Köpekler eğitime yatkın olan ve eğitildiklerinde farklı yetenekleri ortaya çıkan varlıklar olarak biliyor. İyi eğitilmiş bir köpek yaşadığı yerin kurallarına ayak uydurma konusunda herhangi bir zorluk yaşamıyor. Özellikle son yıllarda köpeklerin eğitimleri konusunda önemli gelişmeler yaşanmıştır. Köpek sahipleri ve toplum köpek eğitimleri konusundaki duyarlılığını yükseltmiştir. Hem evcil köpekler hem de sokak köpeklerinin eğitimleri konusunda çeşitli çalışmalar yapılmıştır. Köpeklerin kaliteli bir şekilde eğitilmeleri için köpek eğitim merkezleri kurulmuş ve bu eğitim merkezleri son yıllarda büyük bir artış göstermiştir. Bu köpek eğitim merkezlerinden birisi de İstanbul çatalca köpek eğitim merkezi olarak dikkat çekiyor. Köpekler Çatalca köpek eğitim merkezinde belirli eğitim programlarından geçtikten sonra eğitimli köpek sertifikalarını alarak kendilerinde belirgin farklar oluştuğunu çevrelerine gösterebiliyorlar. Köpeklerin almış eğitim neticesinde en büyük kazançları sosyalleşmeleri ve sahipleri ile olan ilişkilerinin güçlenmesidir.

İstanbul Çatalca Köpek Eğitim Merkezi’nin Hizmetleri

istanbul Çatalca Köpek Eğitim Merkezi

Köpek sahipleri köpeklerinin kaliteli eğitim almasını istediklerinde gerek internet üzerinden gerekse telefon ile İstanbul Çatalca Köpek Eğitim Merkezi ile irtibata geçerek köpeklerinin eğitim almasını istediklerini bildiriyorlar. Yapılan başvuru neticesinde İstanbul Çatalca köpek eğitim merkezi görevlileri köpek sahipleri ile irtibata geçerek köpeklerinin almasını istedikleri eğitimler konusunda bilgi alıyorlar. Aynı zamanda köpeklerin davranışsal özellikler, köpek sahiplerinin verilecek eğitimden beklentileri, köpeklerin geçmişten günümüze herhangi bir ağır hastalık geçirip geçirmediği ya da bir eğitim geçmişi olup olmadığı konusunda detaylı bilgiler elde ediliyor.

Bu bilgiler her köpek için ayrı ayrı düzenlenmiş dosyalarda muhafaza ediliyor. İstanbul Çatalca köpek eğitim merkezinde köpeklere temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, koruma eğitimi ve tuvalet eğitimleri kaliteli ve başarılı bir şekilde veriliyor. Köpek sahipleri verilecek eğitimler hakkında öncelikle İstanbul Çatalca köpek eğitim merkezi eğitim görevlileri tarafından bilgilendiriliyor. Sonrasında ise köpeklerin eğitim programlarına tabi tutulmaları için köpekler sahiplerinden alınarak İstanbul Çatalca köpek eğitim merkezine götürülüyor. Köpekler İstanbul Çatalca köpek eğitim merkezine ilk geldiklerinde görevliler tarafından boy ve kilo ölçümleri yapılarak veteriner kontrolüne alınıyor. Veteriner köpeklerin genel muayenelerini yaparak herhangi bir hastalıkları olup olmadığını kontrol ediyor. Daha sonra ise köpekler ırk ve cinslerine göre belli gruplara ayrılıyor. Gruplandırılmalarının nedeni ile her köpek ırkının birbiri ile iyi geçinemiyor olmasıdır. Gruplandırma işlemi bittikten sonra köpekler için eğitim programları hazırlanarak köpekler alacakları eğitimler konusunda hazır hale getiriliyor.

Temel ve İleti İtaat Köpek Eğitim Programı

İstanbul Çatalca köpek eğitim merkezinde köpekler öncelikle temel itaat eğitiminden geçiyorlar. Temel itaat eğitimleri tüm eğitimlerin temelini oluşturduğundan oldukça önemli bir eğitimdir. Yaklaşık olarak 4 hafta süren temel itaat eğitimleri köpek eğitim uzmanı tarafından tasma ve kayış yardımı ile temel komutların verilmesine ve öğretilmesi esasına dayan bir eğitimdir. Köpek eğitim uzmanları köpeklerin eğitim sırasında gösterecekleri başarılar durumunda köpekleri ödüllendirilerek başarıya güdülenmelerini sağlıyor. Temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan köpekleri daha sonra ileri itaat eğitimini alıyorlar.

İleri itaat eğitimi köpeklerin tam anlamı ile sosyalleşmeleri ve sahipleri ile ilişkilerinin daha da güçlenmesini sağlayan önemli bir eğitim çeşidi olarak dikkat çekiyor. İleri itaat eğitiminde köpekler köpek eğitim uzmanları tarafından herhangi bir eğitim aksesuarı olmasan temel komutların öğretilmesi esasına dayanıyor. Yaklaşık olarak 4 haftalık bir süreyi kapsayan ileri itaat eğitiminde başarı gösteren köpekler başarı belgeleri alarak eğitimlerini tamamlıyorlar. İleti itaat eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan köpekler koruma ve tuvalet eğitimlerinde % 100 başarı elde ediyorlar. Sunulan kaliteli eğitim hizmeti nedeni ile köpek sahipleri İstanbul Çatalca köpek eğitim merkezini tercih ediyor.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz