İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ilçelerden biri olan Şişli’de, köpeklerinin eğitimleri için başka ilçelere gitmeden en kaliteli hizmeti almak köpek sahipleri için büyük kolaylıktır. Şişli’de yaşayan halkın hayvan severliği ve köpekleri hayatlarına dâhil etmelerinden kaynaklanan köpek eğitimi ihtiyacı Şişli köpek eğitim çiftliği sayesinde karşılanıyor. Köpeklere verilen eğitimlerin her aşamasında hayvan sevenlerin ve köpeklerin yanında olan uzman kadrosu sayesinde en hızlı ve etkin sonuçları almak mümkündür.

Şişli Köpek Eğitim Çiftliği

Eğitimin köpekler için gıda, sağlık ve diğer ihtiyaçlar kadar önemli olduğunun bilincinde olan her köpek sahibinin başvuracağı bu eğitim yuvalarında, onların yaşama uyumlarından koruma hizmeti almalarına kadar her aşamada eğitimleri sağlanır. Bu alanda uzun yıllar çalışmış ve köpekleri çok iyi tanıyan çalışanlar sayesinde, hiçbir problem yaşamadan köpeklerin davranışları iyileştirilir. Bazen doğar doğmaz sahibinin yanındaki yaşama adapte olmaya çalışan köpekler için başta olmak üzere eve ve sosyal hayata alışmaları için her yaş grubundan köpekler eğitilmektedir. Bazı köpek ırklarında normal kabul edilmeyen davranış kalıplarından vazgeçirmek, sahibinin yaşamıyla uyumlu ve yeni davranışları oluşturmak için farklı içeriklere sahip eğitimler verilir.

Şişli Köpek Eğitim Çiftliğinde Verilen Eğitimler

Birçok köpek eğitim çiftliğinde verilen eğitimlerden farklı olarak daha detaylı ve titiz çalışmalar sonucu fark yaratan Şişli köpek eğitim çiftliği; dost davranışlarıyla bilinen bu hayvanların insan hayatı için öneminin farkındadır. Her köpeğin özelliğine göre şekillenecek eğitimler sayesinde her birine içinde bulunduğu duruma uygun alışkanlıklar kazandırılır.

Davranışlardaki Normal Dışı Durumların Düzeltilmesi

Bu eğitimlerin verilme nedeni, köpeklerin normal kabul edilen hareketlerin dışında olağan olmayan davranışları sergilemeleridir. Bu hareketler bazen insanlara ve diğer köpeklere zarar verme boyutuna gelebilir. Aşırı saldırgan tavırlarda bulunan, çevresindeki objeleri parçalayan, etrafı rahatsız edecek derecede sürekli havlayan köpekler vardır. Bu olağan dışı davranış kalıplarının düzeltilmesi amacıyla çeşitli eğitimler verilir. Bu hassas durumun düzeltilmesi için uzman köpek eğitim çiftliklerinden yardım almak gereklidir. Problemin derinlemesine araştırılması ve bulunması davranışın son bulmasında çok önemlidir.

Sosyal Yaşama Alışma Eğitimleri

En çok yeni doğan ve altı aylık olana kadar verilen bu eğitimler evine yeni gelmiş ve çevreyi tanımayan köpeklere verilir. Yaşam alanına ve çevresindeki insanlara karşı kayıtsız kalmaması ve gerekli tepkileri vermesi için, köpek eğitim çiftlikleri bünyesinde çalışan uzmanlar tarafından ev ortamında verilen eğitimlerdir. Tüm cins köpeklere yavru olduğu zamanlarda verilmesi gereken bir eğitim olan uyum dersleri; ileriki yaşlarda onlar için bir temel eğitim görevi göreceği için diğer eğitimler için de zemin niteliğindedir.

En Temel İhtiyaç Olan Tuvalet Eğitimi

İster ev yaşamında istenirse de dışardaki tuvalet davranışlarını şekillendirmek için verilen bir eğitimdir. Ev ortamındaki eğitimler daha çok küçük yaştaki köpeklere verilirken; daha büyük köpeklere sosyal yaşam içinde tuvalet alışkanlığının kazandırılması eğitim çiftliklerinde bir süre misafir edilerek verilir. Yaklaşık bir aylık eğitimlerin sonunda yavru köpeklerin evde izin verilen alanlarda tuvalet ihtiyacını giderdiği, daha büyük köpeklerin ise dışarı çıkmaları gerektiğini öğrenmiş olmaları gözlemlenir.

Şişli Köpek Eğitim Çiftliği

Doğası gereği yanında bulunan insanların ve eşyaların güvenliğini üstlenen köpeklerin bu yeteneklerinin geliştirilmesi için uzman ellerden eğitim almaları gerekir. Bir evin önünde yaklaşan tüm yabancıları haber vermesi ve ev sakinlerini koruması sayesinde köpeklerin insanları için önemi daha da önemli hale gelir. Dostluğu ve sadakati şüphe götürmeyen köpekler, insanlara kıyasla üstün koku alma ve görüş kalitesine sahiptir. Bu özelliklerini sahipleri için kullanmaları da onların sevgisinin bir göstergesidir. Şişli köpek eğitim çiftliği de bu konuda verdiği üstün eğitimler sayesinde çevrede yaşayan insanların köpekleri tarafından korunmasını sağlar.

 

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz