinin düzenli bir şekilde yapılması ve ihtiyaçlarının en iyi şekilde giderilmesi gerekir. Eğitim alma konusu da, en az barınma ya da beslenme kadar önemli bir ihtiyaçtır.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz